دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶
گزارشی از بلاتکلیفی مردم و مشکلات متقاضیان خودرو؛
تعطیلی دو نمایندگی ایران خودرو در جنوب شرق کشور به دلیل ورشکستگی!/یکی از صاحبان نمایندگی: 3هزار میلیارد ریال از ایران خودرو طلبکار هستم
 
دو نمایندگی شرکت ایران خودرو در جنوب شرق کشور از یک سال اخیر به دلیل ورشکستگی تعطیل شده و مشتریان خود را از خدمات پس از فروش محروم و سبب نارضایتی و گلایه بسیار شدید شهروندان خاشی شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از تفتان ما، سالیان متمادی است که مسئله مهم تولید خودروهای بی کیفیت خودروسازهای داخلی و مشکلات ناشی از تردد این خودروها در جاده ها و تحمیل هزینه های بسیار هنگفت و آسیب و خسارات مالی و جانی ناشی از آن در صدر دغدغه های اصلی مردم قرار دارد.

در واقع خودروهای بی کیفیت عامل بسیار مهمی از تصادفات و خسارات جانی و مالی معرفی شده اند این در حالی است که بسیاری از خودروسازان جهان برای تولید خودروهای با فناوری های روز جهان گوی سبقت را از یکدیگر ربوده اند و هر روز مدل های جدیدی را رونمایی می کنند.

اما اگر از مسئله بی کیفیت بودن خودروها و سایر موارد بگذریم، حدود یکسال است که کرکره دو نمایندگی ایران خودرو در شهرستان خاش، به عنوان بزرگترین خودروساز کشور، به علت ورشکستگی پایین کشیده شده و مشتریان خود را از خدمات پس از فروش محروم و جهت دریافت این خدمات و ثبت نام راهی شهرهای مجاور کرده است و این نمایندگی ها به سوپرمارکت و فروشگاه موادغذایی تبدیل شده است.
 

 
علی ای حال در تماسی که برخی شهروندان خاشی در روز های اخیر با پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما داشتند با ابراز ناخرسندی و نارضایتی از این وضعیت، از مسئولین مرتبط پیگیری سریع و تعیین تکلیف این نمایندگی ها را خواستار شده اند .

برای دریافت خدمات پس از فروش و گارانتی خودرو باید به شهرهای مجاور سفر کنم
محمدنبی ریگی یکی از شهروندان خاشی با انتقاد شدید از نبود نمایندگی ایران خودرو در این شهرستان، به خبرنگار تفتان ما گفته است که من خودرو پژو دارم و برای سرویس خدمات پس از فروش و گارانتی خودرو باید با صرف هزینه های بسیار زیاد به شهرهای به شهرستان های ایرانشهر یا زاهدان مراجعه کنم.

وی عنوان کرده است که صرف نظر از هزینه های تحمیلی و طی مسافت های طولانی خطر تصادفات در جاده های غیر استاندارد سیستان و بلوچستان را نیز باید به جان بخرم.
 

 
به گفته ریگی، خودروسازان ایرانی تنها با تغییرات جزئی در شکل و ظاهر خودروها و نیز افزایش سرسام آور قیمتها پول های بسیاری را از مشتریان دریافت می کنند.

دود نبود نمایندگی ایران خودرو در شهرستان خاش به چشم مردم این شهر می رود
صادق سالارزهی یکی دیگر از شهروندان خاشی که بعد از چندسال می خواهد برای خود خودرو بخرد به خبرنگار تفتان ما گفته است که متاسفانه هیچ نمایندگی ایران خودرو در این شهرستان نیست و من باید کلی هزینه را جهت ثبت نام اولیه و سایر مراحل بعدی به شهرستان های مجاور پرداخت کنم و در پایان هزینه خودرو خیلی بیشتر از قیمت آن برای من می افتد.

وی با بیان اینکه دود نبود نمایندگی ایران خودرو در شهرستان خاش به چشم مردم این شهر می رود، معقتد است که اکثر شهروندان به دلیل نبود نمایندگی ایران خودرو در این شهرستان حاضر به خرید خودروهای این شرکت نیستند چرا که پس از خریدن باید هر روز جهت دریافت خدمات پس از فروش به شهرهای مجاور سفر و هزینه های زیادی را متحمل شوند.
 

 
سالارزهی معتقد است که ایران خودرو در کنار تمامی این مشکلات و دردسرهای که به مشتریان وارد می کند با ضعف خدمات پس از فروش و یا گاهاً تعطیلی آن به کلکسیون این مشکلات اضافه می شود و در عین حال با ادعای توخالی مشتری مداری، از بهبود خدمات و استاندارهای کذابی خدمات پس از فروش نیز دم می زنند.

وی عنوان کرده است که موضوع مهمتر اینکه خودروهایی که دچار نقص فنی شده و امکان حرکت آنها وجود ندارد باید هزینه یدک کش  را نیز از شهرهای مجاور و  مسافت های طولانی پرداخت کنیم.

3 هزار میلیارد ریال از ایران خودرو طلبکار هستم
الله نظر شهنوازی یکی از صاحبان این نمایندگی های تعطیل شده، به خبرنگار تفتان ما گفته است که این تعطیلی به دلیل کاهش میزان سودهی و عدم همکاری شرکت ایران خودرو با صاحبان نمایندگی ها بوده است.

وی عنوان کرده است که نه تنها در شهرستان خاش بلکه در بیش از 15 نقطه ایران نمایندگی های ایران خودرو به دلیل ضرر و زیان و تاخیر در تحویل خودروها و قطعات پس از فروش تعطیل شده اند.

به گفته شهنوازی، شرکت ایران خودرو در صورت عدم پرداخت هزینه ها فوراً و بدون اطلاع چک مشتریان و صاحبان نمایندگی را برگشت زده و وسایل و خودروهای این شرکت بازار فروش مناسبی نداشت.
 

 
وی با بیان اینکه مشتریان از خودروهای این شرکت ناراضی بودند، گفته است تاکنون 3 هزار میلیارد ریال از این نمایندگی در شهرستان خاش ضرر کرده و هنوز هم با مشکلات مالیاتی و بیمه پرسنل این نمایندگی دست و پنجه نرم می کند.

سود بسیار کم و در مقابل ضرر و زیان بسیار زیاد این نمایندگی ها سبب تعطیلی شد
حاجی بیگی یکی دیگر از صاحبان این نمایندگی ها در شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ماگفته است که سود بسیار کم و در مقابل ضرر و زیان بسیار زیاد این نمایندگی ها سبب تعطیلی آن شد.

وی معتقد است که شرکت ایران خودرو از صاحبان نمایندگی ها و مشتریان هیچ حمایتی نمی کند و تنها به فکر سوددهی این شرکت است.

علی ای حال با توجه به اهمیت این مسئله مهم از مسئولین استان و دستگاههای مرتبط استمداد شده است که با رسیدگی به این موضوع و انتقال این مشکل به شرکت ایران خودرو زمینه رفع این مشکل را فراهم آورند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۷۹۵


ارسال