چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
در ادامه مشکلات سوختی در جنوب شرق؛
کمبود نفت و بنزین زیر سایه بازار سیاه سوخت کش ها/ صف های طولانی دستاورد عدم نظارت بر جایگاه های سوخت
 
در حالی این روز ها مردم سیستان و بلوچستان با مشکل کمبود نفت و بنزین در برخی نقاط روبرو هستند که بازار سوخت کش ها همچنان داغ است و در جاده ها می تازد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون این روزها که درجه هوا روز به روز سردتر می شود برخی مردم سیستان و بلوچستان که از نعمت گاز محروم هستند و همچنان از نفت برای گرمای زندگی خود استفاده می کنند نیز از نعمت نفت نیز محروم شده اند تا در سایه عدم نظارت مسئولین چراغ خانه هایشان سردتر شود.
 
علی ای حال نبود و کمبود نفت تنها مشکل برخی شهرهای سیستان وبلوچستان نیست بلکه این روز ها صف های طولانی بنزین نیز در برخی شهرهای استان دردسرساز شده و ساعت ها وقت شهروندان را هدر می دهد.
 
در تماسی که برخی شهروندان استان با پایگاه خبری عصرهامون داشتند از این موضوع ابراز گلایه کرده و خواستار رفع این مشکل شدند.
 
برخی شهروندان خیابان های جمهوری و دانش زاهدان در تماس های مکرری که در روز های اخیر با این پایگاه خبری داشتند از شعبه سیار ۶ زاهدان گلایه و خواستار پیگیری و توزیع به موقع نفت بین شهروندان شدند.
یکی از شهروندان گفت: علی رغم اینکه دمای هوا کاهش یافته اما گویا نظارتی بر توزیع کننده های نفت وجود ندارد و به موقع نفت در بین مردم توزیع نمی شود.
 
در ادامه در تماسی که برخی شهروندان خاش با پایگاه خبری عصرهامون داشتند با بیان اینکه در روز های اخیر صفوف پمپ بنزين بسيار شلوغ شده عنوان کردند: در پیگیری هایی که انجام دادیم برخی پمپ چی ها عنوان کردند که سهمیه سوخت در کل استان کاهش یافته است.
 
شهروند دیگری ادامه داد: برخی جایگاه ها تنها چند تلمبه را روشن می کنند که این موضوع باعث صف های طولانی شده است.
 
در تماسی که برخی روستائیان روستای چاه ترش بزمان با این پایگاه خبری داشتند ضمن ابراز گلایه از کمبود نفت در این روستا بیان کردند: به دلیل عدم راه استاندارد و مشکلات سوخت رسانی به مردم این روستا با مشکل مواجه است.
 
یکی از شهروندان گفت: شهرستان ایرانشهر دارای پنج جایگاه سوخت اما در بسیاری از مواقع هم روز و هم شب به دلیل تاخیر ارسال بنزین به ایرانشهر ، جایگاه ها به مدت چندین ساعت تعطیل می شوند .
شهروند دیگری از چابهار خواستار پیگیری بنزین سوپر در این شهرستان شد.
یکی از شهروندان دلگان نیز در این خصوص گفت: گاز شهری در این منطقه یکی از نیازهای اساسی است که نبود آن موجب ایجاد معضلات و مشکلاتی برای مردم شهرستان دلگان شده است.
 
وی ادامه داد: مردم شهرستان دلگان در فصل زمستان سوخت خانگی(نفت) خود را به سختی و با حضور در صف ها که برخی  مواقع به دو یا سه روز هم طول می کشد تهیه می کنند.
 
یکی از شهروندان سراوان در تماسی که با پایگاه خبری شستون داشت ضمن گلایه مندی از وضعیت موجود در جایگاه های سوخت و فرآورده های نفتی سراوان، گفت: در ماه اخیر به طور متوالی بنزین در جایگاه های سوخت وجود نداشته که مشکلاتی را برای شهروندان پدیدار کرده است.
 
این شهروند سراوانی ادامه داد: شنیده می شود پمپ چی ها در قبال گرفتن مقدار پول اضافی، به برخی از افراد بنزین در گالن می فروشند که این موجب شده است که دیگر شهروندان برای ۱۰ لیتر بنزین نیمی از عمر خود را در صفوف طولانی هدر دهند.
 
وی اضافه کرد: گفته می شود کارت های سوخت جایگاه در اختیار سوخت کش ها قرار می گیرد اما در اختیار افراد مهمان و یا افرادی که کارت آنها کدینگ نمی باشد، قرار نمی گیرد.
 
ش.ح یکی از شهروندان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با توجه به فصل سرما و مصرف سهمیه های نفت قبلی گفت: کالا برگ جدید اعلام شده و بعد از گذشت یک ماه هنوز موفق به دریافت نفت نشده ایم.
 
شهروند سراوانی با بیان اینکه شرکت ها، نفت خود را خریداری کرده اما هنوز به آنها نفتی داده نشده است، یادآور شد: در کنار افزایش قیمت اقلام اولیه مورد نیاز مردم کمبود نفت در زمستان به درد های مردم افزود شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۳۵


ارسال