جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
در پی سواستفاده عناصر ضدانقلاب از نام برخی طوایف بلوچ انجام شد
طوایف بلوچ مخالف آشوب افکنی های اخیر هستند/ همه مردم سیستان و بلوچستان پشتیبان نظام هستند
 
سران طوایف سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طوایف بلوچ مخالف آشوب افکنی های اخیر هستند عنوان کردند: همه مردم سیستان و بلوچستان پشتیبان نظام و ولایت فقیه هستند و به اغتشاشات نمی پیوندند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون سران طوایف سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی پایگاه بومی استان با بیان اینکه طوایف بلوچ مخالف آشوب افکنی های اخیر هستند عنوان کردند: همه مردم سیستان و بلوچستان پشتیبان نظام و ولایت فقیه هستند و به اغتشاشات نمی پیوندند.
 
همبستگی طایفه ریگی با معترضان صحت ندارد
 سرطایفه اهل سنت ریگی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: پیامی که در کانال های ضد انقلابی مبنی بر همبستگی این طایفه با معترضان منتشر شده است صحت ندارد و آن را تکذیب می کنیم.
بشیر احمد ریگی سرطایفه اهل سنت ریگی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به پیامی که در کانال های ضد انقلابی مبنی بر همبستگی این طایفه با معترضان منتشر شده است، اظهار کرد: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و آن را تکذیب می کنیم.
وی گفت: ما یک ایرانی هستیم و به این مملکت وفاداریم؛ افرادی که اقدام به انتشار چنین پیام های کذبی در شبکه های اجتماعی می کنند خودشان از دسته گروه هایی هستند که می خواهند اوضاع را متشنج کنند.
 
هر ایرانی با غیرتی اغتشاشات اخیر را محکوم می کند
سرطایفه ریگی با بیان اینکه هدف ضدانقلاب ها رسیدن به نقشه و اهداف شوم شان است، افزود: به همه افرادی که از بنده حرف شنوی دارند توصیه کرده ام که از حرف های بیگانگان در این جریاناتی که در فضای مجازی مغرضین به آن می پردازند بی توجه باشند زیرا مملکت مال ما است و در هر شرایطی باید از آن حفاظت و حراست کنیم.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب بارها تاکید کرده اند که اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود اگر به این موضوع توجه می شد وضعیت اقتصادی مردم بهتر از این بود.
ریگی با تاکید بر اینکه یک ایرانی هستیم و از مملکت خود دفاع می کنیم، خاطر نشان کرد: هر ایرانی با غیرتی این اغتشاشات را محکوم می کند.
 
همبستگی طایفه براهویی با معترضان صحت ندارد
سرطایفه اهل سنت براهویی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: پیامی که در کانال های ضد انقلابی مبنی بر همبستگی این طایفه با معترضان منتشر شده است صحت ندارد و آن را تکذیب می کنیم.
حاج یعقوب براهویی سرطایفه اهل سنت براهویی در زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به پیامی که در کانال های ضد انقلابی مبنی بر همبستگی این طایفه با معترضان منتشر شده است، اظهار کرد: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و آن را تکذیب می کنیم؛ طایفه براهویی چنین اقدامی انجام نداده و نخواهد داد.
وی گفت: دشمن کور خوانده است که فکر می کند با چنین اقداماتی می تواند به اهداف شوم خود نائل شود زیرا هیچ احدی نمی تواند این همبستگی و صفوف اتحادی که بین ملت ایران وجود دارد را بر هم زند.
 
دشمن نمی تواند همبستگی ملت ایران را بر هم زند
سرطایفه براهویی اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور را محکوم کرد و افزود: آسیب رساندن به اموال عمومی جایز نیست اگر کسی گلایه ای دارد باید از راه قانونی اقدام کند و نتیجه آن را بگیرد اینکه برخی در خیابان اقدام به سردادن شعار می کننداشتباه است زیرا دشمن به نفع خود از آن بهره برداری می کند.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب بارها در فرامین خود تاکید بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی داشتند، ادامه داد: اگر مسئولین به طور جدی این موضوع را پیگیری می کردند اکنون اوضاع بهتر بود لذا مسئولان باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشند و به این مهم جامع عمل بپوشانند.
 
طوایف بلوچ مخالف آشوب افکنی های اخیر هستند
سرطایفه قوم درازهی ضمن اعلام برائت از گروهک های ضد انقلاب، گفت: طوایق بلوچ هیچ گاه از فتنه گران حمایت نخواهند کرد و اغتشاشات رخ داده در کشور را محکوم می کنند. 
بارانی درازهی در گفت و گو با شستون با اشاره به غیر قابل قبول بودن مطالبات به صورت اغتشاش، اظهار کرد: مطالبات باید از روی منطق و خواسته عمومی مردم باشد که وظیفه دولت پاسخکویی به مردم است.
وی ضمن اعلام برائت از گروهک های ضد انقلاب که از نام طوایف برای پیشبرد اهداف خود سوء استفاده می کنند، به آنان هشدار داد که طوایف بلوچ هیچ گاه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدمی بر نخواهد داشت و این اغتشاشات اخیر را که توسط دشمنان نظام و انقلاب رخ داده است را محکوم می کنند.
 
مطالبات بر مبنای اصولی بیان شود
سرطایفه درازهی ها با اشاره به اینکه از اغتشاشات فتنه گران حمایت نخواهند کرد، گفت: مشکلات بیکاری، گرانی و معیشتی در جامعه وجود دارد که این امر غیر قابل انکار است که امید می رود دولت توجه ویژه ای جهت رفع این معضلات داشته باشد.
درازهی خاطر نشان کرد: هنگامی که تجمعات غیرقانونی و یا اغتشاشات حمایت شوند، به ضرر کشور است که باید بر مبنای اصول صحیح مطالبات خود را به گوش مسئولین برسانیم.
 
طایفه براهویی اغتشاشات اخیر آشوبگران را محکوم می کند
سرطايفه براهويي گفت: طایفه براهویی اغتشاشات اخیر آشوبگران را محکوم می کند و اغتشاش در دين مبين اسلام جايگاهي ندارد و هر شخصي كه اين اقدام را انجام دهد از اسلام بيرون است.
چنگيز براهويي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با محکوم کردن اغتشاشات اخیر آشوب گران، اظهار كرد: همه طوايف و به خصوص طايفه براهويي همواره
پشتيبان نظام و ولايت فقيه هستند و در صورت امر رهبر انقلاب به اين فرمان لبيك مي گويند و آشوب گران را از صحنه روزگار محو مي كنند.
وي با اشاره به مطلب منتشر شده در يكي از كانال هاي ضد انقلاب، گفت: آشوب گران حق ندارند از اسم طائفه براهويي سوء استفاده كنند و لذا هر شخصي كه بخواهد با آبروي اين طائفه بازي كند از مجاري قانوني و قضايي با آن افراد برخورد خواهد شد.

همه طوایف بلوچ پشتیبان نظام هستند
براهويي تصريح كرد: تمامي افراد طايفه براهويي اعم از پير، جوان، زن و مرد هم ركاب نيروهاي نظامي و انتظامي با آشوب گران مبارزه مي كنند و اجازه كوچكترين اقدامي را به آشوب گران نخواهند داد.
وي گفت: در روزهاي اخير جلسه اي جهت محكوم كردن اغتشاشات آشوب گران با افراد طايفه براهويي برگزار شد و در اين جلسه همه حاضرين از آشوب گران اعلام برائت كردند.
سرطايفه براهويي خاطرنشان كرد: اغتشاش در دين مبين اسلام جايگاهي ندارد و هر شخصي كه اين اقدام را انجام دهد از اسلام بيرون است و لذا آحاد ملت ايران با بصيرت و هوشياري خود مشت محكمي بر دهان آشوب گران خواهند زد.
وي با بيان اينكه استكبار جهاني و ايادي آنان در حمايت و پشتيباني از آشوب گران نقش دارند، تصريح كرد: حمايت رسمي ترامپ رئيس جمهور آمريكا از اغتشاشات ايران نشان مي دهد كه استكبار جهاني صحنه گردان اصلي اين آشوب ها است و مي خواهند به اهداف پليد و ننگين خود دست پيدا كنند اما مردم با وحدت و اتحاد خود اين نقشه هاي دشمنان را خنثي و نقش برآب خواهند كرد.
وي اذعان كرد: از این امتحان و فتنه سربلند عبور و پایه‌های نظام و انقلاب را مستحکم‌تر خواهيم كرد و دشمنان را این بار بیشتر از گذشته مأیوس و نااميد مي شوند و بیعتی دوباره با رهبر معظم انقلاب خواهيم داشت.
براهويي با بيان اينكه همه افراد اين طايفه از ابتداي انقلاب تاكنون در همه ميدان ها و عرصه هاي نظام حضوري فعال داشته اند، اظهار كرد: طايفه براهويي از اصيل ترين طوايف سيستان و بلوچستان به شمار مي رود و هر كجا كه نظام در خطر باشد به ميدان خواهند آمد و فرصت سوء استفاده را به دشمنان نمي دهند.

 طوایف بلوچ حامی نظام اسلامی هستند
سرطایفه هوت رخشانی با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر در کشور، گفت: طوایف بلوچ همیشه حامی و پشتیبان نظام اسلامی هستند.
ناصر هوتی در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور اظهار کرد: توطئه گران با هدف ضربه زدن به امنیت کشور از چند روز قبل در داخل کشور شروع به اغتشاش آفرینی و آشوب کرده اند
وی با تاکید بر اینکه این اغتشاشگران از خارج از کشور هدایت می شوند، تصریح کرد: سرویس های جاسوسی کشورهای غربی و استکباری به وضوح به دنبال ناامن جلوه دادن کشورمان است.
سرطایفه هوت رخشانی ادامه داد: بدون تردید این اغتشاشگران عده ای سودجو و فرصت طلب هستند که به دنبال تخریب ثروت های مملکت هستند.
هوتی با اشاره به اینکه اغتشاشگران جایی بین مردم ندارند، اضافه کرد: مردم ما همیشه با حضور باشکوه خود در مناسبت ها و برنامه های مختلف حمایت خود را از نظام اسلامی اعلام کرده اند.
 
اغتشاشگران از خارج از کشور هدایت می شوند
وی با بیان اینکه هیچ یک از طوایف بلوچ در این آشوب ها و اغتشاشات حضور نمی یابند، افزود: دشمنان و گروهک های تکفیری بدانند که مردم و طوایف بلوچ نه تنها از آنها اعلام انزجار می کنند بلکه همیشه حامی نظام اسلامی خود بوده اند.
سرطایفه هوت رخشانی با تاکید بر اینکه تخریب ‌اموال عمومی، هتاکی به قرآن و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران از سوی اغتشاشگران‌‌ و آشوبگران محکوم است، اظهار کرد: باید به شدت با این عوامل آشوب و اغتشاش به صورت قانونی برخورد شود.
هوتی با اشاره به اینکه مردم باید مطالبات خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان هم باید برای رفع معضلات و مشکلات مردم اقدام کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۰۲


ارسال