چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
یکی از انقلابیون زاهدانی گفت: مسجد جامع نقطه اوج تظاهرات و حضور دسته جمعی مردم برای راهپیمایی بود که با حضور دو عالم بزرگوار شاخص شهر آیت الله کفعمی و مولوی عبدالعزیز که نقش بسیار بزرگی در حمایت مردم و راهنمایی دسته های پیاده روی داشتند، مدیریت می شد.
به گزارش عصرهامون، سی و نه سال قبل در چنین روزی بود که جرقه آزادی و آزادی خواهی در ایران زده شد و ملت بزرگ ایران در سایه سار رهبری بصیر و مرجعی عالیقدر خود را آماده رهایی از زنجیر استبداد و زور می کرد. ساعت 9:27 صبح 12 بهمن 57 هواپیمای حامل امام خمینی(ره) در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست و بزرگ مردی پس از چندین سال دوری از وطن به خاک وطن پا گذاشت. مرد و زن، پیر و جوان و کوچک و بزرگ برای استقبال از این بزرگ مرد به تهران رفته بودند تا به امام خود خوش آمد بگویند امام آمد.
امام با استقبال پرشور مردم سرزمینی که سال ها رنج ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی را بر دوش کشیده بودند، آمد. امام آمد تا ملت ایران پس از سال ها درد و رنج و دوری معنی استقلال و آزادی را لمس و تجربه کند. امام آمد تا به فریاد مردمی برسد که سال ها درد دوری از رهبر کبیر خود را تحمل کرده بودند.
12بهمن 57 سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی بود. امسال پس از گذشت 39 بهار از انقلاب اسلامی مردم ایران ثابت کرده اند که با تمام توان از آرمان های این انقلاب دفاع می کنند و گوش به فرمان رهبر خود هستند تا جان خود را برای این انقلاب فدا کنند.
سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برای کسانی که آن روزها را از نزدیک دیده و با تمام وجود لمس کرده اند ولو درآن زمان در سنین نوجوانی یا کودکی بوده باشند مالامال از خاطره هاست.
یکی از جاذبه‌های دهه فجر در طول سال ها نیز نقل همین خاطرات از زبان شخصیت‌های مختلف و حتی شهروندان عادی یا انقلابیون است.
سلیمان جاویدنیا یکی از مبارزین انقلابی شهرستان زاهدان که در آن زمان جوانی 18 ساله بوده است در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یادم می آید روزی که قرار بود هواپیمای حامل امام راحل در فرودگاه مهرآباد تهران بر زمین بنشیند از طریق یک تلویزیون سیاه سفید کوچک در دفتر امام جمعه که کنار مسجد جامع بود تصویر ورود ایشان را مشاهده می کردیم در آن روز همه شوق و اشتیاق خاصی داشتند خوشحال بودند و مى‌خندیدند.
 

وی گفت: مسجد جامع نقطه ثقل مرکزی شهر و نقطه اوج تظاهرات و حضور دسته جمعی مردم برای راهپیمایی بود که با حضور دو عالم بزرگوار شاخص شهر آیت الله کفعمی و مولوی عبدالعزیز که نقش بسیار بزرگی در حمایت مردم و راهنمایی دسته های پیاده روی داشتند، همه برنامه ها مدیریت می شد.
وی با اشاره به توزیع عکس امام راحل در بین مردم افزود: اولین بار عکس حضرت امام(ره) به شکل خیلی محرمانه در مسجد جامع توزیع شد از آن زمان به بعد عکس ها و بیانیه های ایشان را شبانه در خانه ها و حاشیه های خیابان ها یا مدارس و ادارات توزیع می کردیم.
جاویدنیا تصریح کرد: در این راستا بارها پیش آمده بود چندین روز در مسجد می ماندیم زیرا از لحاظ مسائل امنیتی که مسجد محاصره می شد کسی اجازه ورود و خروج نداشت.
وی ادامه داد: در همان روزهای اول انقلاب قرار بود تجمعی در آموزش و پرورش ناحیه دو واقع در خیابان آزادی کنونی انجام شود زیرا هنوز نیروهای شاهنشاهی ادارات را ترک نکرده بودند در همین روز نیروهای شهربانی به مردم حمله ور شدند چون جوان بودیم و پای فرار بهتری داشتیم از کوچه پس کوچه های شهر خود را به مسجد رساندیم اما از ابتدای خیابان کفعمی راه را بسته بودند و از آنجایی که نیروهای امنیتی در حال نزدیک شدن بودند در نزدیکی مسجد یک دوچرخه سازی بود که خود را به آن رساندم و مشغول تعمیر یک دوچرخه به صورت فرضی شدم وقتی نیروهای امنیتی به من رسیدند فکر کردند واقعا تعمیرکار دوچرخه هستم و از کنارم رد شدند.
 

این فرد انقلابی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با امداد غیبی الهی به پیروزی رسید، خاطر نشان کرد: مردم به صحبت های امام توجه وافری داشتند گفته های ایشان را با دل و جان گوش داده و به آن عمل می کردند کافی بود امام(ره) اشاره ای کنند تا مردم جان خود را نثار کنند هنوز هم با گذشت بیش از 39 سال مردم ولایت مدار ایران اسلامی همچنان پشت سر مقام معظم رهبری هستند و گوش به فرمان ولی امر مسلمین می باشند.
وی در ادامه خطاب به جوانان بیان کرد: برای پیروزی انقلاب و این آرامش و آسایش کنونی خون جوانان زیادی نثار شد  بر این اساس پیام من به جوانان و فرزندان خوب انقلابی این است که ولایت مدار باشند و به فرمان مقام معظم رهبری گوش کنند زیرا تا زمانی که ولایت داشته باشیم قطعا پیروز و موفق خواهیم بود.
جاوید نیا خطاب به دشمنان هم گفت: دشمنان فکر نکنند ایران همچون سوریه، عراق و افغانستان است ایران از یک جایگاه بسیار بزرگ و عظیم ولایت مداری برخوردار است که همه ملت گوش به فرمان ولی امر مسلمین خود هستند؛ بهتر است دشنان به هوش آیند و ایران اسلامی را با سایر کشورها مقایسه نکنند زیرا فرزندان این انقلاب بارها نشان داده اند که دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.
شایان ذکر است که سلیمان جاوید نیا یکی از انقلابیون قدیمی زاهدان می باشد که بیش از 48 سال است در این شهر سکونت داشته و شغل وی ابزار فروشی در یکی از مغازه های اطراف مسجد جامع می باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۰۶۱


ارسال