جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
برطرف کردن مشکل فاضلاب زاهدان نیازمند ۳۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار است
 
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب سیستان وبلوچستان گفت: کمبود بودجه و اعتبار مانع اجرای کامل سیستم فاضلاب شهری زاهدان شده که برای رفع کامل آن نیازمند ۳هزارو۸۰۰میلیارد ریال اعتبار هستیم.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به گزارش منتشر شده تسنیم درباره بوی نامطبوع در خیابان "شهیدبهشتی" زاهدان اظهار داشت: شبکه فاضلاب زاهدان با حدود 700کیلومتر شبکه فرعی و 110 کیلومتر اصلی طراحی شده است که از این میزان 85 کیلومتر شبکه اصلی و 200 کیلومتر از شبکه اصلی اجرایی شده است.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب سیستان وبلوچستان افزود: تصفیه‌خانه مدول یک با ظرفیت 45هزار مترمکعب در شبانه‌روز وارد مدار شده و در حال بهره‌برداری است که تقریباً جمعیتی حدود 350هزارنفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: در حال‌حاضر جمعیت بهره‌مند از این سیستم حدود 24هزار نفر است ولی در کلانشهر زاهدان باید شبکه فرعی برای برخورداری همه مردم اجرایی شود که به منظور اتمام کل طرح مبلغی معادل 3هزارو800میلیارد ریال اعتبار لازم است.
قاسمی اضافه کرد: با وجود نیاز به این مبلغ، باید اعلام کرد که اعتبارات سالیانه ما کمتر از 60میلیارد ریال است که آن هم فقط حدود 20درصد معادل دوازده میلیارد ریال تخصیص یافته است که قطعاً با این حجم پایین اعتبارات نمی توان مشکل همه شهر زاهدان را برطرف کرد.
وی خاطرنشان کرد: با اولویت بندی‌های صورت گرفته در طول هر سال تنها موفق به اجرای بخش کوچکی از سیستم فاضلاب شهری می‌شویم که افزایش اعتبار و نگاه ویژه به این امر می‌تواند راه‌گشا و برطرف کننده مشکل مردم باشد.
وی بیان کرد: منطقه ای که در گزارش خبرگزاری تسنیم نسبت به بیرونروی فاضلاب شهری به آن اشاره شده نیز جزو اولویت‌های اجرای سیستم فاضلاب است که در صورت تامین اعتبار، در سریع‌ترین زمان کار اجرای آن انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: آنچه که در یکی از میلان‌های خیابان شهیدبهشتی زاهدان رخ داده ناشی از جاری شدن روان‌آب‌های سطحی و فاضلاب منازل به داخل کوچه است که کانال‌ آب‌های سطحی نیز در اختیار شهرداری‌ها قرار دارد.
به گزارش تسنیم، در تاریخ هجدهم دی‌ماه جاری خبرنگار تسنیم در گزارشی تحت عنوان" بوی نامطبوع نفس اهالی خیابان شهید بهشتی زاهدان را گرفت" مشکل ورود فاضلاب و بیرون زدگی لجن از داخل کانال را منتشر کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۰۳


ارسال