يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ,23 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
گزارشی از عمران و ابادانی در شهرستان مرزی میرجاوه؛
رسیدگی به محرومان محور اصلی انقلاب/عمران و آبادانی محروم ترین مناطق مرزی دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی
 
با پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات زیادی برای رفع محرومیت از مناطق محروم به ویژه سیستان و بلوچستان داشته و شهرستان مرزی میرجاوه نیز از برکات انقلاب اسلامی بهره مند شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛بیش از 39 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد، این انقلاب پدیده ای الهی و مبارک بود که در اواخر قرن بیستم ، جهان را به لرزه درآورد و نور امید را در دل مسلمانان و مستضعفان عالم روشن کرد.
برای درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی، توجه به وضعیت ایران در دوران رژیم طاغوت از جهات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یک ضرورت است، عقب‌ماندگی علمی و فناوری کشور ایران در دوران قبل از انقلاب، برای ایرانیان با سابقه فرهنگی و تمدنی بسیار آزاردهنده بود، غلبه بر این عقب‌ماندگی، عبور از مرزهای دانش و دستیابی به پیشرفته‌ترین فناوری‌ها با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی، از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

اما بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی ایران در دوران ماقبل از انقلاب اسلامی، نمی‌توان به عظمت دستاوردهای این انقلاب الهی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی در دوران ما بعد از انقلاب اسلامی پی برد.
با پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات زیادی برای رفع محرومیت از مناطق محروم به ویژه سیستان و بلوچستان داشته که شهرستان مرزی میرجاوه نیز از برکات انقلاب اسلامی بهره مند شده است و اجرای طرح های بیشماری در زمینه عمرانی، خدماتی، فرهنگی و غیره از این موارد است.

در ایام دهه فجر امسال تعداد 55 پروژه مختلف در بخش های کشاورزی، آموزشی، برق رسانی، اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در سه بخش لادیز ، مرکزی و ریگ ملک افتتاح شد که سهم بخش لادیز از این اعتبارات دو میلیارد تومان، بخش ریگ ملک یک میلیارد تومان و بخش مرکزی نیز دو میلیارد تومان است.
 

حضور مردم و مسئولین در برنامه پرسش و پاسخ از مسئولین، بازدید از مناطق روستایی و رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات مردم در بخش های مرکزی، لادیز و ریگ ملک ، اجرای ویژه برنامه های فرهنگی در طول ایام الله دهه فجر و دیدار و نشست هایی با معتمدین، دانشجویان، بانوان و افراد تاثیرگذار شهرستان،
کلنگ زنی پروژه های بهسازی چشمه ها، تحویل تانکرهای آب رسانی به روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری از جمله برنامه های دهه فجر امسال در میرجاوه بود.

توجه به روستاها و عمران و آبادانی روستاها یکی از بزرگترین برکات انقلاب اسلامی است که در این راستا
پروه های متعددی از جمله افتتاح آبیاری تحت فشار، کانال آبیاری، بوستان روستایی، ترانس برق، طرح بهسازی معابر،کانون فرهنگی مساجد، غسالخانه و مرمت قنوات از پروژه هایی است که در ایام دهه فجر امسال در بخش های لادیز و ریگ ملک شهرستان میرجاوه افتتاح شده است.
 

 
 
افتتاح ایستگاه آتش نشانی، مرکز توانبخشی معلولین، اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی مانند جشنواره بازی های بو می و محلی و جشنواره غذا، جشنواره روز سپاس و نشست مودت علمای شیعه و سنی از دیگر برنامه های اجرایی در دهه فجر امسال در میرجاوه بود.

یکی از برکات پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره )بوده است و حضرت امام (ره) در کمتر از یک ماه از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی دستور تاریخی تاسیس امداد را جهت رفع مشکلات نیازمندان کشور صادر کرد و امداد یکی از نهادهای مقدس و خدمتگزار می باشد که در رفع مشکلات متعدد افراد نیازمند خدمات قابل توجهی را ارائه کرده است که افتتاح 5 مسکن مددجو و 14 طرح اشتغالزایی در ایام دهه فجر امسال توسط کمیته امداد میرجاوه اجرا شد.

 
افتتاح ایستگاه آتش نشانی، مرکز توانبخشی معلولین، اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی مانند جشنواره بازی های بو می و محلی و جشنواره غذا، جشنواره روز سپاس و نشست مودت علمای شیعه و سنی از دیگر برنامه های اجرایی در دهه فجر امسال در میرجاوه بود.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای کشور و مردم سیستان و بلوچستان به ارمغان آورد، اظهار کرد: آبادانی روستاها، توجه به مساجد و حوزه های علمیه ، ترویج سبک زندگی دینی و خدمات فرهنگی ، عمرانی و رفاهی به اقشار ضعیف و روستاییان و عشایر بعد از انقلاب بسیار چشمگیر بوده است.
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به جامعه اهل سنت کشور داشته است و جوانان این استان حتی در دورترین نقاط روستایی در سایه انقلاب اسلامی، عالی ترین مراتب علمی و دانشگاهی را کسب کردند و از برترین مدیران و چهره های علمی کشور شدند.

وی اذعان کرد: قبل از انقلاب امکانات و خدمات رفاهی و عمرانی در استان بسیار کم بود اما به برکت انقلاب اسلامی شاهد آبادانی و پیشرفت در حوزه های مختلف عمرانی ،اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستیم.

انتهای پیام/ش
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۹۰
مرجع : لادیز


ارسال