پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ,18 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
دستاوردهای انقلاب اسلامی از زبان علمای اهل تشیع و تسنن در سیستان وبلوچستان؛
ولایت فقیه عامل بقای انقلاب اسلامی/ دشمنان اسلام از پيشرفت ايران در هراس هستند/ عمرانی و آبادانی روستاها ثمره انقلاب است
 
جمعی از علمای اهل تشیع و تسنن سیستان وبلوچستان مقام معظم رهبری را عامل بقای انقلاب دانستند و گفتند: عمرانی و آبادانی روستاها، افزایش حوزه های علمیه، پیشرفت در عرصه های علمی و غیره مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
به گزارش عصرهامون، طی عمر پر برکت انقلاب اسلامی؛ دستاوردهای جهشی متکی به معنویت این نظام الهی از چنان گستردگی و تنوعی برخوردار بوده که امروزه نه تنها اندیشمندان و صاحبنظران بی‌طرف غربی و شرقی، بلکه دشمنان قسم خورده این مرز و بوم نیز بر عظمت آن اذعان داشته و به کارآمدی بالای آن اعتراف دارند.
در همین راستا جمعی از علمای اهل تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی رسانه های بومی استان با بیان اینکه مقام معظم رهبری عامل بقای انقلاب است، گفتند: عمرانی و آبادانی روستاها، افزایش حوزه های علمیه، پیشرفت در عرصه های علمی، فرهنگی و غیره مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 
در حوزه سیاسی دستاوردهای فراوانی نصیب جمهوری اسلامی شد
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: در حوزه سیاسی دستاوردهای فراوانی نصیب جمهوری اسلامی شد اولین دستاورد اینکه سلطه نظام استکباری از ایران اسلامی کلا مرتفع شده و عوامل و مزدوران جهانی هم که از جمله شخص شاه بود در این منطقه که حافظ منافع استکبار بود چیده شد.
وی ادامه داد: حاکم شدن روحیه استقلال و آزادی خواهی در بین مردم به گونه ای که دیگر خودشان سرنوشت خود را به دست گرفته اند، امروز مستشاران آمریکایی برای ایرانیان تعیین سرنوشت نمی کنند؛ حداقل بیان منافع سیاسی به برکت جمهوری اسلامی این است که امروز نظام ما نظام دقیقا دموکراسی بر مبنای دموکراسی جامعه اسلامی است.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: در حوزه علمی دستاورد به قدری زیاد است که ما در گذشته در خیلی از استان ها دانشگاه نداشتیم و حداکثر یک آموزشکده یا دانشکده وجود داشت جز در چند شهر کلان شهر کشور مثل تبریز، شیراز و تهران خیلی از استان ها از لحاظ بهره مندی از فضای آموزشی بی بهره بودند ولی امروز به گونه ای مسئله آموزش عالی گسترش پیدا کرده است که قالب شهرها از این نعمت برخوردارند از طرف دیگر نیز امروز با افزایش دانشجویان در دانشگاه ها مواجه هستیم که این به معنی رشد علمی است.
وی در تکمیل مطلب فوق افزود: مقام معظم رهبری در دیدار دو وزیر علوم و بهداشت و درمان فرمودند ما باید در 50 سال آینده باید به دستاوردهای استاندارد جهانی علمی برسیم و خود ایشان که این کارها را رصد می کنند بیان کردند که ما خیلی جلوتر از آن زمان تعیین شده هستیم.
 
حوزه های علمیه شیعه و سنی در انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشتند
آیت الله سلیمانی خاطر نشان کرد: در مسائل علمی امروز جمهوری اسلامی حرف های زیادی برای گفتن دارد در علم فضا، علم تسلیحات نظامی، دریایی، سدسازی و غیره امروز جز کشورهای برجسته جهان قلمداد می شود.
وی ادامه داد: حوزه های علمیه شیعه و سنی و آموزش و پرورش هم در انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشتند به گونه ای که امروز حوزه علمیه ده ها مراکز پژوهشی تحقیقاتی و صدها رساله علمی دارد که  در گذشته چنین چیزی اصلا مطرح نبود.
 
عامل بقای انقلاب وجود رهبری است
نماینده ولی فقیه در استان عامل مهم ماندگاری انقلاب را سه موضوع عنوان کرد و گفت: اولین عامل ماندگاری انقلاب رهبری نظام است؛ خیلی از کشورهای اسلامی به تبعیت از ایران به خیزش خوبی روی آوردند اما به خاطر نبود رهبری منحرف و سرکوب شدند بر همین اساس عامل بقای انقلاب وجود رهبری است.
وی دومین عامل را هوشمندی که امام(ره) در انقلاب به کار برد عنوان کرد و افزود: امروز قدرت انقلاب به مردم واگذار شده و مردم پشتیبان این نظام الهی هستند.
آیت الله سلیمانی عامل سوم را اعتقادات مردم دانست و گفت: انقلاب ما انقلاب دینی است و مردم به اندیشه و باورشان انقلاب را گره زده اند.
 
دشمنان به شدت ناکارآمدی انقلاب اسلامی را تبلیغ می کنند
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: دشمنان به شدت ناکارآمدی انقلاب اسلامی را تبلیغ می کنند و قصد دارند که این ناکارآمدی را در ذهن عموم پرورش دهند.
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری در گفت وگو با شستونگفت: دشمنان به شدت ناکارآمدی انقلاب اسلامی را تبلیغ می کنند و قصد دارند که این ناکارآمدی را در ذهن عموم پرورش دهند و لازم است که دستاورد های انقلاب اسلامی برای مقابله با توطئه و دسیسه های دشمنان بازگو شود تا مردم امید پیدا کنند.
وی با بیان اینکه در زمان طاغوت اثری از مردم سالاری دینی نبوده و هم اکنون از بالاترین مقام ها تا سر پنجه های انقلاب توسط مردم انتخاب می شوند، افزود: وقتی در کشوری عزت و آزادی وجود داشته باشد، اعتماد به نفس در نخبگان فکری و مسئولین اجرایی افزایش می یابد.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی دست چپاول گران و استکبار قطع شده و آنها جبهه ای بر علیه انقلاب بوجود آورده اند، تصریح کرد: دشمنان قصد داشتند که انقلاب را به انحراف بکشند و به صورت جنگ فیزیکی و فرهنگی هجمه های زیادی به کشور ایران به وجود آوردند تا به اهداف شوم خود برسند.
وی استقلال، امنیت، آزادی، آزادگی، عزت، استقرار تمامیت ارضی کشور در زمینه هسته ای، پزشکی، فناوری را از دستاورد های انقلاب اسلامی دانست و اذعان داشت: ما امروزه آزاد ترین، عزتمند ترین و قدرتمند ترین کشور در دنیا هستیم.
 
قطع دست چپاول گران ایران در سایه پیروزی انقلاب اسلامی
حجت الاسلام والمسلمین بامری با اشاره به اینکه مسئولین امروزه به طور مستقل برای کشور خود تصمیم می گیرند و آزادانه خدمت می کنند، توضیح داد: در زمان شاه پهلوی منابع ملی ما بدون اجازه غارت می شده و هرگز پادشاهی را وارد این مباحث نمی کردند.
وی با بیان اینکه احیای ارزش های الهی و انسانی که توسط طاغوت های آن زمان از بین رفته بود، عامل وقوع انقلاب اسلامی می باشد، گفت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی قطع کردن دست استبداد و استکبار، یافتن استقلال سیاسی و ایجاد امنیت در همه ابعاد، مردم سالاری دینی  از برنامه های مهم این انقلاب بوده است.
امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه در آستانه سی و نهمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم، عنوان کرد: گفتمان اساسی انقلاب وحدت است و نباید فراموش شود و با دشمن شناسی، همدلی و حفظ وحدت مقابله خوبی با استکبار و خون خواران عالم داشته باشیم.
وی گفت: انقلاب اسلامی با گذشت 39 سال قدرتمند ترین کشور در دنیا است و به تدریج در حال حرکت در مسیر اهداف و آرمان های خود می باشد و آینده ای روشن دارد و با توجه به اینکه اساس دینی داشته همه روشن فکران عالم جذب او خواهند شد.
 
توسعه و آباداني روستاها از ثمرات انقلاب اسلامي است
حجت الاسلام غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بيان اينكه در دوران پیش از انقلاب، حاکمیت و دولت وابسته به بیگانگان بودند، اظهار كرد: اما به بركت انقلاب شكوهمند ايران اسلامي مردم در تصميمات بزرگ سياسي و اجتماعي دخيل هستند و استقلال خود را به دست آورده اند.
وي با اشاره به پيشرفت و آباداني روستاها پس از انقلاب، تصريح كرد: در قبل از انقلاب هيچ خدمات و امكاناتي در روستاها نبود اما پس از انقلاب در دورترین روستاها و محروم‌ترین نقاط امكانات رفاهي تامين شده که این امر به برکت انقلاب به‌دست‌آمده است.
حجت الاسلام دهقان با بيان اينكه دشمنان همواره به دنبال تخريب نظام هستند، تصريح كرد: مسئولان و دلسوزان نظام بايد چهره خبيث استكبار را به مردم معرفي كنند و دشمن نيز بايد آرزوهاي پليد خود را با خود به گور ببرد.
 
دشمنان اسلام از پيشرفت ايران در هراس هستند
وي با بيان اينكه ايران اسلامي در جايگاه بسيار خوبي در بين كشورهاي منطقه قرار دارد، ادامه داد: تشريح و تبيين دستاوردهاي انقلاب براي مردم و به خصوص نسل جوان باعث مي شود تا توطئه ها و ترفندهاي شوم دشمنان خنثي شود.
امام جمعه شهرستان خاش با اشاره به فرمايشات گوهربار رهبر انقلاب اسلامي در خصوص دهه مبارك فجر، اذعان كرد: به فرموده رهبر انقلاب اسلامي بايد با برگزاری برنامه‌هایی، آنچه که انقلاب اسلامی در طول چهار دهه اخیر به مردم ایران ارزانی داشته است را بازگو کنیم.
وي با بيان اينكه انقلاب در 40 سال اخير با محوریت اعتقاد به خدا، ولایت توانست سد محکمی در مقابل نفوذ بیگانگان باشد، اظهار كرد: همه اقشار مردم در روزهاي آينده، در راهپيمايي 22 بهمن شركت مي كنند و همانند سالهای اخير بار دیگر با آرمان‌های امام راحل تجدید عهدی دوباره خواهد کرد و مشتی محکم را بر دهان دشمنان می کوبند.
 
انقلاب اسلامی، ایران را امن ترین نقطه جهان کرده است
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند گفت: انقلاب اسلامی ، خیزش مردم ایران علیه ظلم و ستمگری بود.
وی افزود: هزینه های هنگفتی که از سرمایه های ملی ایران به جیب شاه خائن ایران و هم پیمانانش همچون آمریکا می رفت باعث شده بود، تا مردم ایران در بدترین شرایط معیشتی زندگی بگذرانند.
امام جمعه شهرستان هیرمند ادامه داد: بدین ترتیب مردم غیور ایران با رهبری امام خمینی (ره) انقلابی را به ثمر نشاندند که برکت و آثار آن هرسال در زندگی و همچنین معیشت مردم حس می شود.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: در دوران طاغوت اکثر روستاهای ایران حتی از نعمت آب  و برق محروم مانده بودند، شاه به فکر تزئین کاخ خود و مردم ایران به نظام ارباب و رعیتی محکوم بودند.
 
به برکت انقلاب، بهداشت، درمان و تحصیل در محروم ترین نقطه کشور محقق شده است
وی اظهار داشت: از مهمترین دستاورد های انقلاب می توان آزادی مردم در سراسر کشور را بیان کرد، امروز مشاهده می شود که در نقطه صفر مرزی بیمارستان و چندین مراکز درمانی تاسیس شده است تا مردم در رفاه کامل از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند.
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ، اکثر امکانات یک شهر بزرگ در روستاها نیز یافت می شود و این موضوع تنها زمانی محقق شد که کسانی از جنس خود مردم حکومت را اراده می کنند.
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک نیز گفت: اکثر مردم ایران دارای اعتقادات خاص دینی خود هستند این اعتقادات در نزد شاه ایران بی معنی برشمرده می شد .
وی افزود : انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب اسلامی جهان است که مسلمانان را از دست نشانده آمریکایی ها نجات داد.
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک همچنین تصریح کرد: ایران امن ترین نقطه جهان است و این امنیت به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی به وجود آمده است.
 
استقلال، عزت و دمیدن روحیه آزادی بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است
امام جمعه ایرانشهر گفت: داشتن استقلال، عدم وابستگی به قدرت های خارجی و متکی به نیروهای جوان داخلی از دستاوردهای مهم انقلاب است.
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: دستاورد های انقلاب اسلامی مثل کلمه الله است و یک انسان نمی تواند  آنها را بنویسد تا برکات را احصا کند اما به خوبی می توان در زندگی مردم و کشور آن را مشاهده کنیم.
وی افزود: یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، به دست آوردن یک نظام اسلامی در کشور است که باعث شده نظام شاهنشاهی و طاغوت برچیده و تا همیشه سرنگون شد.
امام جمعه ایرانشهر اضافه کرد: استقلال دستاورد دیگری از انقلاب اسلامی است، که قبل از انقلاب استکبار جهانی مردم ما را مستضعف و وابسته کرده بود و از جوان ایرانی حق اختراع، ابداع و اکتشاف را گرفته بودند و در صورت مشاهده کردن این موضوع او را به شدیدترین شکل ممکن تنبیه و مجازات می کردند.
وی تصریح کرد: امروز به لطف انقلاب اسلامی سایه شوم دشمن از سر ملت ایران نابود شد، بیش از 60 هزار مستشار آمریکا از کشور بیرون رانده شدند و راه برای شکوفا شدن استعداد و توانایی جوانان ما گشوده شد.
حجت اسلام ابطحی ادامه داد: دنیا مشاهده کرد که جوانان یک انقلاب نوپا با تلاش و همت خود بدون اتکا به قدرت خارجی، به جایگاه عظیم علمی رسیدند و باعث پیشرفت و ترقی کشور شدند که امروز باعث افتخار و سرافرازی ما هستند.
وی ابراز کرد: داشتن استقلال، عدم وابستگی به قدرت های خارجی و متکی به نیروهای جوان داخلی از دستاوردهای مهم انقلاب است که هیچگاه دشمن از آن خوشحال نمی شود.
امام جمعه ایرانشهر تاکید کرد: دمیدن روح آزادی بخشی در ملت های مظلوم جهان یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب است که بسیاری از مردم دنیا دیدن می توان در مقابل طاغوت و استکبار به ویژه آمریکا و اسراییل برای داشت یک کشور مستقل و آزاد ایستادگی کرد.
وی خاطر نشان کرد: بسیاری قبل از پیروزی انقلاب، رفتن شاه از کشور و سرنگونی نظام سلطه را حتی تصور نمی کردند اما با همت بلند و تدبیر امام، فرار شاه اولین قدم انقلاب ما بود.
حجت الاسلام ابطحی با اشاره به بیان امام خمینی (ره) مبنی بر فتح سنگرهای کلیدی جهان توسط اسلام گفت: امروز سنگرهای کلیدی جهان به لطف بیداری اسلام در حال فتح است و شیطان بزرگ از صفحه روزگار محو می شود.
 
استقلال، آزادی مهم ترین دستاوردهای انقلاب است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: ایران پس از انقلاب اسلامی دارای دستاوردهای مهمی است که موجب خودکفا شدن کشور در بسیاری از حوزه ها شد که باید مسیولین و دولتمردان برای حفاظت و حراست از ارزش های انقلاب تلاش کنند.
مولوی سید عبد الصمد ساداتی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران که در واقع انفجار نور است، جهان غرب و استکبار را به لرزه در آورد و موجب بیداری نه تنها مسلمانان بلکه ملت های زیر ستم و کشورهای جهان سوم شد.
وی افزود: پس از انقلاب دستاوردهای مهمی حاصل شد که استقلال و آزادی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.
امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: حمایت گسترده مردم و همراهی با نظام نوعی اقتدار مردمی و اسلامی شکل گرفت که دشمنانی که از سوی رهبری آمریکا و‌ رژیم وابسته به غرب و هم سویان با ضد انقلاب بودند، به  دلیل به خطر افتادن منافع خود به مخالفت پرداختد.
مولوی ساداتی مهم ترین حربه های دشمنان انقلاب را ایجاد اختلاف های قومی و مذهبی دانست که مهم ترین نمونه آن حمایت گسترده از جنگ همه جانبه علیه انقلاب اسلامی ایران بود که با تجهیز کامل دشمن، انقلاب را در اوج فشار های سیاسی و فشار اقتصادی قرار دادند.
وی با اشاره به کودتا های انجام شده از سوی دشمن، رهنمود های رهبر قاطع نظام را که از اقتدار کامل و اطمینان خاطر برای دفاع همه اقشار مردم بسیج شده بودند، استقلال و ازادی را برای مردم به ارمغان آورد و این شاخص از تأکیدات قانون اساسی جمهوری اسلامی می باشد که تصویب شده است.
 
خودکفا شدن ایران اسلامی در بسیاری از حوزه های علمی
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان اقتدار کشور را حاصل استقلال کشور دانست و گفت: در گذشتن در بسیاری از حوزه ها وابسته به بیگانگان بوده ایم اما پس از انقلاب دستاوردهای مهمی حاصل شد.
مولوی ساداتی دست یابی به  توان دفاعی و سلاح های موشکی را از دستاوردهای مهم پس از انقلاب بیان کرد و ادامه داد: امروز ایران اسلامی در بسیاری از زمینه ها علمی مانند پزشکی خود کفا شده است و رغبت دانشمندان در حوزه های مختلف علمی دستاوردهای مهمی را به ارمغان آورد که ما وظیفه داریم از استقلال خود مقابل بیگانگان در امور داخلی و سیاسیت خارجی حراست و حفاظت کنیم.
وی خاطر نشان کرد: استکبار ستیزی موضوع بسیار مهمی است که ملت های جهان با بصیرت و آگاهی به طرف آزادی حرکت کردند که از دستاوردهای انقلاب است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان تصریح کرد: دولتمردان و مسئولین وظیفه دارند برای بقا و تداوم انقلاب و تحقق بخشیدن سخنان معمار کبیر انقلاب و‌دستاورد های آن و همچنین رهنمود های مقام معظم رهبری که در همه شرایط به ویژه شرایط بحرانی تضمین کننده نجات از مشکلات است، تلاش کنند.
 
دستاوردهای انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان بسیار چشمگیر است
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: آبادانی روستاها، توجه به مساجد و حوزه های علمیه ، ترویج سبک زندگی دینی و خدمات فرهنگی ، عمرانی و رفاهی  به اقشار ضعیف و روستاییان و عشایر بعد از انقلاب بسیار چشمگیر بوده است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: امام خمینی(ره) چگونگی حرکت در مسیر اسلام را به ملت ایران و مسلمین جهان نشان داد و حرکت ایشان در پیروزی انقلاب باعث بیداری اسلامی در جهان اسلام شد.
وی افزود: پیروی از ولایت فقیه مهمترین عامل پیروزی انقلاب بود چراکه ملت ایران با اطاعت از ولی فقیه خود به مبارزه با ظلم برخواستند و رژیم پهلوی را سرنگون کردند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای کشور و مردم سیستان و بلوچستان به ارمغان آورد، خاطرنشان کرد: آبادانی روستاها، توجه به مساجد و حوزه های علمیه ، ترویج سبک زندگی دینی و خدمات فرهنگی ، عمرانی و رفاهی  به اقشار ضعیف و روستاییان و عشایر بعد از انقلاب بسیار چشمگیر بوده است.
 
انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به  جامعه اهل سنت دارد
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به  جامعه اهل سنت کشور داشته است و جوانان این استان حتی در دورترین نقاط روستایی در سایه انقلاب اسلامی، عالی ترین مراتب علمی و دانشگاهی را کسب کردند و از برترین مدیران و چهره های علمی کشور شدند.
وی اذعان کرد: قبل از انقلاب امکانات و خدمات رفاهی و عمرانی در استان بسیار کم بود اما به برکت انقلاب اسلامی شاهد آبادانی و پیشرفت در حوزه های مختلف عمرانی ،اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستیم.
 
دستاوردهای انقلاب بی نظیر است
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای شگرف و ارزشمندی دارد به طوری که در نوع خود بی نظیر است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: پس از پیروزی انقلاب تحولاتی عظیم و چشمگیر در کشور ایجاد شد به طوری که تمامی نقاط کشور از نعمت برق و آب سالم برخوردار شدند.
وی افزود: سطح سواد و اموزش بعد از انقلاب از آن چنان تحولی برخوردار شد که نرخ بیسوادی در کشور به یکباره کاهش یافت و دیگر کمتر خانواده ای یافت می شود که در آن تحصیلات دانشگاهی وجود نداشته باشد.
 
دربرگیری عمران و آبادانی در تمامی کشور
امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: با پیروزی انقلاب دست اجانب از کشور کوتاه شد و ایران اسلامی و دارای استقلال کامل شد و این در کشوری که در سلطه بیگانگان تا قبل آن بود ستودنی است.
مولوی حسن زهی تصریح کرد: ایرانی که توان تولید آن در حد ناچیز بود پس از انقلاب به یکی از تولید کنندگان مطرح در منطقه مبدل شد به طوری که در حال حاضر به راحتی ماهواره و موشک قاره پیما  می سازد.
وی اذعان کرد: ملت ایران باید قدردان نعماتی که در حال حاضر از آن برخوردار هستند باشند و این ارزش ها را به نسل های آینده نیز منعکس کنند چرا که این نعمات با اهدای خون هزاران شهید به دست آمده است.
 
مناطق محروم پس از پیروزی انقلاب پیشرفت های قابل توجهی داشته است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: مناطق محروم سیستان و بلوچستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های قابل توجهی داشته است.
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما شاهد پیشرفت های مثال زدنی در زمینه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، دینی و علمی بوده است.
وی با اشاره به اینکه مناطق محروم سیستان و بلوچستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های قابل توجهی داشته است، گفت: خدمات رسانی به مناطق محروم در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دوران رژیم طاغوتی پهلوی اصلا قابل مقایسه نیست.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی به مسئله وحدت توجه ویژه ای شده است، اضافه کرد: وحدت بین مسلمانان یکی از ثمرات پربرکت انقلاب اسلامی است.
 
وحدت بین مسلمانان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی
مولوی مقدسیان با تاکید بر اینکه مسلمانان تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به مسئله فلسطین و قدس توجهی نشده است، تصریح کرد: در دوران پهلوی بیشترین خیانت ها به آرمان مردم فلسطین توسط شاه انجام می شد.
وی با اشاره به اینکه کشورمان در سایه انقلاب اسلامی به یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه تبدیل شده است، ادامه داد: اما در دوران پهلوی مستشاران آمریکایی و خارجی بر نظامیان و کشور ما حکومت می کردند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی در زمینه های گوناگون با کشورهای مقتدر و پیشرفته رقابت و حتی برابری می کند.
مولوی مقدسیان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تا قبل از انقلاب اسلامی تعداد اندکی دانشجو داشته است، خاطرنشان کرد: اما به برکت انقلاب اسلامی آمار جمعیت دانشجویان این استان بسیار قابل توجه است.
 
اهل سنت مدیون انقلاب اسلامی هستند
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: اهل سنت ایران مدیون انقلاب هستند چرا که به برکت آن در هر منطقه ای امروزه مدارس علمیه و مساجد اهل سنت برپا شده است.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار پاپایا ضمن گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به معنای واقعی انفجار نور بود به گونه ای که پس از انقلاب برکات فراوانی در جای جای کشور نصیب مردم شد.
وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی ایران سیستان و بلوچستان به هیچ عنوان به چشم نمی آمد و مردم در این استان با بدترین شرایط زندگی میکردند تاجایی که حتی خوانین مختلفی که در بخش ها و مناطق این استان حضور داشتند جنایات بسیاری را انجام داده و هیچ کس نمی توانست با آنان صحبت کند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان پس از انقلاب کاملا زیر و رو شده است، بیان کرد:  چهل سال قبل داشتن چنین امکاناتی برای مردم این منطقه آرزویی دست نیافتنی بود اما امروز در دورافتاده ترین شهرستان ها و روستاهای سیستان و بلوچستان آبادانی و امکانات زیربنایی در حد و اندازه ای مناسب وجود دارد.
 
امروز ایران کشوری سراسر نعمت و برکت است
وی ادامه داد: مردمی که در گذشته آب و غذایی برای خوردن و کاری برای انجام دادن نداشتند امروز در شرایطی مساوی و برابر با دیگر شهروندان ایران به زندگی مشغول بوده و برای پیشرفت و آبادانی کشور خود تلاش میکنند.
رسولی زاده با تاکید بر اینکه اهل سنت مدیون انقلاب هستند، خاطرنشان کرد: درگذشته نه ما مدرسه علمیه ای داشتیم و نه مسجدی، اما امروزه به برکت انقلاب و رهبری فرزانه امام خامنه ای در همه مناطق سیستان و بلوچستان و ایران مدارس علمیه و مساجد اهل سنت بنا شده است.
وی اذعان داشت: این که امروزه به راحتی میتوانیم در انتخابات شرکت کرده و سرنوشت خودمان را تعیین کنیم یا در بهترین مدارس و دانشگاه های کشور تحصیل کرده و هیچ محدودیتی در انتخاب شغل و فعالیت نداریم نیز از برکاتی است که پس از انقلاب شامل مردم استان شده و باید برای آن شکر گذار باشیم.
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت در ادامه با تاکید بر اینکه اهل سنت جانشان را برای انقلاب می دهند، تصریح کرد: دفاع از ارزشهای انقلابی برای شیعه و اهل سنت در اولویت بوده و ما برای دفاع از این انقلاب تا آخرین قطره خون ایستادگی می کنیم همانگونه ای که تا به امروز در برابر استکبار ایستادگی کرده ایم.
 
عزت و استقلال ملت ايران، از مهمترين دستاوردهاي انقلاب است
مولوي محمدعلي شهنوازي امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با تبريك ايام الله دهه فجر، اظهار كرد: دهه مبارك فجر نقطه عطف در تاريخ انقلاب اسلامي و يادآور وحدت و همبستگي مردم قهرمان ايران است.
وي با بيان اينكه دهه مبارك فجر ايام تجديد ميثاق مردم با انقلاب است، تصريح كرد: استقلال از مهمترين دستاوردها و بركات انقلاب است و در قبل از انقلاب استكبار جهاني براي كشور ايران تصميم گيري مي كرد اما در حال حاضر ايران اسلامي بدون وابستگي به غرب، با عزت و اقتدار به سمت جلو حركت مي كند.
مولوي شهنوازي ادامه داد: در قبل از انقلاب روستاها و شهرها پيشرفت نداشتند اما در عصرحاضر روستاها از نعمت جاده هاي آسفالت شده و حتي اينترنت پرسرعت بهره مند شده اند كه همه اين موارد از بركات انقلاب است.
 
مردم همواره پاي ارزش هاي نظام محكم و با اقتدار ايستاده اند
وي با بيان اينكه دهه مبارك فجر از ماندگارترين مقاطع تاريخ است، گفت: ايام الله دهه مبارك فجر بهترين زمان جهت معرفي و ارائه دستاوردهاي نظام به مردم است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بيان اينكه بايد همه سعي و تلاش خود را در راستاي افزايش بصيرت و شناخت نسبت به انقلاب به كار بگيريم، اذعان كرد: با پيروزي انقلاب شكوهمند ايران اسلامي ملت ايران اسلامي حياتي دورباره يافتند و از زير سلطه بيگانگان نجات پيدا كردند.
وي با بيان اينكه دهه مبارك فجر دوران رهايي ملت از وابستگي به بيگانگان بود، اظهار كرد: بايد با پاسداشت اين ايام مبارك ياد و خاطره رزمندگاني كه با نثار خون خود درخت اين انقلاب را آبياري كردند گرامي داشته شود.
 
شهرستان چابهار بعد از انقلاب پیشرفت های قابل ملاحظه‌ای کرده است
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: قبل از انقلاب در چابهار دانشگاه هم وجود نداشت ولی امروز دروازه توسعه به کشوریم که جای شکر و سپاس دارد.
مولوی عبدالواحد بزرگ زاده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: امروز پیشرفت های علمی، عمرانی، نظامی و دفاعی در کشور نسبت به قبل از انقلاب مرهون خون شهدایی است که بخاطر همین انقلاب جنگیدند تا امروز همه در آرامش زندگی کنند.
وی با اشاره به متغیرات اقتصادی و معیشتی مردم در کشور گفت: اگر ایران را با بسیاری از کشورها مقایسه کنید در همین خاور میانه، اکثرا امنیت خود را مدیون ایرانند ولی در این بین دولت ها باید مانند شهدای بعد از انقلاب با نیت و هدف جهادی به مردم خدمت کنند نه اینکه خود را آقای مردم بدانند.
وی شهدا و انقلابیون را پایه گذار این انقلاب دانست و ادامه داد: در این دوره از دولت باید تلاش مسئولین در این مناطق بیشتر شود به طوری که قیمت قبوض آب و برق کاهش یافته و پروژه های مورد نیاز در روستاهای اطراف این منطقه به عنوان یک کاربر دیگر در جهاد سازندگی مورد هدف قرار گیرد.
مولوی بزرگزاده خاطرنشان کرد: قدردانی ما از این انقلاب بسیار بالاست و همه مردم مدیون انقلاب و خدمات آن می باشند ولی پروژه های بلند مدتی مانند آبرسانی از دریا اگر زودتر تکمیل شود قطعا شادمانی چند برابری مردم را در برخواهد داشت.
 
عزت و اقتدار ملت ایران دستاورد عظیم انقلاب اسلامی
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: عزت و اقتدار ایران حاصل انقلاب اسلامی و تفکر امام راحل و خون شهدا است.
مولوی عبدالصمد کریمزایی در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: ایران اسلامی  در طول سالهای قبل از انقلاب به دلیل عدم رهبری و مدیریت یکپارچه کشور و نبود اقتدار ملی همواره مورد ظلم و ستم بیگانگان قرار گرفت و این مسئله مردم را دچار رنج و عذاب می کرد.
وی افزود: رژیم ستمشاهی به دلیل داشتن ضعف های فراوان در مدیریت کشور، عدم توجه به مسائل معیشتی و رفاهی مردم، دست دوستی با آمریکا باعث خفت، ذلت و مشکلات زیاد شد.
 امام جمعه اهل سنت ایرانشهر  تصریح کرد: دوستی با غرب عزت و اقتدار ما را نابود کرد و همواره مردم ایران زیر سلطه آمریکا بودند که لایحه کاپیتولاسیون نمونه آشکار ذلت مردم ایران در زمان ستمشاهی است.
وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی تحول عظیمی در کشور رخ داد، که عزت و اقتدار ملت ایران حاصل این حرکت امام راحل (ره) بود.
مولوی کریمزایی اشاره کرد: عزت و اقتدار نتیجه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و قطره قطره خون شهیدان است که با مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی به ویژه آمریکا به دست آمده است.
وی بیان کرد: عمرانی و آبادانی در شهر و روستا، استقلال، آزادی و حق انتخاب و حضور فعال مردم در صحنه های مختلف برای تعیین سرنوشت کشور از جمله نتایج انقلاب ما است که وظیفه همه ما حفظ و نگهداری آن با پیروی از بیانات رهبر انقلاب و ادامه دادن راه شهیدان است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۱۰


ارسال