پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵
در اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس مطرح شد:
فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ مصونیت است/ شهدا انسان های بزرگی بودند که با خدا معامله کردند
 
چهارمین اجلاسیه از سری برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان با عنوان اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از فائزون، عصر امروز دوشنبه و تنها یک روز مانده به برگزاری کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان با حضور فرماندهان، جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ مصونیت است/ شهدا محور وحدت و ستارگان راه هستند
سردار حسین معروفی در اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور پیشکسوتان ارتش، نیروی انتظامی، مرزبانی، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، جهاد سازندگی، نماینده ولی فقیه در استان آیت الله سلیمانی و فرمانده قرارگاه قدس سرهنگ مارانی و سردار پاکپور  فرمانده نیروی زمین سپاه پاسداران امشب در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد ضمن خیر مقدم به تمامی فرماندهان و پیشکسوتان اظهار داشت: خدا را شاکریم که توفیق داد امشب میزبان فرزندان امام و فرزندان این مرز و بوم باشیم کسانی که در اوج غربت انقلاب اسلامی و ملت ایران و در اوج غربت امام مسلمین به ندای امام خود لبیک گفتند و در صحنه های نبرد برای دفاع از آرمان انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشور و آبروی ملت ایران جانفشانی کردند و همه چیزشان که جان و آبرویشان بود در طبق اخلاص گذاشتند. انسانهای واقعی اینها هستند که در کوره های آتش رفتند و جان خود را تقدیم کردند.
وی افزود: آنها راه امام خود را به عنوان الگوی ناب محمدی(ص) برگزیدند. شهدای ما با خدا معامله کردند و به سعادت ابدی رسیدند. برخی به اسارت دشمن درآمدند و برخی در بدترین سیاهچال های دشمن بعثی گرفتار شدند .
سردار معروفی بیان داشت: هیچ رزمنده و آزاده ای در صحنه نبرد نداریم که سالم باشد و شبی را با آرامش استراحت کند یا از درد و رنج تیر یا سم شیمیایی هر لحظه از خیل ما جدا نشود مانند سردار محبعلی فارسی که سال گذشته از جمع ما به خیل شهدا پیوست.
وی بیان داشت: خدا را شاکریم که امشب در خدمت شما بندگان شایسته که ندای امام خود را لبیک گفتید و ثابت کردید اگر در میدان کربلا بودید هم پیرو حسین ابن علی(ع) بودید و عباس گونه عمل می کردید این رشادات شما در لوح محفظ الهی ثبت شده است و امروز باعث بزرگی و شرف و بزرگی ملت ایران عزیز شده است.
سردار معروفی ادامه داد: همه انسانهای انقلابی و دلسوز امروز برای شما احترام قائلند و هرکس این آرمان را قدر نداند خود ضرر کرده است. حفظ فرهنگ دفاع مقدس و ترویج آن که فرهنگ مصونیت است احترام به بازماندگان است. 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان با توفیق الهی موفق شد تا امسال بزرگترین عملیات فرهنگی که کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان است را برای 2058 شهید که خانوادهای معظم شان در استان استقرار دارند توسط فرزندان انقلاب با شعار تقریب و وحدت رقم بزند.
وی با تاکید بر اینکه شهدا محور اصلی وحدت و ستارگان راه هستند اضافه کرد: دفاع مقدس امتحان  توده ها بود و توده های ما امتحان خود را به زیبایی پس دادند.
دبیر کل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان همچنین افزود: مقام معظم رهبری روز گذشته در پیام خود تاکید کردند که مسئولین مراقب باشند که از مردم عقب نمانند مردم تاریخ را تغییر دادند.
وی با اشاره به سخنان رهبری افزود: به برکت خون شهیدان این راهپیمایی تماشایی و دیدنی شد و در صحنه عمل این را به وضوح دیدیم که توده مردم جلوتر از نخبگان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: ما امروز مدیون شهدا و ایثارگران هستیم و هر چه عزت و شرف داریم از این فرهنگ است این فرهنگ، فرهنگ مصونیت است. فرهنگ دفاع مقدس زاییده روحیه انقلابی است و روحیه انقلابی زاییده فرهنگ دفاع مقدس و مدیریت جهادی زاییده فرهنگ دفاع مقدس است.
سردار معروفی اضافه کرد:  آنچه می تواند ما را از بن بست بیرون آورد فرهنگ دفاع مقدس است که ما خودباور شدیم و نشدنی ها را شدنی کردیم و روی پای خود ایستادیم و به ذات اقدس الله اعتماد کردیم و حسن ظن به خدای متعال داشتیم . پیروی از شهدا یعنی پیروی از سنت الهی صراط مستقیم یعنی در راه حقیقت و ولایت قدم گذاشتن .
وی بیان داشت: بنده به عنوان یک عنصر کوچک از شما تشکر و قدر دانی می کنم همه شما برای ما عزیز و بزرگوار و جهادگر و مبارزه گر سربلند و باعزت هستید. بنده از طرف همه فرماندهان سپاه و به ویژه از طرف فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از شما قدر دانی می کنم و امیدوارم خداوند به ما توفیق دهد که ادامه گر راه شهدایمان باشیم و در این راه معرفت و استقامت کنیم و با پیروی محض از ولایت و شهدا راهشان را ادامه دهیم.
وی در پایان تاکید کرد: ما امشب میزبان دو شهید گمنام هستیم و  از خداوند می خواهیم ما را یاری دهد تا در راه مستقیم ثابت قدم بمانیم و سربازان واقعی ولایت باشیم و راه شهدا را ادامه و در مسیر شهدا قدم بگذاریم.
وی از تمامی فرماندهان برای کنگره ملی شهدا که فردا ساعت 8 و نیم در مصلی قدس زاهدان برگزار می شود دعوت کرد و گفت: بار دیگر با عزت و انسجام، روحیه وحدت و تقریب را در استان قدم بزنیم.

شهدا انسان های بزرگی بودند که با خدا معامله کردند/ سینه هر کدام از رزمنده ها خزینه ای از دوران دفاع مقدس است
سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق در مراسم اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس کنگره شهدای سیستان و بلوچستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد عملیات غرور آفرین والفجر ۸اظهار کرد: بنده یکی از عقب افتاده های قافله شهدا و ایثارگرانی هستم که بیش از دو هزار تن از هشت هزار و ۶۰۰ شهید لشکر ۴۱ ثارلله مربوط به سیستان و بلوچستان است اما خدای متعال توفیق عنایت کرد که همدم و هم نفس آن ها باشم.
وی ادامه داد: اگر زندگی نامه هر کدام از شهدا را مطالعه کنیم چه جوانان و نوجوانان بسیجی و چه انسان های بسیار ارزشمند و بزرگی بودند که با خدا معامله کردند.
سردار مارانی در ادامه به بیان خاطره ای پرداخت و اضافه کرد: رزمنده ای برای پرسش نکته ای خدمت عالم بزرگواری در دوران دفاع مقدس رسید و عنوان کرد: من شبهه ای دارم. من شک دارم که نمازی که در اینجا می خوانم درست است یا خیر؟ ما رزمندگان در عملیات هایی که شرکت می کنیم وقتی دوستانمان مجروح می شوند زخم هایشان را می بندیم لباس و دست هایمان خونی می شود، وقتی تیمم می کنیم نشسته نماز می خوانیم ایا نمازمان درست است ؟ که آن عالم گفت حاضرم ۷۰ سال عبادت و نماز واجب و مستحبم را به تو هدیه کنم شما ۲ رکعت از آن نماز را به من بدهید.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق با بیان اینکه این عظمت و روح شهدا و رزمندگان است، افزود: سینه هر کدام از این رزمنده ها خزینه ای از دوران دفاع مقدس است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۱۷


ارسال