پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
به گزارش عصر هامون؛ فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم یادواره شهدای انقلاب و میهمانی لاله ها که عصر امروز به صورت همزمان در سراسر کشور انجام شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بزرگترین پدیده در طول تاریخ حدوث انقلاب اسلامی است انقلابی که فخر انبیا و اولیای الاهی  است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ما انقلابی است در ادامه نبوت نبوی و رسالت نبوی و امامت علوی که آموزگار حقیقی انقلاب اسلامی ما سید الشهدا ابا عبدالله الحسین (ع) است که همه چیزش را برای بقای دین خدا و حدوث اصلی یعنی بعثت تقدیم کرد.
وی بیان داشت: انقلاب اسلامی متعلق به ملت و جغرافیای ایران اسلامی نیست بلکه متعلق به بشریت و تمام آزادی خواهانیست که می خواهند از یوق استکبار و استعمار و استبداد  بیرون آیند و حیات طیبه داشته باشند.
سردار معروفی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی فراگیری فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی دارد خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با معیارهای دین به فریاد هر مسلمان می رسد و نمونه بارز آن ایستادگی و مقاومت در کنار مردم سوریه، فلسطین و عراق است.
وی ادامه داد:  انقلاب اسلامی ما امروز حکومتی شیعی اما جامع الاطراف اسلامی است.  تنها و بزرگترین محل امن و پشتبام فلسطین که اهل تسنن هستند است چون دستورات قران و اسلام و دین و پیامبر اعظم است.
وی تصریح کرد: شهدا که ایثارگران واقعی هستند و امروز در محضر بیش از 600 نفر  انها هستیم جانشان و ابرویشان را برای بقای این پدیده تاریخی قرن با تاسی از سرور و سالار شهیدان فدا کردند و عاشورا را تکرار کردند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: دشمنان قسم خورده و بدخواهان نظام به دنبال انشقاق قومی و مذهبی در استان سیستان و بلوچستان است اما  در این استان در جهاد باز است و دفاع همچنان باقی است و هر روز  به شهدای ما که برای بقای دین خدا که فخر انبیا و اولیای الاهی است اضافه می شود.
وی افزود:‌ شهدایی که امروز در محضرشان هستیم انسانهای معمولی نیستند درست است با ما در یک چادر و سنگر و تیپ و لشکر بودند اما ما غافل از این بودیم که انها اولیا الله و اولیای خدا بودند.
سردار معروفی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری که می فرمایند"شهادت مرگ تاجرانه است" افزود:‌ ایشان این نکته را سه روز پیش که در محضرشان بودیم مجددا یاداوری کردند و مرگ تاجرانه شهدا را مایه عزت و سربلندی کشور عزیزمان دانستند.
سردار معروفی جاذبه شهدا را ستودنی دانست و شهدا را محور و مظهر وحدت دانست و گفت: هیچ کس نمیتواند به شهید  نگاه قومی و مذهبی داشته باشد و در همان جلسه امام مسلمین انگشت اشاره شان به سبیل اخلاقی شد  همانطور که انگشت اشاره شان به شهید میرحسینی و طباطبایی شد.
وی اضافه کرد:  در مقوله شهید و شهادت قومیت معنا ندارد آنچه مهم است نگاه تربیتی و آموزه های دین و قران کریم و ائمه هدی است . در محضر کسانی هستیم که تمام وجودشان را برای کرامت انسانی؛ دین خدا و تمامیت ارضی فدا کردند و به هیچ کس بدهکار نیستند نه خودشان و نه خانواده های معظم شان.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان همچنین اذعان داشت: امروز در راستای کنگره ملی 8 هزار شهید بومی و غیر بومی و 2058 شهید استان  که خانواده هایشان در استان سکونت دارند  در یک حرکت انقلابی سرکشی و تکریم از این خانواده های گرانقدر چیزهایی می بینیم که باورش سخت است. مشاهده می کنیم خانواده ای که سه فرزند خود را از دست داده چطور در مقابل این انقلاب ایستاده و در کنار انقلاب است و از این انقلاب پشتیبانی می کند و هیچ چشم داشت مادی ندارد و یا درخواست او ملاقات با امام خود است و یا ایستادگی در مسیر فرزندانش است و یا ترویج این فرهنگ به عنوان فرهنگ مصونیت است با اینکه ممکن است به خیلی از آنها کم لطفی هم شده باشد.
سردار معروفی ادامه داد‌: تاریخ گواه است و ملت ما همیشه  نشان دادند اگر در کربلا حضور داشتند در صفوف حسین ابن علی(ع) قرار می گرفتند نه صفوف  سعد. در زمان امام غیر معصوم که بر آنها حجت دارد تمام وجودشان را نثار کردند و خروجی آن امروز بزرگی ملت ماست .
وی با تاکید بر دستاوردهای بسیار انقلاب اسلامی اضافه کرد:  اولین خروجی و دستاورد انقلاب ارزشمند  اسلامی ما که به برکت خون شهدا و مجاهدت های ملت ایران و رهبری پیامبر گونه امام در ده ساله پر خیر و برکت و این 28 ساله امام مسلمین حضرت امام خامنه ای بوجود آمده است هوشمندی و بصیرت  ملت ایران است همانطور که در فتنه نوین اخیر انرا به خوبی  نشان دادند و صفوف خود را از دشمن جدا کردند.
وی افزود‌: از ابتدای انقلاب جنگ کردستان؛‌ جنگ  8 ساله؛ محاصره اقتصادی؛ فتنه 88 و امروز در فتنه نوین جدید که جنگ احزابی در پشت صحنه برای براندازی نظام درست کردند و مدیریت شد ملت ایران با هوشمندی و بصیرت دست محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان قسم خورده نظام اسلامی و ملت ایران زدند این یعنی ملت ما هوشمند است.
وی نظام پزشکی و صنایع دفاعی و هسته ای و علمی را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود:‌ دعوای امروز دشمن دعوای هسته ای و کلاهک هسته ای نیست بلکه دعوا بر سر حوزه فکر و اندیشه است دانشمندان هسته ای ما قشر جوان هستند این در حالیست که در تمام دنیا دانشمندان آن اغلب افراد سالمند و پیر هستند و دشمن تاب دیدن این  موضوع را ندارد.
سردار معروفی اضافه کرد:‌ در صنایع دفاعی جزو قدرتهای برتر در دنیا هستیم و توان بازدارندگی و یکپارچگی نیروهای مسلح ایران اسلامی قابل قیاس با هیچ کشوری در منطقه نیست.
وی تاکید کرد:‌ اگر امروز حزب الله لبنان در مقابل همه زیادخواهی های استکبار و صهیونیسم  ایستاده است به واسطه نظام سیاسی الاهی حضرت امام خمینی (ره) است که حسن نصرالله دنبال میکند و این جایگاه رفیع ولایت و امامت است که خدای متعال این نعمت بزرگ را به ما داده و باید قدر دان آن باشیم.
وی تاکید کرد: دشمن امروز محاسبه گر است و جرات جنگ سخت افزاری را ندارد و همچین حماقتی نمی کند چرا که  می داند چه اتفاقی خواهد افتاد اما با جنگ روانی و عملیات روانی مقابل ملت ایران ایستاده است و اعتقادات و خودباوری مردم را مورد هجمه قرار داده است و ما باید مواظب باشیم و با تمام وجودمان دشمن شناسی و امام شناسی کنیم و در حوزه تقویت هویت ملیمان و ارتقا ایمان و استحکام درونی مقاومت و خودسازی داشته باشیم.
وی در پایان  سالروز عملیات بزرگ والفجر 8 (64/11/20) و عبور از اروند را یاداور شد و یاد شهید منصور برخوردار را گرامی داشت.
انتهای پیام  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۱۷


ارسال