پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
رئیس اداره صنعت ومعدن تجارت زابل تاکید کرد
حمایت آستان قدس رضوی از تولیدکنندگان سیستانی/ افراد جویای کار در ادارات صنعت و معدن نام نویسی کنند
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل گفت: با توجه به حمایت آستان قدس از تولیدکنندگان، تمامی افراد جویای کار به ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان های شمال استان مراجعه کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل  راه دانا؛محمد الله دوست در خصوص جلسه اشتغالزایی و وام های خوداشتغالی برگزار شده با آستان قدس رضوی، به خبرنگار اوشیدا گفت : مشاغل خرد، مشاغل فنی و تولیدی و تمام رسته هایی که مربوط به حوزه صنعت در سیستان می شود توسط آستان قدس رضوی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق توافق انجام شد افرادی که در سیستان در مشاغل خانگی به ویژه قالیبافی اشتغال دارند می توانند با در دست داشتن مدارک به ویژه گواهینامه مهارت فنی به اداره صنعت ومعدن تجارت شهرستان مربوطه مراجعه کنند.

الله دوست تصریح کرد:  تا روز ۱۹ بهمن تمامی مدارک جمع بندی و دسته بندی شده و شنبه طی لیستی به نماینده تام الختیار مجموعه در شهرستان فرمانداری ویژه ارائه خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل بیان کرد: تمامی آقایان و بانوانی که بیکار بوده و دارای مهارت و مدرکی در این زمینه هستند می توانند به اداره صنعت و معدن شهرستان های سیستان می‌توانند مراجعه و نسبت به ثبت نام در این راستا اقدام کنند چرا که اشتغال در آن تضمین شده است.

وی با عنوان اینکه در خصوص اشتغال افراد هیچ دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند، اظهار کرد: از واحدهای تولیدی که بتوانند فعالیت داشته باشند بعد از ثبت نام حمایت از تولید خواهد شد و در این راستا واحدهای روستایی وعشایر سودی معادل چهار تا ۶ درصد و واحدهای شهری ۱۱ درصد دریافت خواهند کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل خاطرنشان کرد: در خصوص واحدهای تولیدی نیمه فعال و واحدهای راکد شهرکهای صنعتی و نواحی با آستان تولید رضوی به توافقاتی رسیده که در این راستا این واحدهای تولیدی می توانند به اداره صنعت معدن و تجارت مراجعه کنند تا برای آنان با توجه به شرایط موجود گام های مفید برداشت.

الله دوست ادامه داد: تمام افراد جویای کار در تمام مشاغل تعریف شده در حوزه صنعت ومعدن و خدمات فنی و تولیدی تا ۱۹ بهمن حتما ثبت نام کنند تا در اولین فرصت با اولویت بندی خاص در زمینه اشتغال منطقه سیستان گام های موثری برداشته شود. وی تاکید کرد: طبق توافق انجام شده کسانی که نیازمند آموزش قبل از انجام کار هستند مهارت های لازم را در مراکز فنی و حرفه ای خواهند دید و سپس جذب بازار کار خواهند شد.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۷۶


ارسال