پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱
در مراسم سراسری یادواره شهدای انقلاب و میهمانی لاله ها مطرح شد:
بقای انقلاب اسلامی ما شهدا هستند/ هوشمندی ملت ایران از عمق ایمان و بصیرت آنهاست
 
مراسم یادواره شهدا و میهمانی لاله ها با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم و مسئولین در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون عصرامروز همزمان با سراسر کشور مراسم یادواره شهدا و میهمانی لاله ها به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در شهرستان زاهدان برگزار شد.

بزرگترین پدیده تاریخی و حادثه تاریخی دوران ما انقلاب اسلامی است
سردار معروفی در این مراسم گفت: بزرگترین پدیده تاریخی و حادثه تاریخی دوران ما انقلاب اسلامی است. انقلاب شکوهمندی که فخر انبیا و اولیا الله است. انقلاب اسلامی ما در ادامه نبوت نبوی و رسالت نبوی و امامت علوی و در حقیقت آموزگار حقیقی انقلاب سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است. همان کسی که همه چیزش را برای بقای دین خدا تقدیم کرد.
فرمانده سپاه سلمان افزود: انقلاب اسلامی ما متعلق به ملت ایران نیست متعلق به بشریت و همه آزادی خواهانی ست که می خواهند از یوغ استکبار و استبداد بیرون بیایند و برای خود حیات طیبه داشته باشند به همین واسطه ما انقلاب اسلامی با فراگیری فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی داریم.
وی گفت: جمهوری اسلامی که جزئی از انقلاب اسلامی است به عنوان دولت اسلامی در درون جغرافیای خودمان تعریف کردیم و در چهارچوب انقلاب اسلامی و معیارهای دین به فریاد هر مسلم و مومنی خواهیم رسید و نمونه بارز آن ایستادگی و مقاومت در کنار مردم عزیز فلسطین و لبنان و عراق است. انقلاب اسلامی ما که امروز حکومتی شیعی اما جامع الاطراف اسلامی است و تنها به بزرگترین محل امن و پشتیبان فلسطینی است که همه آن اهل تسنن می باشند. سردار معروفی افزود: چون دستورات ما دستورات دین و قرآن و پیامبر اعظم است. شهدای عزیز ما ایثارگران ما که امروز در محضر بیش از ۶۰۰ نفر از آن ها هستیم این ها جان و آبرویشان را برای بقای این پدیده بزرگ تاریخی فدا کردند و با تاسی از سرور و سالار شهیدان حسین گونه با همان فرهنگ در ایران اسلامی حرکت کردند و در کربلاهای ایران اسلامی عاشوراها را تکرار کردند و شمه ای از عاشورا را در طول ۸ سال دفاع مقدس رقم زدند و در این استان عزیز و پهناور در کنار مردم خداجو و بصیر انقلابی و نجیب سیستان و بلوچستان در مقابل دشمنان قسم خورده و بدخواهان که دنبال انشقاق مذهبی هستند. باز درب جهاد باز است و دفاع همچنان باقی ست و هر روز ما شهیدی به شهدایمان اضافه می شود.
رزمنده 8 سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: برای بقای این انقلاب اسلامی که فخر انبیا و اولیا الهی است شهدایی هستند که امروز در محضرشان هستیم. این ها انسان های معمولی نیستند. درست است با ما در یک سنگر زندگی می کردند و در گردان و تیپ و لشکر بودند اما ما غافل از این بودیم که آن ها اولیا الله بودند. اولیا خدا بودند. به فرموده حضرت آقا که همیشه تکرار دارند شهادت مرگ تاجرانه است و این نکته را در جمع خصوصی با ما نیز به زیبایی بیان کردند این مرگ تاجرانه شهدا را که مایه عزت و شرف و سربلندی است.
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: این جاذبه ای که ما را به سمت خود می کشد این شهدای عزیز ما هستند که محور اصلی وحدت و مظهر اصلی وحدت ما هستند هیچ کس با شهید نمی تواند با نگاه مذهب و قومیت برخورد کند و در همان جلسه امام المسلیمن انگشت اشاره شان به سبیل اخلاقی ما شد و به میرحسینی و طباطبایی ما شد برای شهید و شهادت قومیت و مذهب معنا ندارد. آنچه معنا دارد ندای تربیتی دین و آموزه های دین و قرآن کریم است و ائمه هدی (ع) که چه دستور فرمودند و ما باید چه بکنیم پس در محضر این کسانی هستیم که همه وجودشان را برای بقای دین خدا و کرامت انسانی ملت ایران و تمامیت ارضی کشور تقدیم کردند و بر هیچ کس بدهکار نیستند چون هیچ کم نگذاشتند شهدای ما و همچنین خانواده های معزز آنان و همسران و فرزندان و پدر و مادر و خواهر برادرانشان نیز هم.
وی افزود:‌امروز در آستانه  برگزاری کنگره ۶ هزار شهید بومی و غیر بومی و ۲هزار و ۵۸ شهید عزیزی که خانواده های آنان در استان استقرار دارند هستیم. در این حرکت انقلابی و زیر ساختی سرکشی و تکریم از این خانواده ها اطلاعاتی به دست ما رسید که انسان نمی تواند باور کند که یک خانواده که سه فرزند دارد و فرزند خود را از دست داده چطور در کنار این انقلاب ایستاده چطور از این انقلاب پشتیبانی می کند هیچ درخواست مادی ندارد و در خواست او ملاقات با امام خود است. در خواست او ایستادگی در مسیر فرزندانشان است. در خواست او ترویج این فرهنگ به عنوان فرهنگ مسئولیت و فرهنگ سربلندی است. هیچ در خواست مادی ندارند و این که نسبت به خیلی از آن ها شاید کم لطفی کرده باشند اما روح بلند معنوی آنان در این دنیا چرخش ندارد و این ولایت الهی است و اینکه امروز ما داریم با چشم سر مشاهده می کنیم و لمس می کنیم و داستان این نیست. آن چیزی است که داریم می بینیم و می شنویم گویش های این انسان های الهی را که با خدای متعال معامله کردند با پیروی از ائمه هدی (ع). 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: این عزیزان و شهدای ما برای بقای دین خدا و انقلاب و این ارزش ها و آبروی ملت ایران جان خود را فدا کردند و ثمره آن عزت ملت ایران شده است. شرف و بزرگی و استکبار ستیزی و استقامت ملت ایران و متمایز کردن ملت ایران بر تمام ملت های دنیا .
وی افزود: بنا به فرموده امام, ملت ایران از ملت عصر رسول الله(ص) و امام حسین(ع) بهتر اند. در زمان امام غیر معصوم این مردم کاری کردند که یک عده در زمان امام معصوم نکردند و این تاریخ برای ما گواه است و مردم و ملت و شهدای ما نشان دادند که اگر در کربلا هم بودند قطعا در صفوف حسین بن علی(ع)  قدم می زدند این برای ما افتخار است که ملت ایران در زمان امام غیر معصوم تمام وجودشان را فدای قرآن و اسلام کردند و خروجی آن امروز بزرگی ماست.
سردار معروفی با فراوان شمردن خروجی های انقلاب اسلامی ایران گفت:‌ما برای انقلاب اسلامی خود آنقدر خروجی و دستاورد داریم که اگر بخواهیم فهرست کنیم باید ساعت ها روی آن بحث کنیم . اولین خروجی این انقلاب ارزشمند ما که به برکت خون شهدا و مجاهدت های ملت ایران و رهبری پیامبر گونه امام در آن ۱۰ ساله پر خیر و برکت و در آن ۲۸ ساله پرخیر و برکت امام مسلمین امام خامنه ای به وجود آمده است و اولین آن هوشمندی ملت ایران است. ملت ما ملت هوشمندی است خیلی ها به ما خرده می گیرند چرا می گویید هوشمندی؟ هوشمندی از عمق ایمان و بصیرت ملت ایران است. در این فتنه اخیر دیدید زمانی که مردم به حق برای رفع مشکلات و معیشت خود اعتراضی را بیان کردند امادشمن خواست موج سواری بکند و آن را تبدیل به یک اغتشاش بکند به چه سرعتی مردم راه خود را جداکردند و زیباتر از آن به خیابان ها آمدند و در کف خیابان انقلاب به پا کردند و از انقلاب خود دفاع کردند این یعنی هوشمندی ملت ایران در طول این ۳۹ سال اخیر.
وی گفت: از اوایل انقلاب از جنگ در کردستان از محاصره اقتصادی هسته ای و فتنه ۸۸ و امروز در فتنه نوین جدید که دوباره جنگ افزاری در پشت صحنه برای براندازی نظام اسلامی درست کردند و مدیریت می کنند اما مردم با هوشمندی دست رد محکم به دهان یاوه گویان و دشمنان زدند این یعنی ملت ما هوشمند است و بزرگترین خروجی ما هوشمندی و بصیرت ملت ایران و همه اقوام و طوایف است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دومین دستاورد ما دستاورد های علمی است. نظام پزشکی ما قبل انقلاب زیر ۷ هزار است الان نظام پزشکی ما چیست؟ کارشناسان بنگلادشی و هندی پزشکان ما بودند اما امروز وضعیت ما کجاست؟  ایران اسلامی در حوزه صلح آمیز هسته ای عضو باشگاه بین المللی دنیا شد. دعوای امروز با کشور ما دروغ است که دعوای بمب و کلاهک هسته ای است چون براساس آموزه های دینی و فتوای امام ما حرام است و امروز تنها صلاحی که هیچ کارایی در دنیا ندارد سلاح هسته ای است.
سردار معروفی گفت: دشمن با ما دعوای حوزه اندیشه و فکر را دارد که دانشمندان هسته ای ما سنین آن ها پایین و زیر ۴۰و ۳۵ سال است درحالی که از تمام دنیا دانشمندان هسته ای پیرمرد هایی هستند که به زور حرکت می کنند. در ایران جوانان ما هستند. دشمن این را نمی پذیرد. در صنایع دفاعی ما چه داشتیم؟ سیم خاردار و فشنگ هم نداشتیم امروز در صنایع دفاع جزء قوی ترین کشورها نه در منطقه بلکه در دنیا هستیم .حوزه بازدارندگی ما در مقابل حوزه دفاع قابل قیاس با هیچ کشوری در دنیا نیست. وجود نیروهای مسلح هوشمند ارتش و سپاه در حوزه دفاعی مدرن و روز و نیروی انتظامی نیروهای مسلحی که تبعیت آن ها از یک مرجع واجد شرایط است. در کجای دنیا دو ارتش در یک کشور سراغ دارید که بین آن ها دعوا نشود جز در ایران که دو ارتش ارتش و سپاه در کنار هم تحت امر امام خود در مقابل دشمن ایستادند و حوزه بازدارندگی ملت را بالا بردند که دشمن جرات نکند به این ملت چپ نگاه کند و اگر یک روز حماقت کند با این همت بلند گورستان او خواهد شد.
وی با مهم شمردن نقش ولایت گفت:‌وجود نیروهای بسیج این نیروی عظیم مردمی بی منت و هوشیار و با وقار آماده در تمام عرصه هاست و وجود رهبری ولایت امامت جامعه اسلامی که اگر ما به انقلاب اسلامی ایران عزیز فقط یک خروجی تعریف بکنیم آن خروجی هم ولایت فقیه باشد. مردم مومن و انقلابی, در محضر شهیدان ما برد کردیم. شما ببینید وضعیت افغانستان و پاکستان و یمن و سوریه و عراق به واسطه علما در یک مسیر قرار گرفتند و در پیروی از نظام سیاسی و الهی یک صدا شدند علمای شیعه و سنی با تبعیت از این نظام در مقابل دشمن ایستادند اگر می بینید امروز حزب الله لبنان در مقابل استکبار و صهیونیسم ایستاده چون حسن نصرالله نظام الهی و سیاسی را دنبال می کند.
وی افزود: امروز خدای متعال این نعمت بزرگ را به ما داده و ما باید قدر آن را بدانیم. دشمنان ما در حوزه سخت افزاری و فیریکی قطعا جرات نمی کنند چون محاسبه گر اند. دشمن با جنگ روانی در مقابل ملت ایران ایستاده و امروز ایمان و اعتقاد و خود باوری ملت ایران را مورد هجمه قرار داده است و باید با تمام وجود در حوزه دشمن شناسی و امام شناسی در حوزه تقویت هویت ملی مان و اعتقاد و ایمان و استحکام درونی مقاومت کنیم و خودسازی کنیم و حوزه وحدت و اتحاد به خاطر خدا و خلق خدا باشد تا دشمن به ما ضربه نزند.
سردار معروفی در پایان با اشاره به سالروز عملیات والفجر 8 که امروز سالروز آن عملیات بزرگ است, به بیان خاطره و یادآوری دلاور مردی های شهید میرحسینی و دیگر فرماندهان شهید این استان کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۱۸


ارسال