پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
حوادثی که استعداد بحران شدن دارند؛
تجهیزات کمِ ناجیان 125 حادثه آفرید/ شهروندان سیستانی نگران روز های بحران
 
در روز های اخیر یک شهروند در نبود امکانات مناسب آتش نشانی در زابل جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، 4 بهمن ماه سال جاری یک ساختمان 2 طبقه در تقاطع خیابان هیرمند و شهید رجایی دچار حریق شد.
در پی این آتش سوزی یک شهروند جان خود را از دست داد.

در پیامی که یکی از بستگان این شهروند برای پایگاه خبری عصرهامون ارسال کرد؛ گفته بود که بر اثر بی احتیاطی یک کودک آتش سوزی ایجاد شده که در تماسی که با آتش نشانی گرفتند علی رغم اینکه به موقع در محل حاضر شده اما در هنگام باز کردن شیلنگ ها آبی در مخزن خودرو های آتش نشانی موجود نبوده است.

وی با بیان اینکه خودرو های آتش نشانی تجهیزاتی از قبیل اکسیژن و ماسک و حتی یک چراغ قوه نداشتند، عنوان کرد: مامورین آتش نشانی برای نجات جان فردی که در ساختمان گیر کرده بود با نور گوشی وارد ساختمان شدند.

این شهروند با بیان اینکه خودروهای آتش نشانی حتی یک نردبان برای رسیدن به طبقه دوم نداشتند، تصریح کرد: به مامورین آتش نشانی اعتراض کردیم که چرا مخزن خودرو خالی از آب است که اعلام کردند "پیش می آید".

وی با بیان اینکه اگر مخزن خودرو آب می داشت آتش سوزی وسیع نمی شد، خاطر نشان کرد: بی توجهی آتش نشانان به بررسی مخزن ها باعث شد یک شهروند جان خود را از دست بدهد.

شهروند دیگری با بیان اینکه حتی دنده عقب خودرو آتش نشانی کار نمی کرد، افزود: خودروی دیگری که تماس گرفتند که در محل حاضر شود با فاصله زمانی 15 دقیقه رسید که کار از کار گذشته بود.
 
وی اضافه کرد: پس از حضور صاحب خانه در محل آتش نشانی برای تکمیل پرونده و اعتراض وی مبنی بر عدم تجهیزات بروز؛ پرسنل آتش نشانی اعلام کرده بودند بودجه نداریم تا چنین خودروی خریداری کنیم.

در تماس های متعددی که در روز های اخیر پایگاه خبری عصرهامون جهت پیگیری این موضوع با پودینه رئیس آتش نشانی زابل داشت ، وی پاسخگوی تلفن خود نبود. 

جهت پیگیری بیشتر در تماسی که خبرنگار عصرهامون جهت پیگیری این موضوع با هوشنگ ناظری فرماندار زابل داشت، وی گفت: این موضوع از طریق حراست و معاونت عمرانی فرمانداری در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه مجموعه آتش نشانی اعتراضات عنوان شده را قبول ندارد، تصریح کرد: با این وجود در حال پیگیری این موضوع هستیم.
ناظری افزود: مجموعه آتش نشانی اعلام کرده که دو دسته ماشین دارند ماشین اورژانس و ماشین های اطفاء که ماشین های اورژانس نباید آب داشته باشند و فقط موارد اورژانسی را انجام می دهد.

فرماندار زابل با بیان اینکه حال علی سنچولی یکی از پرسنل آتش نشانی که برای نجات جان شهروند خود را به بالا رسانده بود وخیم است، اظهار کرد: آتش نشانان تلاش خود را کردند با این حال پیگیر بررسی کمبود تجهیزات و نبود آب در مخزن خودرو ها هستیم که این موضوع شخصا توسط بنده پیگیری و نتیجه را اعلام می کنم.

وی در خصوص کیفیت خودرو های آتش نشانی بیان کرد: یکی از بهترین خودرو ها و تجهیزات اتش نشانی را شهر زابل دارد این موضوع دارد بررسی می شود ظرف یکی دو روز اینده این مورد را شخصا پیگیری و نتیجه را اعلام می کنم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۸۴


ارسال