يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
دستاورد سفر وزیر بهداشت؛
سقط وعده در بلوک زایمانی خاش/ پروژه ای که بعد از افتتاح یک متولد هم نداشت
 
افتتاح پروژه بهداشتی زایشگاه و بلوک زایمانی کوثر خاش تنها دقایقی پس از خروج وزیر بهداشت از این شهرستان به کار خود پایان داد و با گذشت بیش از یک سال از افتتاح این پروژه حتی یک زایمان هم در آن انجام نشده است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون،آذر ماه ۹۵ بود که خبر افتتاح زایشگاه و بلوک زایمانی کوثر خاش پس از سال ها انتظار باعث خوشحالی مردم این شهرستان شد. اما دقایقی پس از افتتاح این پروژه توسط وزیر بهداشت و خروج وی درب های این زایشگاه بسته شد تا خوشحالی شهروندان زیاد تداوم نیابد.
 
هر چند داستان وعده های عملی نشده ، ناتمام و افتتاح های چند باره یک پروژه در دولت تدبیر و امید چیز تازه ای نیست و تنها از هفته های قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری انجام می شود و پس از آن دیگر خبری از پرکاری و سفرهای استانی دولت نیست و هیچ مسئول کشوری دیگر علاقه ای به عکس انداختن در کنار کارخانه ها و قیچی زدن ربان افتتاحیه ها ندارد.
 
در تماسی که برخی شهروندان خاش در روز های اخیر با این پایگاه خبری داشتند از تعطیلی زایشگاه و بلوک زایمانی کوثر این شهرستان ابراز نارضایتی کرده و عنوان کردند: تنها زمانی که وزیر بهداشت در خاش حضور داشت درب های زایشگاه باز بود و پس از آن تعطیل شده و خبری از خدمات دهی به مردم نیست.
 
یکی از شهروندان با بیان اینکه گویا مسئولین تنها به قیچی زدن ربان علاقه دارند، ادامه داد:چرا مسئولین وقتی پروژه ای آماده نیست به خود اجازه می دهند آن را افتتاح کنند.
این شهروند افزود: اگر اين بلوك كار مي كرد دیگر مردم مشکلی برای درمان و زایمان نداشته و مجبور نبودند هزینه های زیادی را صرف سفر به زاهدان و ایرانشهر کنند تا مشکلات تخصصی زایمان را پیگیری کنند.
 
وی گفت: از شهرستان سراوان مردم برای سونوگرافی به خاش مراجعه می کنند.
در ادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با رضا كرد رئيس بيمارستان امام خميني خاش داشت، وی در پاسخ به سوال عصرهامون مبنی بر تعطیلی زایشگاه کوثر، به زایشگاه دیگری در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: در فضای بیمارستان ما زایشگاه داریم و هیچ محدودیتی برای پذیرش بیمار نداریم به طوری که حتی از شهرهای همجوار مثل سوران و سراوان نیز به ما مراجعه می کنند.
وی با بیان اینکه تجهیزات خوب و نیروی زیادی در این بخش داریم، ادامه داد: مگر می شود شهری زایشگاه نداشته باشد در حال حاضر ۴ متخصص زنان و زایمان در این بیمارستان مشغول به کار هستند.
 
کرد هدف از احداث زایشگاه و بلوک زایمانی کوثر را آینده نگری در صورت رشد جمعیت این شهرستان عنوان و اظهار کرد: فضایی پیشنهاد دادیم تا با توجه به رشد جمعیت شهرستان خاش اینده نگری کنیم که این فضا تحت عنوان بلوک زایمانی احداث و تجهیز شده که در اینده ای نزدیک بهره برداری هم می شود.
 
رئيس بيمارستان امام خميني خاش در پاسخ به سوال عصرهامون " دلیل اینکه این پروژه قبل از اینکه تجهیز شود افتتاح شده چیست ؟"خاطر نشان کرد: معمولا همیشه ساختمان ها افتتاح می شود تا سایر تجهیزات تکمیل شود.
 
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در پذیرش بیمار نداریم ،ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نیاز راه اندازی می شود که در آینده ای نزدیک بهره برداری می کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۶۳


ارسال