پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
گفت و گوی عصرهامون با زوج پزشک خیر تهرانی؛
دریافت ویزیت عجیب در دور ترین نقطه کشور/ پیاز و خرما حق الزحمه طبابت در مناطق محروم
 
پزشک خیر تهرانی با بیان اینکه زکات پزشکی خدمت به مستضعفین است، گفت: مادرم همیشه تاکید می کرد که به افراد بی بضاعت کمک کن و نه حتی هزینه ویزیت دریافت نکن که هزینه تامین داروهایشان را نیز پرداخت کن که این بزرگترین خیراتی است که می توانی برای ما بدهی.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، اشخاص زیادی هستند که بعد از تحصیل در خارج از کشور، زندگی در همان جا را به بازگشت ترجیح می‌دهند اما این روز ها زوج پزشک تهرانی، کمک به هم‌وطنان خود را در اولویت قرار دادند و نزدیک به دو سال است در روستاهای محروم کشور خدمت می کنند.
 
سامان نور محمدیان پزشک متخصص فارغ التحصیل آمریکا و سارا محمد قاسم پزشک عمومی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد تهران که زندگی در کانادا را ترجیح داده اند بعد از ازدواج به مناطق محروم کشور سفر کرده و در حال خدمت به روستائیان نیازمند شدند که این روز ها مهمان مردم مرزی ترین نقطه ایران هستند.
 این زوج علاوه بر طبابت با جمع آوری کمک های مردمی اقدام به خرید مایحتاج زندگی و ساخت مدرسه و خانه برای مردم محروم می کنند.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با سارا محمد قاسم داشت، وی گفت: من و همسرم در یک بیمارستان آموزشی در تهران با هم آشنا شدیم. همسرم از کانادا آمده بود و جالب اینکه من هم به طور تصادفی در لیست آموزشی همان بیمارستان قرار گرفتم که این امر باعث آشنایی ما شد؛ یعنی در حقیقت من دوره آموزشی اینترنیم را می‌گذراندم و هر ماه در یک بیمارستان بودم. آن ماه قرار بود در بیمارستان دیگری مشغول به آموزش باشم ولی به اشتباه و به دلیل تشابه اسمی من در فهرست آموزشی دانشجوهای آن بیمارستان جای گرفتم و فکر می‌کنم واقعا قسمت و تقدیر  این بود که ما با هم آشنا شویم. به طور تصادفی با همسرم در بیمارستانی که مشغول به کار بود آشنا شدم و پس از مدت کوتاهی ازدواج کردیم اکنون مدت دو سال و دو ماه هست که با هم ازدواج کردیم.
 
وی هدف از طبابت در مناطق محروم را خدمت به محرومین عنوان و اظهار کرد: همسرم اعتقاد داشت که آدم هر چه را به دست می آورد باید زکاتش را پرداخت کند و زکات پزشکی خدمت به مردم به ویژه محرومین است.
 
این پزشک تصریح کرد: ازسوی دیگر مادرم نیز همواره تاکید می کرد که به محرومین کمک کن و از افراد بی بضاعت هزینه ویزیتی دریافت نکن و حتی اگر توانستی برای تامین داروهایشان کمکشان کن که این بالاترین خیراتی هست که می‌توانی برای ما بدهی. 
 
محمد قاسم با بیان اینکه ایده آغاز این کار از سوی همسرم بود، افزود: همسرم بعد از فارغ التحصیلی در آمریکا به ایران برگشت تا به مردم بی بضاعت خدمت کند .
وی که درحال حاضر در روستاهای جکیگور سیستان و بلوچستان طبابت می کند با بیان اینکه محروم‌ترین روستاهای بوشهر هم وضعیتش از روستاهای سیستان و بلوچستان بهتر است، ادامه داد: خانواده من و همسرم با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی برای روستاهای محروم از کار ما حمایت می کنند.
 
این پزشک در خصوص حق ویزیت اضافه کرد: مردمی که هزینه پرداخت ویزیت را ندارند برایمان خرما و پیاز و گوجه می آورند و حتی شده که برخی مواقع غذای محلی به عنوان حق ویزیت برایمان آوردند.
 
وی در پایان گفت: من و همسرم تنها نماد کوچکی از جامعه پزشکان ایران هستیم و پزشکان زیادی هستند که در گمنامی در محروم ترین نقاط کشور با جان و دل طبابت و حتی کمترین حقوق را دریافت می کنند و جامعه آن طور که باید از آن ها تقدیر نمی کند.
درادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با سامان نور محمدیان همسر این پزشک داشت با بیان اینکه نزدیک به دو سال است که در روستاهای محروم کشور خدمت می کند ،تصریح کرد: از محل کمک های مردمی برای ساخت مدرسه و تعمیر خانه استفاده کردیم و از حقوق خودم و همسرم اقدام به تهیه غذای گرم، پرداخت پول ماهیانه به یتیمان و خانواده زنان بی سرپرست و هزینه درمان بیماری های حاد برای بیماران کردیم.
 
این پزشک مهمترین مشکل مردم روستاهای سیستان و بلوچستان را مشکل بهداشتی و فقر مالی عنوان و خاطر نشان کرد: ما تنها پزشکانی نیستیم که در مناطق محروم خدمت می کنیم پزشکان زیادی هستند که به صورت ناشناخته به مردم محروم خدمات رسانی می کنند .
وی از مردم خواست با پزشکان بدخلق نباشند به پزشکان احترام بگذارند و همه را به یک چشم نبینند تا پزشکانی که خالصانه خدمت می کنند دلسرد نشود.
 
نور محمدیان با بیان اینکه بهترین چیز برای بهداشت و سلامت جامعه برخورد مناسب است، گفت: گاهی یک لبخند پزشک بهتر از صد ها دارو درمان می کند .
 
وی گفت: در تمام دنیا مردم به پزشکان افتخار می کنند و پزشکان را سرلوحه می دانند و همیشه پزشکان را مثال می زنند اما متاسفانه بدخلقی برخی پزشکان باعث می شود تا مردم این برخورد ها را به پای همه جامعه پزشکان بگذارند و برخورد مناسبی نداشته باشند.
وی در پایان از مردم خواست شهروندانی که تمایل به کمک به مردم محروم را دارند می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 6219861014888530 به نام سامان نورمحمدیان واریز نمایند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۱۶


ارسال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۰۷:۴۷
2روز دیگه ....