پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
روایت خاطرات شیرین انقلاب از زبان پیرترین مبارز زاهدانی
 
یک مبارز انقلابی با اشاره به اجرای نافرجام نقشه های شوم دشمنان برای نظام و انقلاب گفت: دشمنان خود را الکی خسته نکنند ایران اسلامی هیچگاه شکست نخواهد خورد این کشور؛ کشور امام زمان(عج) است.
به گزارش عصرهامون، این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش نشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.
انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند.
در همین راستا مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نیز در این ایام شاهد حوادث و رخدادهای مهمی بودند و برخی از مبارزان انقلابی همواره با یادآوری این روزها و حوادث ان چگونگی شکل گیری، مبارزات و حوادث دوران پیروزی انقلاب اسلامی را به خصوص برای جوانان و نوجوانان که آن دوران را درک نکرده اند بازگو می کنند.
ابراهیم میر یکی از مبارزان انقلابی زاهدانی که از قبل از پیروزی انقلاب تاکنون در کنار مسجد جامع این شهرستان در یک مغازه مشغول به کسب درآمد است در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در اوایل انقلاب درهمین مغازه مشغول به اغذیه فروشی بودم که انقلاب در سال 57 شروع شد.
وی گفت: در آن زمان مردم سیستان و بلوچستان هم چون مردم سایر استان های کشور خیلی مایل بودند در راهپیمایی ها پشت سر روحانیت حضور داشته باشند بر همین اساس مرکز ثقل حضور مردم برای انجام تظاهرات یا حضور در راهپیمایی ها از خیابان آزادی و از مسجد جامع با مدیریت آیت الله کفعمی شروع می شد که مردم در طی برگزاری این راهپیمایی ها شعارهای انقلابی سر می دادند.
این مبارز انقلابی ادامه داد: یک روز راهپیمایی از مسجد معین که اکنون حسینیه کرمانی ها است شروع شد و آیت الله کفعمی جلو بود ناگهان دیدیم از پیشانی اش خون می آید از آن زمان به بعد دیگر در راهپیمایی ها وی را با ماشین جابجا می کردند تا کسی صدمه ای به وی وارد نکند.
وی خاطر نشان کرد: به شخصه عکس و اعلامیه ای از امام پخش نکرده ام اما خوب به یاد دارم که آن زمان در مسجد جامع عکس ها موقع نماز پخش می شد یا در شبستان مسجد در اختیار مردم قرار می گرفت البته برخی مواقع در اوایل انقلاب هم نامه پنهانی می دادند در مغازه ام باشد تا به اشخاص مورد اعتمادی که می آمدند تحویل دهیم.
میر در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: در آن زمان فردی به نام خسرو شاهی که شغلش خواروبار فروشی بود مَحرم آیت الله کفعمی بود، وی به تهران می رفت نامه های امام را می گرفت و می آورد تا به طور مخفیانه در مساجد و منازل سطح شهر پخش شود.
در همین مغازه عکس امام به دیوار زده بود که دو نفر موتور سوار آمدند و گفتند چرا این عکس را اینجا زده ای اگر تا بعدازظهر بیایم و بر نداشته باشی مغازه را به آتش می کشیم گفتم من شاگرد این مغازه هستم باید صاحبش بیاید آقای قریشی(صاحب مغازه) که آمد جریان را برایش بازگو کردم گفت بگذار هر چه می خواهند بگویند؛ بعداز ظهر که شد دانشجویان تعطیل شده بودند که موتور سواران با قوطی هایی در دست آمدند بیرون دویدم و گفتم بیایید که می خواهند مغازه را آتش بزنند ناگهان دیدم همه آمدند و موتورسواران پا به فرار گذاشتند.
وی ادامه داد: روز پیروزی انقلاب شور و نشاط در چهره مردم این استان هم هویدا بود ، مردم با ماشین ها در خیابان ها بوق می زدند و همان روز مردم مجسمه شاه را در خیابان آزادی جدید پایین کشیدند.
این مبارز انقلابی که اکنون 83 سال سن دارد و مشغول به فرش فروشی در یکی از مغازه های کنار مسجد جامع است، بیان کرد: از اوایل انقلاب تاکنون دشمن نقشه های شومی برای این نظام و انقلاب اجرا کرده است که در همه آنها هم با شکست مواجه شده است به دشمنان می گویم خود را الکی خسته نکنند برای به ثمر نشستن این انقلاب جوانان زیادی شهید شدند و جان خود را نثر انقلاب و امامشان کردند ایران اسلامی هیچگاه شکست نخواهد خورد زیرا این کشور؛ کشور امام زمان(عج) است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۸۱


ارسال