نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش خبری » اجتماعی

ابراز گلایه شهروندان زاهدانی از قطعی های مکرر برق/یک مسئول:سرقت کابل ها عامل اصلی قطعی ها است

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳

در حالی برخی از شهروندان زاهدانی از قطعی های مکرر برق در برخی نقاط ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از مراجع مربوطه هستند که مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان سرقت کابل های برق را عامل قطعی های اخیر عنوان کرد.

به گزارش عصرهامون، بخشی از صنوف و مردم ساکن در تقاطع خیابان هیرمند و امام خمینی(ره) از قطعی های هفته های اخیر در تماسهایی با دفتر این پایگاه خبری، ابراز گلایه کرده و درخواست پیگیری این موضوع را از مسئولان مربوطه داشتند.

یک تراشکار فعال در این منطقه گفت: در هفته های اخیر بارها دو تا 5ساعت و حتی صبح امروز از ساعت 7:30 تا 10و 50دقیقه برق این منطقه قطع شده است و نتوانستم درآمدی را برای خانواده ام کسب کنم که با توجه به وام ها و قرض هایی که دارم زندگی را برایم مشکل تر می کند.

براهویی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: مسئولان باید سرعت عمل مناسبی در مواجهه با این گونه موارد داشته باشند تا مردم بتوانند به راحتی به اشتغال و زندگی خود بپردازند.

یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: نبود برق، زندگی را برای همگان سخت می کند و متاسفانه قطعی های حاضر در زاهدان در سنوات اخیر بیش از چند ساعت به طول می انجامد که باعث بروز مشکلاتی برای مردم و اصناف فعال در این منطقه می شود.

شکوهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود:عامل این موضوع باید هرچه سریعتر رفع شود تا این قطعی ها دوباره تکرار نشود.

وی در ادامه از مسئولان درخواست کرد هرچه سریعتر نسبت به رفع این معضل اقدام کنند.

 

سرقت کابل های برق عامل قطعی ها است

مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل سرقت کابل های برق در محدوده خیابان های امام خمینی(ره) و هیرمند زاهدان قطعی هایی را در هفته های اخیر شاهد بوده ایم که مورد آخر آن صبح امروز بوده است.

میلاد شجاعی نصیرآبادی در گفت و گو با عصرهامون افزود: متاسفانه سرقت سیم های برق یکی از عواملی است که باعث بروز مشکلاتی نه فقط برای شرکت توزیع برق، بلکه برای مردم می شود و این موضوع در محدوده تقاطع خیابان های امام خمینی(ره) و هیرمند زاهدان زیاد می باشد.

وی تاکید کرد: براساس دستور دادستان،در زمان بروز سرقت کابلهای برق باید موارد توسط نیروی انتظامی صورت جلسه شود و این موضوع باعث طولانی شدن روند ترمیم کابلها می شود.

وی بیان کرد: مردم در صورت مشاهده اقدام به سرقت سیم های برق، موارد را هرچه سریعتر جهت پیگیری قانونی به شماره تماس فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند.

 

مجازات سرقت سیم های برق و مخابرات

به استناد ماده ۶۵۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، کسانی که مبادرت به سرقت وسائل و متعلقات مربوط به تاسیسات عمومی کنند، به حبس از یک تا پنج سال محکوم می شوند و اگر به خاطر عمل سارقین به وسائل شخصی مردم یا دستگاهای کارخانجات صدمه ای وارد شود، شخص سارق باید جبران خسارت کند، ضمنا محاکم قضایی می توانند شخص مرتکب را به یک یا چند تا از مجازاتهای تکمیلی و تبعی مندرج در ماه ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ مانند منع اقامت در آن مکان و یا انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم کنند.

شایان ذکر است در این خصوص 26دی ماه امسال گزارشی با عنوان« گلایه های مردم از قطعی برق کلان شهر زاهدان» در پایگاه خبری عصرهامون منتشر شده است.انتهای پیام//