يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
مسئول کمیته گنجینه و یادمانهای کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان:
المان "شهید میرحسینی" در بهمن ماه رونمایی می شود/ پیشرفت ۷۰ درصدی اقدامات کمیته گنجینه و المانها
 
مسئول کمیته گنجینه و یادمانهای کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان از رونمایی المان شهید میر حسینی در اواخر بهمن ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش عصر هامون؛ ابوالفضل مودی در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح اقدامات کمیته گنجینه و یادمانها عمده کار این کمیته را دو اقدام محوری دانست و اظهار داشت: المان "شهید میرحسینی" با متریال کاشی شکسته در چهار وجه و ارتفاع 8 متر اولین کار محوری این کمیته است که در میدان پاسداران زاهدان نصب خواهد شد.
وی افزود: تا کنون کار فنداسیون، معرق و کاشی ها انجام شده و طرح فلزی طرح هم بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا 17 بهمن ماه کار به اتمام خواهد رسید و برای رونمایی در 20 بهمن ماه آماده خواهد بود.
مودی بیان داشت: 94 تابلو تمثال شهدا با طرح کاشی در ابعاد(۲.۵*۱.۳۰) که از روی زمین 4 متر و 20 سانت ارتفاع دارد و در ورودیهای شهر و خیابانهای اصلی نظیر؛ خیابان معلم، خیابان دانشگاه، بلوار بهداشت، بلوار امیر کبیر، خیابان خرمشهر، بلوار فرودگاه و بلوار مطهری نصب خواهد شد؛ دومین اقدام محوری این کمیته است.
وی اضافه کرد: در شهرستانهای سرباز؛ زابل؛ سراوان؛ ایرانشهر؛ نیکشهر و سایر شهرستانها نیز متناسب با شهدای شاخص هر شهرستان تابلو سفارش داده شده است. در شهرستان سرباز 29 تابلو دو طرفه از شهدای حادثه تروریستی پیشین تهیه شده است.
مسئول کمیته گنجینه ها و یادمانها از پیشرفت 70 درصدی اقدامات این کمیته خبر داد و تاکید کرد: کلیه المانها و گنجینه ها تا چند روز قبل از برگزاری کنگره  ملی شهدای استان رونمایی خواهد شد.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۶۱


ارسال