پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
فرهنگ دفاع مقدس باید به صورت واقعی به نسل های بعدی منتقل شود/ ایمان و معنویت محور اصلی پیروزی رزمندگان اسلام بود
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ما باید با تمام توان تلاش کنیم فرهنگ دفاع مقدس را با دقت نظر و هوشیاری و به صورت واقعی به نسل جوان منتقل کنیم.
به گزارش عصر هامون به نقل از  فائزون؛ فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم شب خاطره دلاورمردان مشرقی که شب گذشته در مجتمع آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار شد دوران دفاع مقدس را دوران طلایی ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: ما در دوران 8 ساله دفاع مقدس هنر اسلام و پیامبر و قران و ائمه و ولایت را می بینیم که جنگ را که یک پدیده مهنت بار و شوم است به دفاعی مقدس و دانشگاه انسان سازی تبدیل کردند.
وی با تاکید بر اینکه هدف دفاع مقدس هدفی والا و الهی و دفاع از آرمانها بود افزود: دوران دفاع مقدس؛ دفاع از انقلاب اسلامی که فخر انبیا الهی است بود. انبیا و اولیای الهی به واسطه حکومت اسلامی جان دادند و این انقلاب ثمره آن است.
وی بیان داشت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان با لبیک به امام خود و با پیروی از مکتب وحی و ائمه هدی همانی را انجام دهند که آنها می خواستند و با آموزه های دینی مدیریت شدند و همین تفکر باعث شد که دوران دفاع مقدس دانشگاه و کارخانه انسان سازی باشد .
سردار معروفی با اشاره به اینکه وردی دفاع مقدس با خروجی آن قابل قیاس نیست تصریح کرد: خیلی از افراد بودند که وقتی وارد این دانشگاه شدند شاید اعتقادات محکمی نداشتند اما با یک حضور سه ماهه در دفاع مقدس معراجی شدند و این هنر اسلام و قران و ولایت و امام و دل بود.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ما در دوران دفاع مقدس تمام عاشورا و فرهنگ عاشورا را دیدیم و این هنر ائمه و دین و ولایت است. زمانیکه اسلام و قران و تفکر ارزشی و الهی و آبروی ملت ایران و تمامیت ارضی در خطر بود  رزمندگان ما قیام کردند و در این راه جان دادند.
وی اضافه کرد: امروز اگر حزب الله در لبنان یا بسیج در سوریه تشکیل می شود بواسطه بسیج است همه این تفکرات برگرفته از بسیج و فرهنگ دفاع مقدس ماست. جوانان لبنان از جوانان ما مثل سبیل اخلاقی؛ حسین علی عالی و میر قاسم حسینی الگو برداری می کنند.
وی تاکید کرد: ما اگر بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل چهارم و پنجم انقلاب برسانیم فرهنگ مصونیت را پاس داشتیم. ما باید با تمام توان تلاش کنیم فرهنگ دفاع مقدس را با دقت نظر و هوشیاری و به صورت واقعی به نسل جوان منتقل کنیم. جبهه حق نیاز به غلو ندارد همانطور که امام حسین(ع) نیاز به غلو ندارد اگر حقیقت های دفاع مقدس را منتشر کنیم فرهنگ مصونیت انجام شده است.
وی ادامه داد: محور اصلی رزمندگان اسلام ایمان به خدا و ایمان عملی و باور داشتن خدا و معاد و سنت الهی بود و مهم تر از همه اینها حسن ظن به خدای متعال بود که داشتند رزمندگان ما مطمئن بودند که وعده های خدا محقق خواهد شد.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۰۲۴


ارسال