پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
به منظور بزرگداشت کنگره ملی شهدا انجام شد
"اسوه های صبر و ایثار "؛ "محراب خونین"؛ "عرشیان هم آشیان" در دیدار با مقام معظم رهبری رونمایی شد/"موج هامون" به چاپ نهم رسید
 
کتاب "اسوه های صبر و ایثار "؛ "محراب خونین"؛ "عرشیان هم آشیان" عنوان سه کتابی است که برای کنگره ملی شهدا نوشته شده است و در دیدار با مقام معظم رهبری رونمایی شد.
به گزارش عصر هامون، اسما دهقان در گفت و گو با خبرنگار فائزون اظهار داشت: کتاب "اسوه های صبر و ایثار "؛ "محراب خونین"؛ "عرشیان هم آشیان" عنوان سه کتابی است که برای کنگره ملی شهدا نوشته شده است و در دیدار با مقام معظم رهبری رونمایی شد.
وی افزود: "اسوه های صبر و ایثار" در خصوص نقش مادران و همسران شهدا و جانبازان و آزادگان در پشتیبانی دفاع مقدس و همچنین زندگینامه شهدای زن استان و بانوان جانباز 20 درصد به بالای استان سیستان و بلوچستان نوشته شده است و دو مرتبه چاپ شده که "اسوه های صبر و ایثار "؛ "محراب خونین"؛ "عرشیان هم آشیان" برای کنگره ملی شهدای استان به چاپ سوم رسیده است.
وی افزود: "محراب خونین" زندگینامه، خاطرات و پژوهشهای علمی روحانی شهید مهدی توکلی است که این کتاب هم زیر چاپ سوم برای کنگره ملی شهداست.
وی بیان داشت: کتاب "عرشیان هم آشیان" روایت زندگی 74 شهید از 40 خانواده با محوریت دفاع مقدس است و زیر چاپ هفتم برای کنگره ملی شهداست.
اسما دهقان تصریح کرد: اولین کتاب من "موج هامون" است که زندگی‌نامه، خاطرات، دست‌نوشته‌ها و سخنرانی‌های سرلشکر شهید حاج‌قاسم میرحسینی قائم‌مقام لشکر 41 ثارالله است و  در سال 93 نوشته شده است.
وی در خصوص کتاب "اسوه های صبر و ایثار" خاطر نشان کرد:  این کتاب در هفدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس راه یافت که این مسابقه با 1700 عنوان کتاب و بیش از 70 دارو انجام شد و در این مسابقه شایسته رتبه تقدیر در بخش مستند شد.
این نویسنده با تاکید بر اینکه تا کنون 5 عنوان کتاب نوشته است گفت: از بچگی به نوشتن علاقمند بودم و از سال 91 به صورت رسمی وارد مجله کودک مسلمان بلوچ شدم و هر ماه صفحات دفاع مقدس در این مجله چاپ می شود و به عنوان ویراستار آنجا فعالیت داشتم.
اسما دهقان گفت: کتاب "موج هامون" چاپ نهم آن انجام شده است و در استان کتابی تا کنون به چاپ نهم نرسیده است.
وی در معرفی کتاب" عمو سلطان" افزود:  این کتاب در خصوص زندگینامه؛ خاطرات و دست نوشته؛ نامه و وصیت نامه  شهید سلطانعلی آشوغ نوشته شده است که همرزم شهید میرحسینی بودند و همچنین به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج کارمندان در سال 96 شناخته شدند و تا کنون سه مرتبه چاپ شده است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۷۸


ارسال