پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
توزیع 238 تنور گازی رایگان بین روستاییان و عشایر میرجاوه
 
مسئول منابع طبیعی شهرستان میرجاوه از توزیع 238 تنور گازی رایگان بین روستاییان و عشایر این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، منصور براهویی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: در راستای اهداف سازمان جنگل ها و مراتع کشور، طرح جایگزینی سوخت های فسیلی به جای سوخت های نباتی و گیاهی تعداد 238 تنور گازی رایگان بین دامداران و مرتع داران شهرستان میرجاوه توزیع شد.
وی تغییر الگوی مصرف سوخت در بین عشایر و دامدارن یک ضرورت دانست و افزود: این پکیج شامل تنورگازی، سیلندر گاز  و ابگرمکن خورشیدی است که با اعتباری بالغ بر 70 میلیون تومان در اختیار روستاییان قرار گرفت و این کار در ادامه طرح جایگزینی سوخت فسیلی و تشویق مردم در حفاظت از عرصه‌های جنگلی شهرستان انجام شده است و بدون شک تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: فاز دوم این طرح در صورت تامین اعتبار در اختیار روستاییان قرار می گیرد، در این طرح در مناطق سردسیر مانند روستای خارستان، تمین و سنگان تعداد 238 تنور گازی بین عشایر منطقه توزیع شد.
براهویی با اشاره به لزوم جلوگیری از قطع درختان، تاکید کرد: این طرح برای جلوگیری از بوته کنی  و قطع درختان در جنگل ها و مراتع انجام شد و امیدواریم با توزیع این تنورهای گازی شاهد از بین بردن مراتع نباشیم.
وی بوته کنی در مراتع را نیز یک آسیب جدی دانست و تاکید کرد: قطع درختان و بوته‌کنی یک آسیب جدی به اراضی منابع طبیعی وارد می‌کند که منجر به فقیر شدن عرصه های جنگلی و مرتعی می‌شود.انتهای پیام/م.ر
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۰۸۶
مرجع : لادیز


ارسال