نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش خبری » اجتماعی

به مناسبت سالروز تصویب قانون کشف حجاب توسط رضاشاه؛

تضمین سلامت جامعه با وجود عفاف و حجاب/دشمن از فضای مجازی برای ایجاد فاصله مردم از دین بهره می برد

۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱

سلامت هر جامعه ای یک اصل می باشد و یکی از راه های وجود سلامت در جامعه وجود عفاف و حجاب است.

به گزارش عصرهامون، رضا شاه پهلوی در 17دی ماه 1314شمسی کشف حجاب را تصویب کرد که براساس آن زنان و دختران ایرانی از داشتن چادر، روبنده و روسری منع شدند.

نخستین شایعات در خصوص قانون کشف حجاب زمانی در کشور پخش شد که رضاشاه تحت تأثیر اصلاحات دموکراتیک افغانستان قرار گرفته بود و امان‌الله خان و ملکه ثریا، شاه و ملکه افغانستان در سال ۱۳۰۸ به ایران آمدند و در آن زمان، ملکه افغانستان بی‌حجاب بود و جنجالی در میان روحانیون ایران به پا شد که براساس آن، آنان از رضاشاه خواستند ملکه افغانستان را در ایران مجبور به داشتن حجاب کند که رضاشاه این موضوع را نپذیرفت.

رضا شاه پس از تنها سفر خارجی‌اش به ترکیه در ۱۲ خرداد ۱۳۱۳، تحت تأثیر اقدامات غرب‌گرایانه آتاتورک قرار گرفت. در این دوره نیز شایعاتی دربارهٔ ممنوعیت حجاب در مدرسه‌های دخترانه پخش شد، ولی قانونی در این راستا تصویب نشد، وی ترجیح می‌داد که مردم لباس متحدالشکل بپوشند، مردان کلاه پهلوی به سر گذاشته و نسبت به اعتقادات دینی خود در خصوص حجاب سستی نشان دهند.

رضا شاه که شدیداً تحت تأثیر بی‌حجابی زنان ترکیه قرار گرفته بود، این مسئله را پس از یک سال از گذشت سفر به ترکیه در آذر ۱۳۱۴ به محمود جم «رئیس‌الوزرا» چنین بازگو کرد: "نزدیک دو سال است که این موضوع سخت فکر مرا به خود مشغول داشته است‌، خصوصاً از وقتی که به ترکیه رفتم و زن‌های آنها را دیدم که «پیچه» و «حجاب» را دور انداخته و دوش به دوش مردهایشان در کارهای مملکت به آنها کمک می‌کنند، دیگر از هر چه زن چادری است بدم آمده‌است، اصلاً چادر و چاقچور دشمن ترقی و پیشرفت مردم است، درست حکم یک دمل را پیدا کرده که باید با احتیاط به آن نیشتر زد و از بینش برد."

براین اساس بخشنامه کشف حجاب برای تصویب رضاشاه در ۲۷ آذر ۱۳۱۴ از طرف رئیس‌الوزرا به دربار فرستاده شد تا در ابتدای دی‌ ماه فرمان اجرای غیررسمی قانون کشف حجاب به تمام ولایات ایران ارسال شود.

رضاشاه کشف حجاب را با زور و اجبار انجام داد و به طور ناگهانی حق انتخاب را از زنان گرفت و هیچ روند جامعه ‌پسندی برای این کار طی نشد و بخشی از زنان که مسن‌تر و سنتی بودند و احساس برهنگی می‌کردند عملاً در خانه محبوس شدند.

در حال حاضر نیز دشمنان این مرز و بوم با بهره گیری از امکاناتی به مثل فضای مجازی به دنبال فاصله انداختن بین مردم و مسائل دینی و خصوصا حجاب می باشند.

ایجاد آرامش روانی از پیامدهای حجاب در یک جامعه است

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد آرامش روانی از پیامدهای وجود عفاف و حجاب در یک جامعه است و باعث استحکام خانواده ها می شود.

حجت الاسلام عیسی بزمانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: کشف حجابی که توسط رضا شاه در کشور ما انجام داد براساس نظر دولتهای غربی بهترین گزینه برای فتح کشورهاست البته این فتح آب و خاک نیست بلکه اندیشه مردم را در دست گرفتن است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل وجود سلامت جامعه در نهادینه بودن عفاف و حجاب تعریف می شود، ادامه داد: در جامعه ای که به سمت بی حجابی و بد حجابی سوق پیدا کند امنیت از بانوان آن سلب خواهد شد.

وی با اشاره به فضای مجازی نیز گفت: این فضا، جولانگاه دشمن است و باید بیشتر به آن توجه شود چرا که محلی لغزنده بوده و اگر مراقب نباشیم دشمن به راحتی می تواند جامعه را آلوده کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: نباید در زمینه اعتقادات دینی و به خصوص عفاف و حجاب سهل انگاری انجام شود چرا که سهل انگاری در این بخش به معنای پیروزی دشمن است.

وی در خصوص اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی استان در این زمینه گفت: واحد بانوان فرهیخته در این اداره کل در حال پرداختن به این مسایل می باشد.

حجت الاسلام بزمانی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری گفتمانهای دینی مرتبط با عفاف و حجاب و غیره از دیگر برنامه های این اداره کل می باشد.

وی در ادامه وضعیت عفاف و حجاب در سیستان و بلوچستان را بهتر از بسیاری از استان های دیگر کشور عنوان و تاکید کرد: این خطه از کشور در بین ممتازان عفاف و حجاب قرار دارد.

حضرت زهرا(س) بهترین الگوی حجاب برای بانوان است

امام جماعت اهل سنت مسجد حضرت ابراهیم(ع) زاهدان گفت: پیامبر اکرم(ص) بهترین الگو برای داشتن یک زندگی اسلامی بوده و زندگی حضرت زهرا(س) نیز بهترین الگو برای بانوان به خصوص در بخش عفاف و حجاب است.

مولوی یوسف گرگیچ به خبرنگار عصرهامون افزود: رضا شاه یکی از نیروهای گماشته اجنبی ها و استکبار جهانی بود که در سال 1314قانون کشف حجاب را تصویب و به مرحله اجرا در آورد.

وی تاکید کرد: نبود حجاب در هر جامعه ای، آن کشور را به مرحله نابودی و بی تفاوتی نسبت به دین سوق می دهد.

وی بیان کرد: حجاب یک موضوع مورد تاکید اسلام و پیامبر اکرم(ص) می باشد و در این زمینه باید بانوان از حضرت فاطمه الزهرا(س) الگو برداری کنند.

این عالم اهل سنت ادامه داد: حجاب پوششی می باشد که بانوان را مانند صدفی است که مرواریدی را در درون خود حفظ می کند از گناه ها، چشم های آلوده و غیره دور نگه می دارد.

شبکه های اجتماعی و ماهواره عامل اصلی بدحجابی در کشور

امام جمعه اهل سنت سرباز نیز در این خصوص گفت: استکبار جهانی امروزه با استفاده از شبکه های اجتماعی و ماهواره به جنگ حجاب و عفاف رفته است.

مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار  پاپایا، کشف حجاب رضاخانی را رویارویی مستقیم با دین دانست و گفت: در واقع کشف حجاب توسط رضاخان، نه تنها برای آزادی بخشیدن به زنان که بلکه توطئه شوم تاریخی استکبار جهانی برای از بین بردن شئون اسلامی در ایران بود.

وی افزود: رضاخان در ایران به کپی برداری از ترکیه به دنبال نابودی فرهنگی دینی در ایران بود تا بتواند هرچه می خواهد انجام داده و دیگر کسی جلودار او نباشد.

امام جمعه اهل سنت سرباز بیان کرد: قانون کشف حجاب با مخالفت شدید روحانیون و مردم ایران رو به رو شد تاجایی که عده زیادی از زنان و دختران ایران زیربار طرح کشف حجاب رضاخان نرفتند و حتی حاضر شدند تا برای دفاع از حجاب خود در مدارس و مراکز آموزش عالی شرکت نکنند.

وی ادامه داد: شبکه های اجتماعی و ماهواره ای، امروزه همان نقش رضاخان را در لباسی جدید بازی می‌کنند به گونه ای که اینک نه به اجبار که با تغییر تفکر جوانان و نوجوانان ایرانی حجاب به دست خود افراد حذف شده و دیگر کمتر کسی در برابر آن حساسیت نشان می دهد.

 رسولی زاده با تاکید بر اینکه زنان و دختران پایه های خانواده های ایرانی هستند، خاطرنشان کرد: امروزه استکبار جهانی همچون گذشته پایه و اساس خانواده های ایرانی را هدف گرفته است و در این جنگ فرهنگی و مجازی تنها مقصران ماجرا خودمان هستیم که اجازه دادیم تا ماهواره به خانه های ما وارد شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط حجاب و عفاف در استان سیستان و بلوچستان خوب است، اذعان داشت: سیستان و بلوچستان به دلیل فرهنگ کهن مردمانش و فضای قومیتی حاکم در مناطق مختلف آن کمتر با مشکل حجاب و عفاف روبه رو است اما هنوز هم در شهرهایی چون چابهار، ایرانشهر و زاهدان شاهد بد حجابی هستیم که نیازمند توجه ویژه مسئولین به این امر است.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت در پایان تصریح کرد: کنترل جدی شبکه های اجتماعی و آموزش به خانواده ها در کنار روشنگری در مورد مسائلی چون ماهواره و اینترنت میتواند تا اندازه زیادی باعث کاهش رشد بدحجابی در کشور شود.

حجاب بانوان موجبات سلامت جامعه و نسل ها است

امام جمعه دلگان گفت: بی‌حجابی زنان آغازی بر حذف عفت و موجب لجام گسیختگی در جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در گفتگو با دلگان پرس به سالروز طرح استعماری کشف و حذف حجاب به دستور رضاخان در 17 دی ماه سال 1314 اشاره کرد و گفت: حجاب فقط یک باید و نباید تکلیفی نیست.

امام جمعه دلگان تصریح کرد: حجاب هنجاری است که علاوه بر نماد آشکار دینداری کاملا برخوردار از ارتباط دوسویه با سایر ارزش ها و هنجارهای دینی و آسیب های اجتماعی است.

وی ادامه داد: هنجارهایی همچون ایجاد آرامش روانی، استحکام بیشتر خانواده، حفظ و استیفای نیروی کار در جامعه، مبارزه زنان محجبه و دیندار با دشمنان اسلام و آسیب هایی مانند طلاق و تهدید خانواده، چشم چرانی وغفلت، سلب امنیت زنان از جمله آسیب هایی است که در صورت نبودن حجاب هر جامعه ای را تهدید می کند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری بیان کرد: حجاب به مانند یک صدفی می باشد که مروراید خانم را در درون خویش پوشش داده و به آن مصونیت و محفوظیت بخشیده است.

امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه حجاب زنان و بانوان را از انواع نگاه سوء، از انواع نگاه های بدبینانه محافظت می کند، افزود: حجاب موجبات سلامت فرد، جامعه و نسل ها را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بی‌حجابی زنان باعث لجام گسیختگی و آغازی بر حذف عفت است، عنوان کرد: با از بین رفتن حجاب، حیا و پاکدامنی هم از جامعه هم از بین می رود.

حجت الاسلام والمسلمین بامری گفت: پس از کشف حجاب توسط رضاخان، نه تنها زنان به حقوق سیاسی قابل مقایسه با مردان دست نیافتند بلکه قربانی توطئه بیگانگان و مزدوران داخلی آنها شدند.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: بانوان آرامش روحی در پوشش مناسب که همان حجاب است را احساس می کنند.

شبکه های اجتماعی مجازی به ابزاری برای ترویج بدحجابی مبدل شده است

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:گسترش بی حجابی سبب ترویج انواع فساد و بی بند و باری در جامعه بوده و گسترش بی بند و باری در بین نسل جوان خواسته و سیاست دشمنان نظام جمهوری اسلامی است اما زنان ما باید با تاسی از فاطمه الزهرا (س) بر حفظ حجاب تاکید و کید دشمنان را خنثی کنند.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار  لادیز، اظهار کرد: رضاخان برای تبعیت از اوامر اربابان انگلیسی خود و با الگو برداری از فرهنگ غربی, دستور کشف حجاب در ایران را صادر کرد و برای ترویج فرهنگ منحط غربی چادر را از سر زنان ایرانی برداشت و پس از او فرزندش این سیاست را ادامه داد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دشمنان ملت ایران همواره به دنبال این هستند تا فرهنگ غنی اسلامی و حجاب را از زنان ما بگیرند و بی حجابی را در کشور گسترش دهند.

وی با بیان اینکه امروز فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به ابزاری برای ترویج بدحجابی مبدل شده است، خاطرنشان کرد: دشمن آگاه است که با دور کردن مردم از فرهنگ غنی اسلامی و حجاب و عفاف می تواند به اهداف خود که همان تسلط بر ایران اسلامی و تضعیف کشور است، دست پیداکتند به همین دلیل از ابزارهای مختلف به خصوص فضای مجازی و ماهواره ها برای ترویج بی بند و باری و بدحجابی در کشور استفاده می کند تا زنان مسلمان را به بی حجابی سوق دهد و مسولان فرهنگی باید نظارت بیشتری به فضای مجازی داشته و مانع از نفوذ فرهنگی دشمنان شوند.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: گسترش بی حجابی سبب ترویج انواع فساد و بی بند و باری در جامعه است و گسترش بی بند و باری در بین نسل جوان خواسته و سیاست دشمنان نظام جمهوری اسلامی می باشد اما زنان ما باید با تاسی از فاطمه الزهرا (س) بر حفظ حجاب تاکید و کید دشمنان را خنثی کنند.

فضای مجازی به مراتب بدتر از ماهواره شده است

امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: آنچه که امروز مردم را به بی حجابی سوق می دهد نگاه جوانان به فضای مجازی است.

حجت الاسلام ابراهیم گزمه در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛ بیان داشت: با توجه به نبود فکر و منطق و همچنین تعادل روانی در شاه رژیم پهلوی به اجبار چادر را از سر زنان ایرانی جدا ساختند.

وی افزود: با این حال برخی از زنان ایرانی با توجه به اعتقاداتی که داشتند همچنان بر اعمال حجاب پایبند بوده و خود را اسیر بی آبرویی شاه خائن نساختند.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: افزایش بی بند و باری و همچنین ترویج فساد در بین زنان هدف اصلی رضا شاه در ایران بود.

حجت الاسلام گزمه اظهار کرد: امروزه نیز در برخی از شهرهای ایران آنچنان که باید حجاب اسلامی رعایت نمی شود، مسئولین امر باید به این وضوع رسیدگی کنند وبا بی حجابی در کشور مبارزه شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های حکومت اسلامی، رعایت حجاب در زنان است، گرچه که نیز مردان هم باید حجاب دیدگان خود را رعایت کنند و از نگاه به نامحرم خودداری کنند.

امام جمعه شهرستان هیرمند رژیم پهلوی را دست نشانده آمریکا و صهونیست دانست و افزود: همه ی فعالیت های رژیم پهلوی دستوراتی بود که آمریکا به آنها اعمال می کرد.

وی یکی از عوامل بی حجابی در شهرهای بزرگ ایران را فضای مجازی دانست و گفت: آنچه که امروز مردم را به بی حجابی سوق می دهد نگاه جوانان به فضای مجازی است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه در استان سیستان و بلوچستان حجاب در بین خانواده ها نقش بسزایی دارد اما با گسترش فضای مجازی ممکن است بی حجابی به این استان نیز کشیده شود.

حجت الاسلام گزمه بر هوشیاری مردم در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فضای مجازی امروزه بدتر از ماهواره شده است، باید این فضا کنترل شده باشد زیرا حد و مرزی در آن وجود ندارد.

بي حجابي مجازي، سوغات غرب براي خانواده هاي ايراني است

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: کشف حجاب رضاشاه توطئه شوم استکبار جهانی در ایران و اقدامی برای دین زدایی بود.

مولوي محمدعلي شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به سالروز فرا رسیدن کشف حجاب در زمان حکومت رضاشاه، اظهار كرد: مسئله کشف حجاب توسط رضا شاه مزدور برای مردم بسیار گران تمام شد اما ماهیت ضد دینی رضاخان که در اوایل حکومتش تظاهر به دینداری می کرد، برای مردم آشکار و نمايان شد و طبل رسوایی هواداران غربی و استكبار جهاني که دم از مردم می زدند، به صدا درآمد.

وي با بيان اينكه حجاب حکم پروردگار متعال است، تصريح كرد: رضاخان چندين اقدام ننگين شامل؛ كشيدن چادر از سر بانوان، خلع لباس كردن روحانيت، تغيير اجباري لباس مردم، بستن درب مساجد و امكان مذهبي، ترويج فرهنگ فساد غربي، جلوگيري از عزاداري محرم و كشتار مردم مشهد در مسجد گوهرشاد را براي دين زدايي در كشور ايران اسلامي انجام داد.

مولوي شهنوازي با بيان اينكه حجاب از احكام ضروري دين مبين اسلام است، گفت: متاسفانه دشمنان امروزه با وجود فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي به دنبال ترويج فرهنگ بي حجابي در جامعه هستند و مي خواهند مردم را از اعتقادات و باورهاي ديني آن ها دور كنند  كه علماء و صاحبان تريبون در اين خصوص بايد مردم را آگاه و به سمت حجاب و احكام اصلي دين هدايت كنند تا خاري در چشم دشمنان باشد.

وي ادامه داد: برخي ها مي گويند "حجاب محدوديت است" اما نه تنها محدوديت نيست بلكه زن با حجاب از نگاه هاي پليد و شيطاني محفوظ مي ماند و بهتر مي تواند در جامعه خدمت و فعاليت كند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش خاطرنشان كرد: تعداد بسيار زيادي از زنان زير بار طرح كشف حجاب رضاخان نرفتند و حتي در مدارس شركت نكردند و تن به نقشه ها و توطئه هاي شوم دشمنان ندادند و با اين اقدام حجاب و عفاف خود را حفظ كردند.

وي با بيان اينكه خوشبختانه وضعيت حجاب در شهرستان خاش بسيار خوب است، افزود: زنان و دختران ايراني هرگز تن به نقشه هاي و ترفندهاي شيطاني دشمنان نخواهند داد و همواره از حجاب و پاكدامني خود دفاع مي كنند.

مولوي شهنوازي ادامه داد: کشف حجاب یک برنامه هماهنگ استعمارى بود و همزمان در سه كشور افغانستان، تركيه و ايران اجرا شد و مجريان اين طرح در افغانستان امان الله خان، تركيه آتاتورك و در ايران رضاشاه بود.

وي با بيان اينكه حفظ حجاب باعث نگهداری و تقویت اراده بانوان در جامعه می‌شود، گفت: طرح كشف حجاب كه با اطاعت از انگليس در كشور ايران اسلامي اجرا شد، سبب ترسيدن بسياري از زنان مومنه شد كه مورد ضرب و شتم و شكنجه قرار گرفتند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بيان اينكه حجاب نماد فطرت انسانی و تبلور اصالت‌ها و ارزش‌های اخلاقی و ديني است، اذعان كرد: کشف حجاب نماد وابستگی به غرب و مکاتب بی‌بند‌و‌باریست كه از طرف همه علماء و مسلمانان به شدت محكوم است.

وي با بيان اينكه کشف حجاب سوغات رضاخان از غرب بود، اظهار كرد: در هرجامعه‏ای، راه مبارزه ساده و آسان با دین بی حجابی و آزادی مسائل جنسی است.

دشمنان اسلام با ترویج بی حجابی به دنبال تضعیف مسلمان هستند

امام جمعه اهل سنت هامون گفت: دشمنان اسلام با ترویج بی بندو باری و بی حجابی از طرق مختلف سعی  بر تضعیف اعتقادات مسلمانان و نفوذ در کشورهای اسلامی دارند.

مولوی عبدالله حسن زهی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا، افزود: یکی از مهم تربن راه های نفوذ یک کشور رخنه در خانواده هاست چرا که وقتی باورها و اعتقادات خانواده ها ضعیف شود راحت تر می توان جامعه را به ورطه نابودی کشاند.

وی افزود: حجاب و عفاف از جمله مهم ترین اعتقادات مسلمانان است بنابراین دشمنان اسلام از طرق مختلف سعی بر از بین بردن این مولفه از کشورهای اسلامی هستند همان گونه که در برخی از کشورهای اسلامی به خواسته خود رسیده اند.

امام جمعه اهل سنت هامون بیان داشت: در حال حاضر بهترین وسیله دشمنان برای ترویج بی حجابی و بی بندو باری ماهواره ها و فضای مجازی است به طوری که از این طریق ذهن میلیون ها نفر را در دست گرفته و به طور مستقیم و غیر مستقیم حجاب را مانع رشد بانوان اعلام می کنند.

مولوی حسن زهی با عنوان اینکه حجاب نه تنها مانع رشد بانوان و جامعه نمی شود بلکه عاملی جهت رشد و ترقی جامعه است، تاکید کرد: وقتی بی حجابی در جامعه رواج یابد بنیان خانواده ها نیز به راحتی در معرض فروپاشی قرار می گیرد.

وی اذعان داشت: خوشبختانه سیستان و بلوچستان از جمله مناطقی است که وضعیت حجاب در آن در حد مطلوبی است اما با این حال با توجه به نقشه های دشمنان اسلام، می طلبد  مسئولان فرهنگی و مردم بیش از پیش نسبت به این مقوله توجه نشان دهند.

حجاب در اسلام به دلیل ارزش بالای زن است

مولوی اهل سنت چابهار گفت: خداوند حجاب را به علت بالا بودن ارزش زن قرار داده است و ارزش یک بانوی با ججاب در جامعه خیلی بیشتر از زن بی حجاب است.

سید محمد درتکیده به مناسبت سال روز کشف حجاب توسط رضاخان در گفت و گو با چهاربهاران افزود: با توجه به آیات الهی قرآن حجاب بر زن مسلمان واجب بوده و پوشش چادر ابزاری برای حفظ مقام والای زنان قرار داده شده است.

​وی با اشاره به هجوم نرم دشمن برای کشف حجاب و تهاجم فرهنگی در فضای مجازی افزود: امروزه در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام شاهد شیوع آفت بی حجابی هستید به طوری که این شبکه عاملی برای خودنمایی شده است که شیوع بی حجابی و بی بند و باری را در پی دارد.

​مولوی درتکیده ضمن توصیه به زنان برای استفاده از چادر تصریح کرد: امروزه بهانه های مختلفی از قبیل اینکه دل زن باید پایبند به حفظ خود باشد و چادر فقط حجاب نیست در میان بانوان گسترده شده در صورتی که بر طبق روایات و آیات الهی قرآن استفاده از چادر اساس و پایه حفظ حجاب در زنان محسوب می شود و یک زن مسلمان واقعی باید به این مقوله توجه کند.

​مدیر انجمن اهل قلم بلوچ تاکید کرد: همان گونه که تاریخ نوشته است کشف حجاب توسط رضاخان با توطئه و دسیسه انگلیس و یهودیت صورت گرفته است، یهودی که طبق قرآن دشمن اول ما مسلمانان در جهان می باشد و همواره درصدد نابودی اسلام از طریق مختلف من جمله حجاب است.

​وی حجاب را زیبایی زن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: یقینا امروز به دلیل تهاجم فرهنگی از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام  باید مردم به صورت خودجوش با افرادی که اقدام به انتشار مطالب ضد دینی و اخلاقی می کنند مقابله کرده و محیط مجازی را به سمت دستورات خداوند من جمله علم، مشورت، دین، طبیعت و به نوعی ارتباطات خویشاوندی و خبری گسترده کنند.انتهای پیام//