پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰
نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس عنوان کرد؛
افزایش قیمت بنزین سبب افزایش نرخ بیکاری در جامعه است/قطع یارانه باید با کار کارشناسی انجام شود
 
نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس گفت:نمایندگان مجلس مخالف افزایش قیمت حامل های انرژی و بنزین هستند و افزایش قیمت بنزین سبب افزایش نرخ بیکاری در جامعه است.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون ،علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: نمایندگان مجلس با قاطعیت درباره نظارت بر هزینه کرد بودجه 96 ، نظارت بر بودجه سال 97 و کاهش آسیب های جامعه؛ نرخ بیکاری ، تورم و گرانی را در برنامه کار خود دارند.
وی افزود: نمایندگان در کمیسیون های مختلف به دنبال رفع مشکلات جامعه دارند و مصوباتی برای رفع مشکلات و توسعه نقاط محروم در جامعه ارائه می کنند و سعی دارند تا یارانه به اقشار ضعیف ،کم درآمد و کمتر برخوردار جامعه تعلق بگیرد.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس مخالف افزایش قیمت حامل های انرژی و بنزین هستند، خاطرنشان کرد:  زیرساختی برای افزایش بنزین در کشور وجود ندارد افزایش بنزین در سایر کشورها متناسب با زیرساخت های آنان است اما زیرساخت های جاده ای  مناسب در کشور ما وجود ندارد و هنوز در برخی نقاط کشور جاده های خاکی و صعب العبور وجود دارد.
نماینده خاش و میرجاوه تاکید کرد: ناوگان ریلی در سراسر کشور وجود ندارد و بسیاری از استان ها از ناوگان حمل و نقل ریلی محروم هستند ناوگان دریایی نیز برای تمام استان ها قابل دسترس نیست . امکان استفاده از ناوگان هوایی نیز برای تمام اقشار جامعه وجود ندارد و تردد با وسایل نقلیه عمومی و خودروهای شخصی است.
وی اذعان کرد: افزایش قیمت بنزین سبب افزایش نرخ بیکاری در جامعه است، چراکه بسیاری از مردم با جابجایی مسافر امرار معاش می کنند و این موضوع معاش این افراد را مختل می کند بسیاری از ارزاق عمومی نیز از طریق ناوگان عومی حمل می شود و با افزایش حامل های انرژی ،قیمت ارزاق عمومی نیز افزایش می یابد و به دولت توصیه می کنیم با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور، قیمت بنزین را افزایش ندهد.
وی با اشاره به احتمال قطع یارانه چند میلیون نفر در کشور، تصریح کرد: قطع یکباره یارانه تعداد زیادی از مردم جامعه درست نیست و این باید با کار کارشناسی انجام شود و دولت باید با بررسی و کار کارشناسی افراد متمول جامعه را از دهک های پایین جدا کند تا یارانه به افراد و اقشار کم درآمد تعلق بگیرد.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۱۴
مرجع : لادیز


ارسال