پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
برگزاری نشست مودت علمای تشیع و تسنن در میرجاوه
 
مراسم انجمن وحدت و مودت به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور علمای شیعه و سنی با هدف گسترش وحدت اسلامی در جامعه در محل مسجد علی بن ابیطالب اهل سنت شهرستان میرجاوه برگزار شد .
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، به نقل از پایگاه خبری لادیز ؛ مراسمنشست مودت  به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور علمای شیعه و سنی با هدف گسترش وحدت اسلامی در جامعه در محل مسجد علی بن ابیطالب اهل سنت شهرستان میرجاوه برگزار شد .
 در این مراسم که علمای شاخص اهل سنت و تشیع شهرستان میرجاوه حضور داشتند مباحثی پیرامون دشمن شناسی و لزوم افزایش وحدت اسلامی مطرح شد .


 
مولوی قادر بخش مرادزهی در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت بین علمای شیعه و سنی اظهار کرد: برای گسترش وحدت در میان آحاد مردم علمای شیعه و سنی باید بیش از پیش در این زمینه تبلیغات شود و عموم مردم بایدبه سوی وحدت دعوت و سوق داده شوند .
 وی افزود : امروزه دشمنان اسلام از همه جهات با تمام نیرو  و سرمایه تلاش دارند تا جوامع اسلامی را متفرق کنند لذا بر علمای شیعه و سنی واجب است که هوشیاری بیشتری داشته باشند و در مسائل روز جهان و تکنولوژی های روزمره اطلاعات شان را به روز رسانی کنند، چرا که بسیاری از حملات دشمنان  در حال حاضر از طریق رسانه ها و فضای مجازی انجام می شود  .
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان میرجاوه با اشاره به قانون کاپیتولاسیون در زمان رژیم شاهنشاهی خاطر نشان کرد : در رژیم وابسته پهلوی مردم جامعه از امتیازات اولیه شهروندی و عدالت اجتماعی محروم بودند و در مقابل غربی های هیچ حق و حقوقی نداشتند و حتی در صورت بروز جرم از سوی آمریکایی ها هیچ دادگاهی در ایران حق رسیدگی به جرم آن فرد آمریکایی را نداشت و با پیروزی انقلاب اسلامی بساط مزدوران آمریکا از جامعه ایران برچیده شد .  مسئول عقیدتی سیاسی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به علت موفقیت مردم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد :رهبری واحد باعث شد تا انقلاب اسلامی در سال 57 به پیروزی برسد و شرط بهره برداری از انقلاب و نعمت های آن تبعیت از رهبری واحد است. امروزه دولتمردان آمریکایی با صرف بودجه های میلیاردی سعی بر آن دارند که مساله اسلام هراسی و ایران هراسی را در جهان گسترش دهند .
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن حسن زاده با اشاره به این مطلب که لازمه مقابله با برنامه های دشمنان حفظ اتحادبین مذاهب اسلامی است، افزود: تنها راه تقویت اسلام اشاعه فرهنگ وحدت و عمل به تعالیم قرآنی است .
وی خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام با صرف هزینه و خریدن مسلمانان سست ایمان در کشور های مسلمان جنگ های نیابتی را به راه می اندازند.با وجود اینکه خداوند متعال به صورت آشکار در قرآن به دشمنی یهودیان اشاره کرده است اما باز هم سرمایه های کشور های اسلامی برای ایجاد جنگ در کشور های مسلمان و برادرشان بکار می رود و این مساله نشان دهنده نفوذ دشمنان اسلام در برخی از کشور های مسلمان منطقه است .
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به محرومین عزت داده است، تصریح کرد : ما باید اتحاد داشته باشیم و قدر انقلاب اسلامی و نعمتهای که از جانب این نظام اسلامی به جامعه رسیده است را بدانیم، انقلاب اسلامی کشور های غربی را با بحران برنامه ریزی مواجه کرد و مانع دست درازی کشور های سلطه طلب در کشور شد  لذا باید  همه ما این نعمت هارا قدر بدانیم .

انتهای پیام / م.ر
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۹۱
مرجع : لادیز


ارسال