جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
خانه تکانی و جابجایی مدیران استانداری سیستان و بلوچستان در حالی آغاز شده است، که زمزمه تغییر بسیاری از فرمانداران نیز به گوش می رسد.
به گزارش عصرهامون، شنیده می شود که به زودی یکی از معاونین پرحاشیه استانداری سیستان و بلوچستان در دولت یازدهم که سوء استفاده وی از پستش برای استخدام دست جمعی فامیل های درجه اول تا چندم در استانداری گلایه های فراوانی را در پی داشت، حذف می شود.

فرد مورد اشاره که در مدت حضورش در استانداری سیستان و بلوچستان علی رغم ایجاد سیستم باندی، بسیاری از دوستان و نزدیکان خود را در پست کلیدی قرار داد و با برنامه ریزی دقیق برای نفوذ در آینده نیز اقدام به کادرسازی کرده است.

این معاون پرحاشیه که دست به قلم هم می باشد در ماه های اخیر تلاش کرد با کمک مریدان رسانه های خود، با حملات پرحجم به یکی دیگر از معاون استاندار زمینه جذب قطعی فرزند و تعدادی از نزدیکانش را فراهم کند که موفق هم شد.

جالب آنکه این معاون پرحاشیه در محافل خصوص همواره مدعی نقش پررنگ خود در حذف هاشمی استاندار سابق و انتخاب استاندار جدید شده است.

البته حذف تدریجی این معاون از خبرهای رسانه های نزدیک به استانداری و حضور پررنگ فردی دیگر در بسیاری از محافل در کنار استاندار جدید موید این ادعا که آقای پرحاشیه باید به زودی از صندلی خود دل بکند.

در این بین نیز شنیده می شود، علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی و اجتماعی استانداری نیز چمدان هایش را جمع خواهد کرد و بزودی راهی شمال ایران می شود.

گفته می شود با پایان ماموریت محمد احمدی پور که از آذرماه سال ۱۳۹۲ به این سمت در استانداری گیلان منصوب شده بود بزودی پایان می یابد و علی اصغر جمشیدنژاد معاون سیاسی-امنیتی حال حاضر استانداری سیستان و بلوچستان جای او را خواهد گرفت.

البته گفته می شود دو معاون استاندار نیز از خارج استان وارد می شوند و محبی نیا تصمیم دارد معاونت های مهم خود را در اختیار غیربومی ها قرار دهد.

تقسیم دو معاونت بین اقوام و مذاهب استان از دیگر برنامه های استاندار تازه نفس خواهد بود، البته برخی تحرکات حاکی از آن است که یک معاونت به نماینده چندبار رد صلاحیت استان خواهد رسید، به نظر می رسد محبی نیا به وابسته کوله باری از تجربه های قدیمی در سیستان و بلوچستان کاملا به شرایط آگاه بوده و تلاش می کند در این بین برخی محافل غیررسمی را هم با خود همراه کند.

خبرهایی دیگر نیز حاکی از آن است که تیم محبی نیا در حال جمع بندی فرمانداران استان است و طبق اخبار درز کرده، فرمانداران هم باید منتظر جابه جایی های عظیم باشند.

گفته می شود فرمانداران غیربومی که اغلب دوستان و همشهرهای استان سابق بودند نیز راهی دیار خود می شودند و جای آنها را فرمانداران بومی خواهد گرفت.

فرماندار کهنه کار زابل نیز بعد از حضور در دو دولت احمدی نژاد و روحانی به نظر می رسد باید کم کم به فکر دل کندن از صندلی خود باشد، شنیده می شود از مهره های دولت اصلاحات در استان جای او را خواهد گرفت.

فرمانداری زاهدان نیز قرار است به یکی از فرمانداران کنونی استان برسد، فردی که بعد از رفتن علی اوسط هاشمی تازه یادش افتاده بود مشکلات شهر خود را بیان کند و از کمبودها بگوید، این فرد که رویه اش دوری گزینی از رسانه هاست باید دید در کلانشهر زاهدان هم از رسانه ها فراری خواهد بود؟!

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۶۰


ارسال