پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از گذشت 287 روز از اسارت سرباز ایرانی در مرز میرجاوه توسط اشرار مسلح فرمانده نیروی انتظامی از خبرهای خوبی در آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، اوایل اردیبهشت ۹۶، ۱۲ نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی در منطقه مرزی میرجاوه سیستان و بلوچستان از داخل خاک پاکستان مورد حمله تروریست ها قرار گرفتند که در این حادثه ۹ نفر از مرزبانان به شهادت رسیده و همچنین یکی از سربازان وظیفه به نام  سعید براتی ربوده شد.

با گذشت 287 روز از اسارت سرباز وطن در تماس های متعددی که خبرنگار عصرهامون در روز های اخیر جهت پیگیری وضعیت وی با رئیس و اعضاء کمیسیون امنیت ملی داشت هیچ یک یا پاسخگوی تلفن خود نبودند یا رد تماس می دادند.

هر چند آغازین روز های ربوده شدن سرباز وطن سرنوشت وی تحت شعاع انتخابات قرار گرفت به طوری که برادر سعید براتی سرباز میرجاوه با بیان اینکه هیچ مسئولی سراغی از ما نگرفته است، گفته بود که: مسئولان برای اعلام خبری جدید از هم پیشی می‌گیرند و اخبار غیرموثق را بی‌اعتنا به وضع خانواده، در رسانه‌های عمومی منتشر می‌کنند.

11 اردیبهشت ماه خبری مبنی بر اینکه تنها بازمانده جمع مرزبانانی که چند روز پیش در کمین تروریست ها قرار گرفته به فیض شهادت نائل آمد منتشر شد؛ خبری که به فاصله کوتاهی ، مقام مسئولی که این خبر به نقل از وی منتشر شده بود، سخنان خود را تکذیب کرد.

پس از گذشت 146 روز بی خبری از سرنوشت وی پدر سعید از تماس‌های مرموز مردی گفت که برای آزادی پسرش درخواست پول کرده است.
وی ادامه داده که ۱۹ شهریور، زمانی که پشت فرمان ماشین در راه خانه بودم، پیامکی دریافت کردم که درباره پسرم بود. بعد هم فرد ناشناسی با همان شماره که برای سیستان و بلوچستان بود تماس گرفت و گفت که پسرم زنده است و تلفن را قطع کرد.
کنار جاده توقف کردم و با آن شماره تماس گرفتم. آن مرد می‌گفت که برادرش یکی از افرادی بوده که مدتی قبل توسط اشرار و تروریست‌هاربوده شده بود و او را در پاکستان و همان جایی نگهداری می‌کردند که سعید زندانی بود. می‌گفت که برادرش قبل از اینکه آزاد شود، سعید را دیده و او شماره مرا به وی داده و خواسته که با ما تماس بگیرد و بگوید که هر کاری از دستمان برمی‌آید برای آزادی‌اش انجام دهیم.

وی افزود: اول گفت که باید ۷۰۰ میلیون تومان جور کنم و به فردی در زاهدان برسانم تا پسرم را آزاد کنند، اما بعد گفت که باید ۴ میلیارد تومان فراهم کنم. می‌گفت که پسرم جراحتش خوب شده و برای برگشتن به خانه بی‌تابی می‌کند.

28 شهریور ماه بود که سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زنده بودن سعید براتی سرباز ربوده شده مرزبانی، گفت: تلاش و پیگیری‌های مستمر برای بازگشت این سرباز، همچنان ادامه دارد.

در ادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی داشت وی گفت: دوشنبه هفته آینده نتیجه پیگیری این موضوع را از بنده پیگیر شوید.

علی ای حال شب گذشته سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده ناجا، سعید براتی اظهار داشت: اقدامات خوبی برای استرداد وی صورت گرفته است.
وی افزود: امیدواریم در آینده خبرهای خوبی در این زمینه به دست بیاید.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۸۰


ارسال