يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
واکنش فرمانداران سیستان و بلوچستان به اعتراضات معیشتی مردم؛
سخنان رهبری راهگشای مسائل اقتصادی است/تحرکات پیش آمده در برخی شهرهای ایران منشا خارجی دارد/دولت موظف به پاسخگویی به مشکلات مردم است
 
فرمانداران سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سخنان رهبری راهگشای مسائل اقتصادی است ، عنوان کردند: تحرکات پیش آمده در برخی شهرهای ایران منشا خارجی دارد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون ، درپی اعتراض مردم به گرانی و مشکلات معیشتی برخی از فرمانداران سیستان و بلوچستان درگفت و گو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه سخنان رهبری راهگشای مسائل اقتصادی است ، عنوان کردند: تحرکات پیش آمده در برخی شهرهای ایران منشا خارجی دارد.
 
سخنان رهبری راهگشای مسائل اقتصادی است
درویش نارویی فرماندار سراوان با بیان اینکه اعتراض حق مردم است، اظهار کرد: در یک نظام دموکراسی و مردم سالاری دین مردم حق دارند حقوق خود را از حاکمیت مطالبه کنند.
وی ادامه داد: آنچه مهم است باید اعتراضات و مطالبات براساس قواعد مردم سالاری دینی به گوش مردم برسد تا به نتیجه مدنظر دست یابند .
نارویی با بیان اینکه طرح این مسائل در فضای عمومی کشور باید با اجازه مسئولین انجام شود، افزود: کشور دارای قواعد و قانون و شرایط خاصی است و نهادمند است اما اینکه عده ای بخواهند از طریق روش های غیر دموکراتیک و روشهای افراط و خشونت و تخریب اموال عمومی مردم و صدمه زدن به زیر ساخت های کشور به اهداف خود دست یابند راه نادرستی است و تنها توسط دشمنان انجام می شود.
فرماندار سراوان با بیان اینکه در دنیا متدوال است که هر کس اعتراضی دارد براساس قواعد جریان دارد ،تصریح کرد: بسیاری از عواملی که با ملت ایران دشمنی دارند مخصوصا قدرت های سلطه گر به ویژه امریکا و اسرائیل به دنبال بهره برداری از این رفتارهای خشونت امیز هستند و چه بسا مسائل را به سمت امنیتی پیش می برند باید دید که حقوقی که مردم به دنبالش هستند نمی تواند محقق شود.
وی با بیان اینکه آنچه باید امروز مد نظر نهاد های حاکمیت باشد و در حال رخ دادن است منافع نظام را مورد هدف قرار داده است ،خاطر نشان کرد: اینکه برخی بیایند عده ای را مقصر و خود را مبرا بدانند نمی تواند پاسخ قانع کننده ای نیست .
وی ادامه داد: دشمن به دنبال جستجوی منافع خود است تا به نهاد های نظام ارکان و قواعد ضربه بزند لذا دراین شرایط حساس همه باید کنار هم باشیم و از آنچه که آینده نظام را هدف قرار داده به خوبی صیانت کنیم.
نارویی گفت: آنچه که در کشور به عنوان مشکلات معیشتی و اقتصادی مطرح است حاصل فرایند زمانی طولانی است اگر بگوییم متعلق به دولت یازدهم و دوازدهم است درست نیست این ها حاصل نوعی رفتار نادرست مدیریت در گذشته بر کشور بوده که مشکلاتی مثل بیکاری و اشتغال را به وجود اورده و سخنان مقام معظم رهبری راهگشا است باید همه ارکان نظام به ان توجه کنند و در یک انسجام و وفاق ان ها را برطرف نماییم.
 
اعتراضات قانونی حق مردم است
عبدالصمد عیسی زاده فرماندار سوران با بیان اینکه مردم برای پیگیری مطالبات خود آزادی دارند ،اظهار کرد: این پیگیری باید از طریق قانونی انجام شود.
وی ادامه داد: برای حفظ نظم و ارامش مردم نیازمند این هستیم که شهروندان در چهارچوب قانون مجوز لازم را از استانداری و فرمانداری ها اخذ کنند تا دشمن نتواند در صفوف ان ها نفوذ کند و به اهدافی که غیر از اهداف مطالبه گرانه آن هاست تعرضی به حق و حقوق و اموال عمومی وارد کند.
عیسی زاده با بیان اینکه اقدامات زیادی انجام گرفته، گفت: با توجه به مطالبی که تحت عنوان گرانی مطرح می شود این مسئله از سال های گذشته انباشت شده و الان چیز جدیدی گران نشده که بگوییم این مسئله مال الان یا سال گذشته است بلکه این واقعیتی است که همیشه دشمن به دنبال این است تا از ان طریق به اهداف خود برسد .
فرماندار سوران در بحث اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی فقط و فقط مختص دولت نیست بلکه تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی و حتی مردم باید به آن ورود کنند و بر اساس سیاست های کلی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند اجرایی شود که مسائل و مشکلات را کم کند.
 
تحرکات پیش آمده در برخی شهرهای ایران منشا خارجی دارد
محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش با بیان اینکه ما به تازگی در کشور گرانی مشاهده نکردیم، خاطر نشان کرد: حرفی در خصوص افزایش قیمت بنزین زده شد که در حد همان حرف بود و گرانی دیگری مشاهده نکردیم.
وی ادامه داد: بحث گرانی تخم مرغ هم به خاطر بیماری که بین طیور پیش امده بود و برای همین دولت برایش تصمیاتی گرفته و موضوع کنترل شده و موضوع خاصی در استان و کشور مشاهده نکردیم.
چاکرزهی اضافه کرد: در کشور اتفاق خاصی رخ نداده بخشی از این اتفاقات که دارد انجام می شود منشا خارجی دارد و تعریفاتی است که از طریق دشمن دارد انجام می شود برخی افراد هم که اگاهی ندارند این گونه نسبت به امنیت کشور قانون شکنی می کنند و به اموال مردم و بیت المال تعرض می کنند.
فرماندار خاش با بیان اینکه وزارت کشور اعلام کرده اگر کسی اعتراضی دارد حق برپایی مراسمات به صورت قانونمند وجود دارد لذا مراجعه و پس از اجازه تجمع کنند، اظهار کرد: مردمی که حامی دولت بودند و دولتی که با رای بالای مردم انتخاب شده نسبت به حقوق مردم بی توجه نیست و پیگیر حل مشکلات است.
 
دولت موظف به پاسخگویی به مشکلات مردم است
حمیرا ریگی فرماندار قصرقند گفت: اعتراضات به صورت قانونی حق مردم است و دولت موظف به پاسخگویی به مسائل و مشکلات است و پیگیری مشکلات مردم را دولت وظیفه خود می داند .
وی با بیان اینکه رفع یک سری از مشکلات زمان بر است اضافه کرد: در حال حاضر شرایط رو به بهبود است و همانطورکه مردم همیشه صبوری داشتند صبر کنند.
 
مردم از طریق قانونی پیگیر مشکلات باشند تا به اموال عمومی خسارتی وارد نشود
هوشنگ بامری فرماندار دلگان گفت: مردم حق اعتراض در چهار چوب قانون دارند و  باید از طریق قانونی پیگیری کنند و مراقبت کنند که نفوذی در کار نباشد.
وی با بیان اینکه مسائلی پشت پرده این تجمعات است خاطر نشان کرد: دولت پیگیر مشکلات مردم است اما پشت پرده مسائلی است.
بامری با بیان اینکه اینگونه نیست که بگوییم دولت هیچ کاری برای رفع مشکلات مردم انجام نداده افزود: بنده به عنوان نماینده دولت مگر دوست دارم اعتراض یا تجمعی بر علیه عملکرد من باشد خوب دولت هم دارد کار می کند و اینکه بگوییم دولت کاری انجام نداده قابل قبول نیست. 
 
حضور پرشور علما و مردم در صحنه های مهم ملی عامل مایوس کننده دشمن است
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در نشست هم اندیشی علمای اهل سنت استان اظهار داشت: حضور پرشور علما و مردم در صحنه های مهم ملی و مذهبی عامل مایوس کننده دشمن و انقلاب ما قدرت پوشالی آنها را به نمایش گذاشت.
وی بااشاره به رخدادهای اخیر افزود: مردم گلایه مندی خود را از راه قانونی به گوش مسئولین می رسانند اما برخی پشت پرده قصد سو استفاده داشتند ولی به نتیجه نرسیدند.
وی تصریح کرد: با هوشیاری مردم و توجه مسئولین نسبت به دسیسه های دشمنان این نظام همچنان پا برجا می ماند اما باید مراقب سو استفاده دشمن که باعث به هم ریختن آرامش و امنیت مردم در جامعه می شود، باشیم.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۷۹


ارسال