پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
در مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد مطرح شد:
سردار معروفی: جانبازان و ایثارگران بندگان واقعی خدا هستند/ وجود 56 جانباز سرافراز 70 درصد در سیستان و بلوچستان
 
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: جانبازان بالای 70 درصد و به ویژه جانبازان قطع نخاع شده بزرگترین ایثارگری در راه خدا را کردند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز 5 بهمن 96 با حضور جانبازان و مسئولان استانی، مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد استان سیستان و بلوچستان در راستای سلسله برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، در کانون شهید عالی شهرستان زاهدان برگزار شد.

پالاش مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این برنامه گفت: همسران جانبازان ۷۰درصد پرستاران واقعی جامعه اند که منتسب به حضرت زینب(س) هستند.
وی افزود: حضرت زینب(س) علاوه بر اینکه سرپرست میدان عاشورا بود سرپرست کل نهضت عاشورا نیز بودند و همسران جانبازان تاسی به این بانو کردند.
عباس پالاش گفت: چابهار به دو جانباز ۷۰ درصد، ایرانشهر ۴، زابل ۱۰ و زاهدان مزین به ۴۰ جانباز 70 درصد می باشند که جمعیتی حدود ۳۰۰نفری با خانواده را تشکیل می دهند.
وی برگزاری کنگره ملی شهدا را کار بسیار سنگینی دانست و افزود: تاکنون اجلاسیه های برگزار شده در خور شأن شهید و شهادت بوده است.

جانبازان و ایثارگران؛ بندگان واقعی خدا هستند/ ایثارگری همسران جانبازان کمتر از جانبازی و ایثارگری جانبازان نیست
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد که صبح امروز در مجتمع آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار شد اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز توفیق پیدا کردیم در ذیل برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان برنامه تجلیل و قدر دانی از شایسته ترین بندگان خدا و ایثارگران واقعی را داشته باشیم.
وی بالاترین درجه تقوا در راه خدا را ایثارگری جانبازان دانست و افزود: جانبازان و ایثارگرانی که برای حفظ کرامت انسانی و حفظ ارزشهای الهی و انسانی رشادت کردند هر روز با شهادت دست و پنجه نرم می کند.
وی ادامه داد: شهید محبعلی فارسی نمونه ای از جانبازان و  ایثارگران واقعی است که 25 شش سال با تحمل سختیها و مشقت های فراوان دوران جنگ سرانجام آسمانی و شهید شد.
سردار معروفی جانبازان را شهید زنده خواند و تصریح کرد: جانبازان بالای 70 درصد و بویژه جانبازان قطع نخاع شده بزرگترین ایثارگری در راه خدا را کردند تحمل حتی 5 ساعت بر روی تخت بی حرکت بسیار سخت است چه رسد به اینکه سالها روی تخت درازکشیده باشی و چشمانت به سقف خیره شده باشد.
دبیرکل کنگره ملی شهدا اذعان داشت: همسران جانبازان زینب(س) گونه از این شهیدان زنده پرستاری می کنند و حتی گاهی مجال استراحت بواسطه صدای خس خس سینه را هم ندارند. رشادت و پرستاری همسران جانباز کمتر از رشادت و ایثارگری جانبازان نیست این زنان ایثارگر مجاهد در راه خدا هستند.
وی اذعان داشت: این ایثارگری و رشادت همسران جانباز جز با پیروی از مکتب وحی و مکتب پیام رسان عاشورا حضرت زینب کبری(س) به دست نیامده است و میسر نیست جز تاثیر و ارتباط با یک روح مقدس.
سردار معروفی ادامه داد: جانبازان با خدا معامله کردند و گذشت 30 و اندی سال مجاهدت جانبازی و ایثارگری؛ امتحان سخت الهی است.
وی اضافه کرد: جانبازان ما به عباس ابن علی(ع) اقتدا کردند در تاریخ بشریت کسی به اندازه عباس ابن علی (ع) وفای به عهد نداشت هم عبد بود و هم صالح بود.
فرمانده سپاه سلمان با تاکید بر اینکه عبودیت مقدم بر رسالت نبوی است بیان داشت: آنچه از جانبازان دیدیم و نشنیدیم بلکه به چشم سر دیدیم تکرار تاریخ بود و فقط در تاریخ یافت می شود؛ چه بسیار بودند شهیدانی که لب تشنه از دنیا رفتند. جانبازی که در میدان مین آتش گرفت و گفت دهانم را ببندید که معبر از صدای فریاد من لو نرود و جان بقیه به خطر بیافتد.
وی با تاکید بر اینکه انسانهایی که کارهای بزرگ و مجاهدت می کنند بیشتر در معرض دشمن درون و بیرون هستند افزود: دشمن برای جدا کردن از ذات اقدس اله بسیار تلاش و برنامه ریزی می کند تا ذهن او را از بین ببرد پس مراقب باشیم.
سردار حسین معروفی بر مراقبت از نفس تاکید کرد و افزود: حضرت آقا در دیدار با جانبازان 7 مرتبه بر صورت جانبازی بوسه زد از او پرسیدند چرا 7 مرتبه گفت می خواستم 30 با بوسه بزنم اما فرصت نیست او امام مسلمین است خود جانباز است و اهمیت جایگاه جانباز را می داند.
سردار معروفی با تاکید بر عاقبت به خیری گفت: جانبازی دیگر که 24 سال است قطع نخاع شده و فقط گردن او حرکت می کند و هیچ احساسی ندارد از حضرت آقا درخواست کرد برای ما دعا کنید که عاقبت بخیر شویم حضرت آقا در جواب او گفت من دعا می کنم و شما هم سعی کنید که این نشان از اهمیت موضوع  و شیطان نفس است دشمن درون همیشه در کمین است تا کارهای بزرگ را نابود کند پس باید از خودمان مراقبت کنیم.
وی گفت:  خدا را شاکریم که در جمع جانبازان و خانواده های محترمشان هستیم جانبازانی که ممکن است حتی یکبار نتوانند با خانواده سر یک سفره بنشیند به مسافرت، پارک یا تفریح بروند و اینگونه زندگی کردن سخت است و تحمل زینبی می طلبد اما اگر دلمان را گره بزنیم به ذات اقدس اله عالم او ما را در دنیا و آخرت مصومنیت خواهد کرد.

اگر توانستیم تمام قدرت ها را به زانو در آوریم بر اساس صبوری و تفکر بر سر ایثار بوده است
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: صبر در معنا نام میوه ای است که در سخت ترین شرایط می روید تا به محصول می رسد و این گیاه در بیابان های خشک و تفتیده عربستان می روید. وقتی عرب می خواهد یاد کند از صبر به این گیاه اشاره می کند و انقدر صبرو ایثارگری دارد تا محصول خود را به ثمر بنشاند و حیات خود را ادامه دهد.
وی افزود: وقتی کلمه صبر را یاد می کنیم تمثیلی به این صبوری و ایستادگی و مقاومت است لذا عرب می گوید ای انسان صبر کن بعد از هر سختی گشایشی است. صبر را بنوش اگر چه تلخ باشد.
حق پرست گفت: باید بسیار صبوری داشته باشند آنهایی که گام در مسیر ایثارگری گذاشتند. آن هایی که پیمان بستند با امام و مقتدای خود و به صحنه آمدند بر اساس اعتقاد و تکلیف بود. اعتقادی که ریشه در ایمان به خداوند تبارک و تعالی و متاثر از مکتب ایثار و شهادت و اهل بیت و مبانی اعتقادی و مستحکم اسلام بود.این ها با این انگیزه آمدند و خداوند مقامی را به آین ها اعطا می کند بین حیات و شهادت و رفتن و ماندن نه می تواند به آخرت پرواز کند و نه شرایطی مثل سایر انسان ها دارد.
وی گفت: مقام بزرگ و موفقی است که خدا به آن عطا کرده و مقام والاییست و باید قدر بداند که مهم ترین تکلیف ما در این شرایط صبوری است. استقامت و ایثار به عنوان یک مبنای عمل است و صبوری به عنوان تداوم این راه و ایستادگی بر این ارزش ها ست.
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه قریب به 40 سال از پیروزی انقلاب می گذرد گفت:  امروز اگر ما توانستیم قدرت خود را به تمام دنیا دیکته بکنیم اگر توانستیم تمام قدرت ها را به زانو در آوریم اگر توانستیم استکبار را دچار شکست کنیم در دنیا سلطه آن ها را مانع شویم بر اساس صبوری و تفکر بر سر ایثار بوده است.
وی افزود: امروز همه مظلومان و محرومان چشم به ما دوخته اند همه دنیا چشم به انقلاب دوخته که در این ممکلت چه اتفاقی افتاده در این کشورکه زمانی 60 هزار آمریکایی برای خود قدرت نمایی می کردند.
حق پرست خاطرنشان کرد: سرویس های اطلاعاتی بسیاری از کشور ها برای خود در ایران میدان فعالیت داشتند و این کشور در طول این ها بود.
وی گفت: امروز صدامی که با 61 لشکرتانک آماده به ما حمله کرد کجاست؟ این نشان می دهد ایمان و ایستادگی و مقاومت در راه خدا و تفکر ایثارگری مادامی که برای ما باقی بماند تمام دشمنان راهشان به شکست منتهی خواهد شد .
وی با تاکید به این مسائله که ما منتظر امام زمانیم و اعتقاد به ظهور داریم گفت: ایثار گری و تفکر ایثارگری و شهادت به عنوان یکی از اصول اساسی و ارکان رکین این تفکر و حرکت در این مسیر است و من افتخار می کنم که روزگاری را با شما جانبازان عزیز همراه و همدل بودم و امروز با شما همراه و همدلم.
حق پرست در پایان به بیان خاطره و شعری از عملیات کربلای 5 و دفاع مقدس پرداخت.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۹۵۶


ارسال