جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان رابطه بین مردم ومسئولین را دو طرفه دانست و گفت: اینکه فقط دولت بر مردم حق دارد درست نیست بلکه مردم هم بر دولت حق دارد.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع مردم زاهدان: در کشوری که یک عالم آگاه بیدار و هوشیارانقلاب  آن را پایه گذاری کرد و رهبری فرزانه از آن پاسداری می‌کند و مردمی عاقل در آن به زندگی می‌پردازند دولت مردان چه وظیفه ای دارند؟  قطعا انقلاب اسلامی ما هم رسالت جهانی و دینی دارد.
سلیمانی افزود: مسئولین نباید پارتی بازی کنند و با گروهی جامعه را اراده کنند بلکه کل مردم و کل نظام ما باید در اداره جامعه اسلامی دخیل باشند مسئولین یک جامعه اسلامی را مد نظر خود قرار دهند و تعصب های بیجا را کنار بگذارند زمانی که ما الگو و پیشوایی چون حضرت علی (ع) را داریم پس نقصی در کار ما نیست.


امام جمعه زاهدان گفت: در جامعه سه سرمایه گرانبها وجود دارد که همیشه جامعه به آنها نیازمند است، یکی از این سرمایه‌ها امنیت است دوم عدالت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی مردم و سوم فراوانی نعمت آرامش و آسایش و هیچ جامعه ای وجود ندارد که بگویید به این سه سرمایه نیاز ندارد.
وی افزود: امروزه باید ببینیم کشور ما در تامین این سه نیاز موفق است یا نه؟ اگر در تامین این سه نیاز موفق بودیم باید به دولت مردان تبریک گفت و اگر این  سه نیاز و تامین جامعه مشکل داشت دولت مردان ما کوتاهی کردند آیا نظامی که ما داریم به رهبری یک مجاهد فقیه و آگاه چه وظایفی داریم؟
 
وی گفت: انقلاب ما با رهبری امام راحل سر پا شد و با خون شهدا ادامه پیدا کرد و با رهنمود های رهبری فرزانه و مردم عزیز این کشور هر روز این انقلاب بزرگتر شده پس باید نسبت به این حوادث اخیر هوشیار باشیم.
سلیمانی تصریح کرد: ما وظیفه داریم ازاسلام و قرآن پاسداری کنیم نباید بگذاریم بین اسلام و قرآن فاصله بیفتد,  دولت مردان باید به بخش خصوصی بیشتر بها دهند باید به سرمایه‌های این مملکت با نگاه بلندی ببینند که این مردم چه سرمایه های گران بهایی هستند همیشه در جلو  اغتشاشات ایستادند برای حمایت از اصل نظام اما دولت مردان ما باید تکلیف خود را بدانند که معیشت مردم را حل کنند.

خطیب جمعه زاهدان گفت: دولت مردان وقت خود را برای مردم بگذارند ادارات و همه دست اندرکاران نظام وقت خود را برای این مردم که همیشه در تمام صحنه ها بوده اند بگذارند مسئولین نباید از مردم فاصله بگیرند باید مردم در تمام صفوف نمازها مسئولان را ببینند و پرسش‌های مردم را جواب دهند و رابطه بین مردم و مسئولین در نماز های جمعه و جماعت صمیمی تر باشد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اغتشاشات اخیر نیز گفت: در این روزها در کشور ما حرکت‌های اعتراضی از مشهد مقدس آغاز و به سایر مناطق کشور کشیده شد از سال 57 تا به امروز همچین حوادث اعتراضی خاصی وجود نداشت به جز 18 تیر78 و فتنه 88 که آن هم در برخی شهرها در و در پایتخت بیشتر بود اما این حرکت اعتراضی در اکثر ایران انجام شد حتی در بعضی از روستاها به وجود آمد.
سلیمانی بیان کرد: چند نکته در این اعتراض ها وجود داشت نکته اول این بود که مردم حق مطالبه گری دارند یا نه؟  بی شک مردم حق مطالبه گری دارند, انسان مظلوم هر چه در حق ظالم بگوید به شرطی که توهین نباشد ناسزا نباشد هیچ گونه ایرادی ندارد آیا مردم ما مظلوم هستند یا نه؟ اگر در جامعه ما گرانی هست و واردات بی رویه هست برای چه کسانی است؟ در جامعه ما مشکلات وجود دارد و مقصر این مشکلات در دست چه کسانی است؟  این ستم ها بر چه کسانی وارد میشود؟
وی ادامه داد:  نکته دوم این است که رابطه بین مردم ومسئولین باید دو طرفه باشد و اینکه فقط دولت بر مردم حق دارد درست نیست بلکه مردم هم بر دولت حق دارد,  مردم حق ندارند در جامعه اختلال به وجود بیاورند اما دولت هم حقی ندارند بی عدالتی کند بلکه باید وظایف خود را به خوبی در حق مردم ادا کند.

امام جمعه زاهدان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید بین مطالبات مردم و گروهی که اموال بیت المال را تخریب می کنند و پرچم را به آتش می  کشند و اعتقادات مردم را زیر سوال می برند فرق باشد قطعا باید تو جواب محکمی به  این چنین آدم ها داده شود مطالبات مردم سرجای خود اما به اغتشاشگری و به آتش کشیدن پرچم این نظام باید جواب دندان شکنی داده شود.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند ما ضعف‌هایی داشتیم باید ببینیم مشکلات ما کجاست؟
امام جمعه زاهدان گفت: مقام معظم رهبری فرمود بله تحریم داریم مشکلات اقتصادی داریم و شکی در آن نیست اما تمام این ها 30 درصد موضوع است 70 درصد دیگر مشکلات بی تدبیری مسئولین و بی مدیریتی است.
سلیمانی در پایان گفت: تکلیف دولت مشخص است در دولت یازدهم وقت 100 روزه خواستند تا تحریم را بشکنند و مشکلات  اقتصادی را رفع کنند این دولت تجربه ای 4 ساله  را در کارنامه دارد پس باید بهانه ها را کنار بگذارد و برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
 
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۱۹


ارسال