پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
بررسی مشکلات بهداشتی و درمانی سیستان و بلوچستان؛
بهداشت، حلقه گمشده برخی مراکز درمانی در جنوب شرق/ جولان ناس بر سقف بیمارستان ها !
 
یکی از شهروندان خاش گفت: سقف برخی مراکز درمانی خصوصی پر از ناس و پان است و اقدامی برای تمیز کردن آن از سقف مرکز درمانی انجام نمی شود.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، بیمارستان ها و مراکز درمانی به عنوان مراکز ارائه مراقبت های درمانی و بهداشتی و گسترش آن نقش موثری در جامعه دارند با این حال عدم رعایت نظافت و بهداشت در برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور مشهود است که نیاز به رسیدگی و نظارت دارد.
 
در روز های اخیر برخی شهروندان خاش، سراوان و چابهار در تماسی که با پایگاه خبری عصرهامون داشتند، ضمن ابراز گلایه از عدم نظافت خواستار پیگیری و رفع این مشکل شدند.
 
یکی از شهروندان خاش گفت: برخی بیماران ناس خود را به سقف مرکز درمانی پرت می کنند اما کسی نیست که این مواد را از سقف بیمارستان تمیز کند یا حداقل با گذاشتن دوربین در محیط بیمارستان افرادی را که اقدام به چنین کاری می کنند را شناسایی و بازداشت کنند.
 
وی با بیان اینکه این موارد در مراکز درمانی خصوصی بیشتر مشاهده می شود، ادامه داد: اتاق های مرکز درمانی کثیف هستند و جای لباس بیمار اصلا تمیز نیست.
 
شهروند دیگری از چابهار ضمن ابراز نارضایتی از عدم نظافت بیمارستان امام علی(ع) این شهرستان خواستار پیگیری و نظارت بر بهداشت این بیمارستان شد.
 
وی ادامه داد: کف سالن ها تمیز نیست و پسماند بیماران  و ملافه تخت تزریق در بخش تزریقات اورژانس به موقع جمع آوری و تعویض نمی شود.
 
یکی از شهروندان سراوان نیز از وجود سوسک و موش در بیمارستان رازی این شهرستان ابزار گلایه کرد و گفت: اگر در محیط بیمارستان دوربین نصب شود افرادی که اقدام به انداختن زباله و تخمه در داخل اتاق ها با وجود سطل زباله می کنند شناسایی و دیگر کسی به خود اجازه نمی دهد چنین اقداماتی انجام دهد.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با یکی از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشت، وی با بیان اینکه در نظارت هایی که صورت گرفته این مراکز و بیمارستان ها تمیز و مشکل خاصی نداشته اند، عنوان کرد: باید در بحث ناس و پان فرهنگ سازی شود.
 
وی با بیان پان و ناس سرطان زاست و باعث ایجاد سرطان دهان، حنجره، مری و لثه می شود ادامه داد: باید رسانه ها در این بخش بیشتر اطلاع رسانی کنند.
 
این پرسنل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: پان انرژی زاست و بزاق دهان را زیاد می کنند و افراد برای اینکه انرژی خود را تخلیه کنند به شدت این مواد را به سقف ودیوارها پرتاب می کنند.
 
وی در پایان از شهروندان خواست تا از پرتاب زباله در بیمارستان خودداری کنند و زباله های خود را در سطل های زباله بریزند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۶۸۳


ارسال