پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶
برگزاری کارگاه آموزش صنایع دستی در میرجاوه
 
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه از برگزاری دوره‌های آموزشی سوزن دوزی و سکه دوزی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، عبدالله کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: دوره‌های آموزشی سوزن دوزی و سکه دوزی در شهرستان میرجاوه برای علاقه مندان به بادگیری صنایع دستی سنتی سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

وی افزود: این کارگاه آموزشی با حضور 60 کارآموز در محل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه برگزار می‌شود و  از نیمه دوم آذرماه آغاز شده و تا نیمه دوم اسفندماه ادامه دارد.

مسئول میراث فرهنگی میرجاوه با بیان اینکه پتانسیل های محلی و بومی بسیاری برای درآمدزایی مردم وجود دارد، تاکید کرد: اشتغالزایی یکی از مشکلات جامعه است بنابراین توجه به حوزه صنایع دستی می تواند یکی از راه های رفع این معضل است، صنایع دستی در اقتصاد خانواده‌ها به ویژه در جوامع روستایی و عشایری در ایجاد اشتغال و افزایش درآمد خانواده ها نقش چشمگیری را ایفا می‌کند.

وی تاکید کرد: در پایان این دوره  برای مهارت یافتگان گواهی مهارت صادر می‌شود و به افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات باشند مبلغ 50 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی از طرف دستگاه‌هایی از قبیل کمیته امداد، سپاه، بهزیستی و غیره تعلق میگیرد.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۱۲


ارسال