پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
در ادامه بی مهری مسکن مهر در زابل؛
وعده هایی که محقق نشد/ لزوم پیگیری فرماندار زابل جهت احقاق حقوق متقاضیان مسکن مهر/ چشم انتظاری ۱۰۰ خانواده
 
مسکن مهر یکی از مهم ترین کارهایی است که در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد کلید خورد و معایب و مزایای خودش را داشت.
به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ مسکن مهر با هدف خانه دار شدن قشر محروم و ضعیف جامعه ایجاد شد که در زمان خود توانست بسیاری را صاحبخانه کند اما با رفتن احمدی نژاد پروژه مسکن مهر هم به یکباره به تعطیلی رسید و بسیاری از متقاضیان را سردرگم گذاشت.

شمار زیادی در زابل نیز متقاضی مسکن مهر هستند و در این راستا تاکنون هزینه بسیاری کرده اند اما در نهایت هیچ به دست نیاوردند وهمان اندک پس انداز خود را هم از دست دادند و زیر بار قرض و وام رفتند.

در روزهای اخیر تعدادی از متقاضیان مسکن مهر در زابل با تماس با پایگاه خبری اوشیدا از عدم تحویل مسکن توسط پیمانکار خبر دادند و خواستار رسیدگی این موضوع شدند.

۱۰۰ خانواده در انتظار دریافت مسکن مهر

یکی از متقاضیان مسکن مهر به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: حدود ۶ سال پیش برای دریافت مسکن مهر ثبت نام کردم اما از حدود دو سال قبل تاکنون وعده امروز و فردا برای تحویل آن می‌دهد.

هادی بامری افزود: یکی از وعده های پیمانکار تکمیل و تحویل سریع خانه ها با ارزانی مصالح بود اما هنوز این وعده عملی نشده حتی طبق آخرین وعده تحویل خانه ها در دهه فجر بود اما دهه فجر به نیمه رسید و خبری از تحویل نیست.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ خانواده در زابل چشم انتظار دریافت مسکن مهر هستند، خاطرنشان کرد: اکثر متقاضیان هزینه ساخت خانه خود را کامل پرداخت کرده اند و در این راستا من نیز تاکنون ۳۳ میلیون تومان واریز کرده ام.

بامری که به مسافرکشی در زابل اشتغال دارد، بیان کرد: تاکنون چندین بار ازطریق فرمانداری این موضوع را پیگیری و در نامه تمامی موارد را ذکر کرده ام.

جریمه و سود مشارکت شامل حال متقاضیان می شود

متقاضی مسکن مهر اظهار کرد: هرچه این دیرکرد طولانی شود سود مشارکت برای بانک وام دهنده بیشتر می شود و عاقبت این پول از جیب متقاضی گرفته می‌شود در حالی که کم کاری ازپیمانکار است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زندگی همه این ۱۰۰ خانوار با مشکل روبرو است بنابراین اگر بانک هم جریمه کند که دیگر واقعا زندگی سخت می شود، ابراز کرد: با صاحب خانه طبق گفته های پیمانکار قرارداد اجاره بسته ام بنابراین صاحبخانه چندین بار به دلیل بد عهدی پیمانکار قصد گرفتن حکم تخلیه داشته اما با التماس هر بار او را راضی نگه داشته ام.

بامری تاکید کرد: بسیار سخت است وقتی که پول ساخت خانه را داده ایم اما با با این حال هنوز اجاره نشین هستیم و به دلیل سهل انگاری پیمانکار جریمه ای که بانک برای سود مشارکت درنظر گرفته راهم باید بپردازیم.

این شهروند زابلی اضافه کرد: برای پرداخت این ۳۳ میلیون تومان دو سوم آن را قرض گرفته و وام برداشتم و مابقی نیز پس انداز یک عمر زندگی من بوده است.

بامری اظهار کرد: آن‌قدر فشارها زیاد شده که چندین بار قصد داشتم اثاثیه زندگی و خودرویم را که تنها دارایی من است را جلوی مسکن مهر آتش بزنم شاید کسی به درد و مشکل ما توجه کند.

متقاضی مسکن مهر تصریح کرد: در جلسه برگزار شده دو سال قبل که اکثر متقاضیان حضور داشتند پیمانکار وعده داد که با امضای برجام مصالح ارزان شده و در نتیجه خانه ها ساخته و تحویل خواهد شد اما با گذشت دوسال از عمر برجام این وعده محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: برای امضای برجام دعای زیادی کردیم چون طبق وعده پیمانکار تحریم‌ها که برداشته شود همه چیز ارزان و ما زودتر خانه دار می شدیم اما زهی خیال باطل.

مسکن مهری که در دهه فجر هم افتتاح نشد

یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر به خبرنگار اوشیدا گفت: آخرین وعده ای که برای تحویل مسکن مهر دادند دهه فجر بود اما در این ایام هم خانه ها آماده نشد و این بار وعده اردیبهشت سال آینده را دادند.

فاطمه سارانی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون وعده های زیادی برای تحویل خانه ها داده اند به طوری که اول گفتند اردیبهشت آماده می شود اما پس از گذشت آن دوباره وعده خرداد و تیر را دادند پس از مراجعه در تیرماه وعده مرداد و شهریور را دادند اما باز هم خانه ای تحویل نشد و وعده دهه فجر را دادند اما در دهه فجر هم خبری نشد و در نهایت وعده اردیبهشت سال آینده را دادند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۹۴


ارسال