پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
در کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان مطرح شد:
شهدا در تجارت خانه دنیا بهترین معامله را انجام دادند/ مردم سیستان و بلوچستان وفادارترین مردم به نظام و انقلابند
 
سردار حسین معروفی در مراسم گنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: شهیدان سند حقانیت هستند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز سه شنبه 24 بهمن ماه 1396 با حضور مسئولان کشوری و استانی و اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا، کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان در مصلی قدس شهرستان زاهدان آغاز شد.

سردار حسین معروفی دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان پیشتر و در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در استان سیستان و بلوچستان بیش از 6 هزار شهید بومی و غیر بومی داریم اما به دلیل اینکه کنگره ملی شهدا متعلق به شهدای عزیزی است که خانواده های معظم شان در استان استقرار دارند این کنگره برای تعداد 2058 شهید بزرگوار انجام شد.
وی ادامه داد: آمار شهدای ارتش 494 شهید؛  انتظامی 463 شهید؛ سپاه و بسیج 786 شهید؛ شهدای مردمی 312 شهید هستند و شهدای مردمی به شهدای حوادث تروریستی تاسوکی، مسجد علی ابن ابی طالب، مسجد جامع، شهدای ثارالله، شهدای تاسوعای حسینی چابهار و شهدای هواپیمای ایرباس می گویند.

شهدا سند حقانیت هستند/ مردم سیستان و بلوچستان وفادارترین مردم به نظام و انقلابند
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان مردم نجیب سیستان و بلوچستان را مصداق بارز بصیرت دانست و افزود: سیستان و بلوچستان با شهید سید محمد تقی طباطبایی ، سردار شهید حاج قاسم میر حسینی جانشین لشکر 41 ثارالله و شهید شیبک و مرادقلی و مولوی شهید جنگی زهی و کم و سن و سالترین شهید اهل سنت سبیل اخلاقی و نوجوان شهید سید محمد هاشمی شناخته می شود.
وی بیان داشت: مردم سیستان و بلوچستان از ابتدای جنگ تحمیلی در دو جبهه جنگیدند یک جبهه برقراری امنیت در داخل استان و در جبهه دیگر که مقابله حق علیه باطل بود در صحنه های نبرد به مجاهدت پرداختند. هنوز هم جهاد و دفاع در سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: مردم سیستان و بلوچستان ثابت کردند که در طول تاریخ از وفادارترین مردم به نظام و انقلابند.این مرزداران اعم از شیعه و سنی خاک وطن را ناموس خود می دانند و از آن به دفاع پرداختند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ضمن تشکر و قدر دانی از فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سردار مارانی تصریح کرد: سپاه پاسداران و قرارگاه قدس جنوب شرق امنیت قابل قبولی در سطح استان رقم زدند و اهداف دشمن را که انشقاق قومی مذهبی در این استان است را نقش بر آب کردند.
سردار معروفی ادامه داد: سپاه پاسداران امروز در کنار برقراری امنیت در حوزه های معیشت، فرهنگ و تقریب نیز توجه ویژه دارد .
وی ادامه داد: در بحث اقدامات فرهنگی با رویکرد تربیتی و کادر سازی از سوی نیروهای ارزشی  و الگو گیری از سیره شهدا توجه ویژه شده است.
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان بیان داشت: اردوهای جهادی، برگزاری یادواره شهدا و برنامه های کلیدی که در طول سال انجام می شود درصدد است تا فرهنگ جهاد و شهادت را در بین مردم و جامعه نهادینه کند.
وی افزود: یادواره شهدا در سطح منطقه و شهرستان انجام شده است و هم اکنون در بین طوایف در حال انجام است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان همچنین گفت: تاکنون تشییع و تدفین پیکر مطهر شهدای گمنام در مناطق شیعه و سنی انجام شده است .
وی افزود: جنگ به خودی خود پدیده ای شوم و محنت بار است اما امام (ره) این پدیده را به دانشگاه و کارخانه انسان سازی تبدیل کردند و خروجی آن معراجی ها شدند که هنر دین پیامبر ائمه و قرآن و ولایت و اهل بیت(ع)  است.
سردار معروفی تاکید کرد: با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس که فرهنگ مصونیت است از طرف کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان با شعار تقریب و وحدت از  خانواده 2058 شهید در دهه دیدار و ایام دهه فجر دیدار و دلجویی شد.
همچنین در راستای کنگره ملی شهدا 18 کارگروه تخصصی تشکیل شد و 325 برنامه تصویب و تعریف شد و در ابتدا شروع به جمع آوری اطلاعات شهدا و تکمیل بانک شهدا کردیم. کل شهدای بومی و غیر بومی سیستان و بلوچستان بیش از 6 هزار شهید عزیز هستند که 2058 شهید خانوادهایشان در استان استقرار دارند.
سردار معروفی خاطر نشان کرد: از تعداد 2058 شهید 494 شهید متعلق به ارتش جمهوری اسلامی، 463 شهید متعلق به نیروی انتظامی، 786 شهید متعلق به سپاه و بسیج و 312 شهید متعلق به شهدای مردمی استان هستند.
وی اضافه کرد: 934 شهید مربوط به دوران دفاع مقدس و 140 شهید بزرگوار از برادران اهل سنت و 794 شهید از برادران اهل تشییع هستند. شهدای مدافع حرم 10شهید عزیز هستند که از آنها دو شهید عمر ملازهی و سلمان برجسته از شهدای اهل سنت و مورد عنایت مقام معظم رهبری هستند. .65 خانواده دو شهید، 7 خانواده سه شهید و 2 خانواده 4 شهید در سطح استان داریم.
وی تصریح کرد: 531 آزاده، 4 هزار و 42 جانباز زیر هفتاد درصد و 53 جانباز بالای 70 درصد در سطح استان سیستان و بلوچستان وجود دارد.
سردار معروفی پژوهش، تالیف و چاپ 77 عنوان کتاب را از دیگر اقدامات در راستای کنگره ملی شهدا دانست و افزود: 14 کتاب از این تعداد فاخر و در سطح ملی منتشر می شود و دو عنوان کتاب "نقش استان در دفاع مقدس" و "دایره المعارف  شهدای سیستان و بلوچستان و دفاع مقدس "برجسته  و ویژه است.
وی ساخت و تولید فیلم مستند حاج قاسم میر حسینی را اقدام دیگر کنگره خواند و بیان داشت: محور این فیلم شهید میرحسینی است اما این فیلم استان سیستان و بلوچستان را در ابعاد مختلف به تصویر کشانده است. ساخت 10 مستند، 10 نماهنگ، 10 انیمیشن، 6 سرود با گویش بلوچی، سیستانی و فارسی، انتشار 12 ماهانه ویژه کنگره و اجلاسیه شهدا از دیگر اقدامات کنگره ملی شهداست.
سردار معروفی اضافه کرد: تمثال 96 شهید شاخص ارتش، نیروی انتظامی، مردمی، بسیج و سپاه، شهدای دفاع از حرم به صورت طرح جدید گالوانیزه و کوره ای ماندگار و تضمین شده در شهرستان زاهدان نصب شدند و همین شهدا در شهرستانهای دیگر در دستور اقدام است.
وی افزود: ساخت 4 یادمان گمنام شهید، دو یادمان در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان و سپاه سلمان در  زاهدان، دو یادمان در قصرقند و شهرستان سرباز و یادمان محل عروج شهدای وحدت در پیشین کار ارزشمند دیگری است که در حال انجام  است. تصاویر تمام شهدای وحدت همانند مرکزیت استان با همین ویژگی نصب خواهند شد.
سردار معروفی گفت: تهیه 3 هزار تندیس کنگره و تقدیم خانواده معزز شهیدان و میهمانان خارج از استان و برنامه ریزی 140 سری مجموعه نمایشگاهی بومی از ارتش، سپاه و انتظامی در دوران دفاع مقدس، برگزاری 38 یادواره شهید به صورت شهرستانی و قشری، اجلاسیه شهدای منطقه ای در سیستان که با حضور آیت الله رییسی انجام شد، سراوان، چابهار، نیکشهر و سراوان؛ برگزاری دعای ندبه با پخش سراسری، تجلیل از جانبازان با حضور خانواده ها، برگزاری اجلاسیه شهدای روحانیت و علما که 34 شهید روحانی داریم 31 شهید روحانی شیعه و 3 مولوی شهید در استان داریم. 35 درصد روحانی شهید در دوران دفاع مقدس داشتیم که نشان دهنده حضور پر رنگ روحانیت در کنار مردم است. برگزاری اجلاسیه شهدای زن، برگزاری شهدای فرهنگی و نخبه، برگزاری 20 مراسم شب شعر و خاطره، روایتگری از شهدای دفاع مقدس در دانشگاهها و مدارس، اجلاسیه فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان که در تاریخ 23 بهمن ماه با حضور تمامی فرماندهان ارتش سپاه و نیروی انتظامی سراسر کشور برگزار شد از جمله اقدامات کنگره ملی شهداست.
وی تاکید کرد: اجرای طرح زیر پوشش قرار دادن ایتام به نیابت از شهدا، ما 40 هزار یتیم در استان سیستان و بلوچستان داریم که 10 هزار نفرشان بالای 18 سال و 30 هزار نفر زیر 18 سال هستند. ما به برکت وجود شهدا این حرکت را با 2058 نفر شروع کردیم و اصرار داریم اینکار ادامه پیدا کند و 40 هزار نفر تحت پوشش مردم وخیرین قرار بگیرند و بچه ها فراموش نشوند.
سردار معروفی بیان داشت: فضا سازی شهرها، برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری ورزشی با موضوع دفاع مقدس و کوه گشت های خانوادگی و مسابقات بومی ورزشی، مشارکت خودجوش 30 طایفه در 30 نقطه شهر زاهدان ؛ مشارکت 94 مسجد در برگزاری یادواره های محلی شهدا در ایام دهه فجر؛ راه اندازی سایت فائزون؛ تولید نرم افزار چند رسانه ای؛ استفاده از ظرفیت فضای مجازی از دیگر اقدامات کنگره ملی شهدای استان است.
سردار معروفی ضمن تشکر و قدر دانی از صدا و سیمای استان که با تمام توان در تمام بخش ها پای کار بود افزود: از تمام ظرفیتهای استان مثل نخبگان اقشار و فرزندان شهدا، موسسات و دانشگاهها ی فرهنگ و هنر، اساتید استفاده شده است. در بخش کتب که مهم ترین خروجی کنگره ملی شهداست برای همه اقشار کتاب در نظر گرفته شده است و هیچ قشری از قلم نیفتاده است.
وی در پایان از تمامی دست اندکاران کنگره ملی شهدا که همت و تلاش شبانه روزی قدر دانی و تشکر کرد.

شهدا در تجارت خانه دنیا بهترین معامله را انجام دادند 
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم کنگره شهدای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در کنگره ای حضور پیدا کردیم که دو هزار و 58 آلاله گرانقدر و پر ارزش در این صحنه گیتی در تجارت خانه دنیا بهترین معامله را انجام دادند، گفت: در معامله ای که سمت مقابل، خریدار و مشتری خدا و فروشنده دوهزار و 58 شهید والا مقامی بودند که در رنج های گوناگون سنی و با شرایط مختلف زندگی و با رده های مختلف تشکیلاتی حضور داشتند.
وی ادامه داد: ما در آیین و دینی افتخار حضور و زندگی داریم که طرف مقابل برای خریداری، خداست  و اگر طرف معامله قرار نگیریم و فروشنده نباشیم و در این بازار تجارت پرسود حضور پیدا نکنیم تردیدی نیست مشتری ما طاغوت است.
آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر مشتری خدا را قرار ندهیم وقت، فرصت، تلاش، کوشش، فعالیت و سازندگی برای خدا نباشد تردیدی نیست که برای طاغوت است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نمونه ترین متاعی که در این بازار داد و ستد عرضه شد متاع جان و مال است، خاطر نشان کرد: ثمری که ذات اقدس ربوبی که خدا در برابر این معامله منظور کرد دو هزار و 58 معامله گر در برابر چشم ما هستند که به تعبیر زیبای رهبری برخی را می شناختم برخی زندگی شان را خوانده بودم با این حال برای مردم معرفی کنید این معامله گران بسیار زیرک و باهوش بودند.
وی با بیان اینکه شهدا سرمایه را هدر ندادند، افزود: معامله پرسودی که هرگز پشیمان نیستند و یک عمر احساس ندامت نداریم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بعد از فتح خرمشهر ادامه جبهه و جنگ به مصلحت نبود،  خاطر نشان کرد: امام در دهان یاوه سرایان زد و گفت "از یک لحظه اش پشیمان نیستیم".
آیت الله سلیمانی ادامه داد: یک معامله ای در طول و قبل انقلاب و در طول 8 سال دفاع مقدس برای این دو هزار و 58 شهید ذات اقدس ربوبی انجام گرفت که برای همه آن ها این معامله شهادت مبارک باشد.
وی  با بیان اینکه ثمن  شده بهشت خدایی که از همه کلامش افضل است و در عهدش با وفاتر است، تصریح کرد: خداوند سه سند همچون تورات، انجیل و قرآن گذاشت که در درون ممکلت ما برخی سند انجیل معتبر بود که رهبر انقلاب سرزده به بیت مسیحی ورود پیدا کردند و به مادر شهید فرمودند "خیلی تلاش کردم انجیل پیدا کنم و بیاورم ولی انجیل دست نخورده پیدا نکردم ".

یکی از بزرگترین معجزات الهی حفظ انقلاب است
سرلشکر محمد علی جعفری در مراسم گنکره ملی شهدای سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای راه امنیت و شهدای مظلوم خطه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: درود بر روح بلند حضرت امام بنیانگذار جمهوری اسلامی و معمار کبیر انقلاب اسلامی انشاء الله به روح بلند حضرت امام و شهیدان بتوانیم در راه شهدا استمرار داشته باشیم و اهداف انقلاب اسلامی را محقق سازیم.
وی گفت:  تشکر می کنم از سردار مجاهد و سید الشهیدان استان شهید شوشتری که به خاطر عنایتهایی که بعد شهادتشان در این خطه داشتند و راهی که آن شهید و شهدای همراهشان رفتند، در حال محقق شدن است و استمرار وحدت و انسجام و همدلی بین مردم عزیز استان جای تشکر و قدر دانی دارد.
وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دست اندکاران کنگره ملی شهدای استان بویژه سردار معروفی و سردار پاکپور و امام جمعه استان و همه عزیزانی که همت و تلاش کردند تا این کنگره عظیم با شور و اشتیاق و انگیزه در اینجا برگزار شود، افزود: امیدواریم این نشست پر برکت باشد که هست و شهدا دست ما را در تحقق اهداف مان بگیرد.
سردار جعفری تصریح کرد: تبریک عرض می کنم که انقلاب اسلامی بعد 40 سال با وجود همه مشکلاتش همچنان پویا و زنده و پیشرونده و در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خود چه در ابعاد داخلی و چه در ابعاد بیرونی است.
وی ادامه داد: یکی از بزرگترین معجزات الهی حفظ انقلاب است. با وجود دشمنان خارجی و مخالفین داخلی اما این انقلاب پرچمش همچنان بالاست و با افتخار مسیر خود را ادامه می دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این دشمنی ها در ابعاد مختلفی است که به ویژه در راستای ایجاد ناامنی در کشور صورت می گیرد و مهمترین اقدامی است که دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون در اطراف ایران و در منطقه جنوب شرق کشور انجام می دهد. 
فرمانده سپاه پاسداران افزود: دشمن برنامه ریزی و توطئه گری زیادی برای توسعه ناامنی در این منطقه داشته و دارد و تقدیم بیش از دو هزار شهید در سیستان و بلوچستان از افتخارات شما در استان است که شیعه و سنی برای مقابله با ناامنی تلاش کردید.
وی ادامه داد: ما فراموش نکردیم در دهه اول و حتی دوم انقلاب و سالهای پس از جنگ را که روزانه ما ده ها شهید در راستای امنیت در این استان تقدیم می کردیم اما امروز به حول قوه الهی و با تلاش های نیروهای امنیتی به ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران و مشارکت نیروهای مردمی استان اقدامات خوبی انجام شده که بسیار موثر بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.
سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد: دشمنی دومی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی کردند و نتوانستند کاری از پیش بردند تحمیل جنگ 8 ساله بود. حدود دو سال از پیروزی انقلاب گذشت که دشمنان جنگی بزرگ و طولانی را بر ما تحمیل کردند که اگر مقاومت مردمی و جانانه ملت ایران و همت بزرگ شهیدان و خانواده آنان نبود امروز معلوم نبود سرنوشت کشور چه بود و در کجا قرار داشتیم.
وی بیان داشت : همه دنیا با تمام امکانات پشت سر صدام و رژیم بعث بسیج شده بودند که بخشی از سرزمین ما را اشغال و نظام نوپای جمهوری اسلامی را ساقط کنند اما نتوانستند به آن دست یابند و جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند و این انقلاب به برکت خون شهیدان با همین جنگ و با استقامت و پایداری جانانه به دنیا و منطقه صادر شد.
وی افزود: بزرگترین دستاوردی که در جنگ داشتیم این بود که دیگر ملت ها باور کردند می توان با دست خالی مقابل دشمنان ایستاد و برای آزادی ملت ایستادگی کرد. امروز کشورهای مختلفی از جمله عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین را می بینیم که با پیمودن همین راه به دنبال استقلال و آزادی خود هستند. کشورهایی که همین راه را در پیش گرفتند و خود را باور کردند موفق شدند.
جعفری تصریح کرد: تهاجم سیاسی و فرهنگی در ابعاد مختلف از جمله برنامه های دیگر دشمن بود که با آنها نیز مقابله کردیم و مقابله می کنیم. فشار اقتصادی تحریم ها و در کنار آن ایجاد ناامنی های مختلف و بروز مشکلات اجتماعی که در این رابطه ایجاد می شود و مردم ما در مقابل آن ایستادگی می کنند از دیگر برنامه های دشمنان است افتخار می کنیم که در این چهل سال توانستیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: یک سوال اساسی وجود دارد که چگونه ملت ایران توانسته در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی کنند؟ ما در چنین نشست هایی که به برکت خون شهیدان برگزار می شود باید به دنبال پاسخ این سوالات باشیم عوامل پیروزی ایستادگی و شکست دشمنان چه بوده است؟  اولین آن حمایت گسترده و مردمی است که از روی اعتقاد و ایمان مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که به صورت گسترده و از سر عشق و ایمان است.
سردار جعفری اضافه کرد: در 22 بهمن امسال با این همه دشمنی ها و تفرقه انگیزی ها وآیه های یاس و ناامیدی که در گوش این مردم خوانده شد و با توجه به اغتشاشات یک ماهه اخیر اما پاسخ مردم به دشمنان را دیدیم همانگونه که رهبری پیش بینی کرده بودند شاهد حضور گسترده مردم بودیم انصافا قدر مردم را باید بیشتر از گذشته دانست چرا که علی رغم مشکلات در عرصه مدیریتی، اقتصاد، اشتغال و ... با بصیرت و نجابت و بزرگواری از اعتقاداتشان که همان دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است دفاع کردند و این راه و مسیر نظام را با عشق و اعتماد حمایت و پشتیبانی می کنند که البته در کنار آن خواستار رفع مشکلات هم هستند که این حق مسلمشان است.
وی تاکید کرد: بصیرت عمیق مردم که برگرفته از ایمان و اعتقاداتشان است در کمتر ملتی یافت می شود این بصیرت و عمق بصیرت و رشد و آگاهی که در مردم شاهد هستیم شوخی نیست. علی رغم تمامی دشمنی های دشمن که تمام فضای مجازی را برای تضعیف روحیه مردم ما پای کار گذاشتند اما مردم با اعتقاد و حجم گسترده تر برای حمایت از این نظام و انقلاب پای کار می آیند.
سرلشکر جعفری افزود: نکته بعدی که به آن اشاره می کنیم هدایت های حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب است که بار مسئولیت سنگینی است و معظم له با درایت و با نیروی ایمان و تقوا و علمی که دارند این انقلاب را هدایت و سکان داری می کنند و این عامل بسیار تعیین کننده است که این شاگرد برجسته امام راحل(ره) راهشان را ادامه می دهند. از خداوند طول عمر با برکت را برایشان خواستاریم.
وی عامل اصلی و تعیین کننده پیروزی را  شهیدان دانست که با ایثار و فداکاری و گذشت از جان برای این انقلاب ایستادگی کردند و افزود: ایستادگی در برابر دشمن و حفظ انقلاب اسلامی در ابعاد امنیتی، دفاعی و حتی اجتماعی و فرهنگی در داخل و خارج کشور نیاز به گذشت و ایثارگری دارد .
وی با اشاره به آیات نورانی که در ابتدای مراسم تلاوت شد اظهار داشت: شهدای ما پیرو این آیات نورانی قران کریم بودند آنها می دانند خداوند آنها را خطاب قرار داده است و تشریح می کند که دشمنان می خواهند نور خدا را در زمین خاموش کنند اما خداوند نور خودش را از طریق مومنانش کامل می کند هر چند کافران را خوش نباشد. او کسی است که پیامبر عظیم الشانش را فرستاد تا دین حق را بر دینهای دیگر مسلط گرداند و برتری پیدا کند.
جعفری با تاکید بر اینکه شهدا با خدا معامله کردند تصریح کرد:  خداوند برای مومنین راه را نشان می دهد که باید در این راه جانفشانی کنند.  آن پاداش الهی آخری که خیلی دوستش داریم یاری و نصرت الهی از طرف خدای متعال است و فتحی قریب که ما پی در پی شاهد آن هستیم و ان شاء الله در آینده شاهد این فتح ها و پیروزی های پی در پی امت اسلامی درمنطقه خواهیم بود.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: شکست داعش و اسرائیلی های غاصب در برابر لبنان، شکست اسرائیل و آمریکا و ایادی آن در منطقه و آل سعود خائن در منطقه که حامی رژیم صهیونیست است و در خط مقدم برای آنها می جنگد و شکست در یمن و شکست های پی در پی از نصرت الهی و فتح القریب است. 
سرلشکر جعفری تاکید کرد: خدای بزرگ را سپاسگذاریم از این همه نعمت؛ نعمت هدایت و برخورداری از این مردم مومن و شجاع و انقلابی؛ نعمت برخورداری از رهبری فرزانه حکیم و هوشمند؛ نعمت برخورداری از خانواده های معززی که فرزندان خود را با عشق اعتقاد، ایمان و اصرار برای دفاع از خاک کشور و نظام جمهوری و انقلاب اسلامی حتی به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی اعزام می کنند و پشیمان نیستند از شهادت فرزندانشان و به آن افتخار می کنند.
وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در طول 40 سال گفت: اولین دستاورد  اقتدار بی نظیر جمهوری اسلامی ایران است که در طول تاریخ متکی بر ایمان اعتقاد و پشتیبانی مردم است. چنینن افتخاری را ایران اسلامی در طول تاریخ به خود ندیده است اقتداری که امروز ابر قدرت های شرق و غرب در برابر آن زانو می زنند و عاجز شدند که مانعی بر سر راهش ایجاد کنند باید این اقتدار را قدر بدانیم و محکم تر و پویا تر و عمیق تر از همیشه حرکت کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امنیت پایدار که بیشترین آن در منطقه جنوب شرق کشور شکل گرفته است را دستاورد دیگر انقلاب دانست و افزود: این امنیت به یک معجزه الهی می ماند که حاصل خون شهیدان است.
وی شکست پی در پی دشمنان و شکست هیمنه ابرقدرتهای دنیا را  دستاورد بزرگ دیگری دانست که به دنیا ثابت کردیم این شکست ها علاوه برآنکه برنامه دشمنان را بر هم می زند آنها را با عدم موفقیت روبرو می کند.
سرلشکر جعفری ادامه داد: وقتی که جمهوری اسلامی بعد 8 سال به موفقیت می ایستد مردم لبنان مقاوم می شوند و ظرف 33 روز اسرائیل را شکست می دهند؛ مردم مظلوم فلسطین و غزه در محاصره کامل می ایستند و در برابر ارتش اسراییل ظرف 8 روز در جنگی ظرف 22 روز پیروز می شوند؛ مردم سوریه باور می کنند که می شود ایستاد با همت و کمک مردم و از آزادی خود دفاع کنند؛ مردم عراق همین طور داعش را به شکست می کشند؛ یمنی ها مردانه می ایستند در برابر این همه فشار و  اینها همه درس و تجربه از مقاومت ایران اسلامی است که به آنها منتقل شده هرکشوری که راه انقلاب اسلامی را ادامه داده است امروز نتیجه آن عزت اقتدار و سربلندی شده است.
سردار جعفری افزود : کشور سوریه تا قبل از همین چند ماه اخیر به خودش اجازه نمی داد تجاوز های هوایی رژیم صهیونیستی را جواب دهد ولی بعد از آن به این باور رسیده که می تواند حتی هواپیمای متجاوز صهیونیست را سرنگون کند و امروز این موضوع در صدر تحلیل های تحلیلگران امنیتی جهان قرار گرفته است که چه اتفاقی در سوریه افتاده که ارتش سوریه جرات می کند هواپیمای اسراییل را سرنگون و منهدم کند این نتیجه همراهی با انقلاب اسلامی است. 
وی در ادامه گفت: در کنار اینها اشاره ای کنیم به کشور مصر که انقلابشان با عدم موفقیت مواجه شد و امروز چه سرنوشتی دارند آنها دچار تنگ نظری شدند و نخواستند از تجربه انقلاب اسلامی استفاده کنند و این راه را ادامه دهند و الان ذلت بیشتر از این ندارند که همراه با امریکا اسرائیل و آل سعود خائن شدند. 
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای عظیم را باید قدر بدانیم افزود: یکی دیگر از دستاوردهای وحدت و انسجام ما است. نکته ای که دشمنان بسیار تلاش می کنند آن را از بین ببرند و اختلافات را بیشتر دامن بزنند. اما بازهم در این عرصه به خاطر وجود رهبری و سخنان حکیمانه ایشان و بیداری و هوشیاری مردم و اعتقاد مانع توطئه دشمنان شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: ما باید بدانیم چالش های بزرگ و موانع بزرگی هم سر راهمان است به ویژه در داخل کشور برای محقق ساختن اهداف انقلاب اسلامی عدالت، رفع فساد و رشد مادی و معنوی جامعه هدف های اصلی و والای جمهوری اسلامی است که بخشی از آنها محقق شده و بخش از آن هنوز محقق نشده است.
وی ادامه داد: مبارزه با فساد که توطئه دشمن است و از طریق نفوذی های دشمن است و ایمان ضعیفی است که به نظام ضربه می زند. باید همه بسیج شویم و مبارزه کنیم با حضور  در پای صندوق های رای و انتخاب. مردمی ترین نظام در جهان نظام جمهوی اسلامی ایران است  که هر دو سال یکبار مردم به صورت مستقیم قوه مجریه و قوه مقننه را برای خود انتخاب می کنند این مردم سالاری دینی برای محقق ساختن اهداف والای انقلاب و راه شهیدان تنها راه ماست .حضور مردم در عرصه های مختلف و حل بحرانهای اجتماعی با مشارکت مردم و به دست خود مردم است و باید در جامعه ما ساری و جاری باشد.
وی بزرگترین چالش در داخل کشور را تفاوت در دیدگاهها دانست و افزود: دیدگاههای مخالف دیدگاه محوری وجود دارد دیدگاه رهبری دیدگاه ناب محمدی(ص) است که برای حفظ انقلاب ترسیم شده است و باید پیرو آن باشیم. هیچ کشوری نعمت رهبری را ندارد و خیلی از کشورها حسرت این نعمت بزرگ را می خورند. در کشور جمهوری اسلامی از طریق قانون اساسی و ساختار نظام، رهبری نقش ولی فقیه را برای جهت گیری اصلی در جامعه و به سمت جلو در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، امنیتی و ... نشان می دهد.
سردار جعفری بیان داشت: متاسفانه در کشور ما برخی افراد به خود اجازه می دهند در برابر این دیدگاه دیگری را داشته باشند که برگرفته از دیدگاه لیبرال و سوسیالیسم و دیگاههای غربی است . تفاوت در دیدگاهها به صورت مبنایی در اجراییات کشور ماست .
وی ادامه داد: این تفاوت دیگاه در زمان بنی صدر نیز وجود داشت و زمانیکه امام (ره) فرماندهی کل قوا را بر عهده گرفتند با تفکر انقلابی و بسیجی این وحدت و انسجام را شکل دادند و کشور در کمتر از یک سال از لوث دشمنان پاک شد و خرمشهر آزاد شد و دشمن ملتمسانه عقب نشینی کرد.
هر زمان که در کشور دیدگاه بومی و انقلابی و متکی بر مردم و توانمندیهای مردم و ذخائر و صنایع و نه دیدگاه غرب حاکم شد مشکلات به سرعت حل خواهد شد.بحران جنگ به مراتب پیچیده تر از مشکلات داخلی کشور است. از زمان امام (ره) توصیه میکردند که کار را به مردم واگذار کنید و مردم اعتماد کنید.آموزه های مسئولین اجرایی آموزه های علوم غربی است .
اگر مردم این باور را دارند بتوانند در انتخابهایشان تلاش کنند و آن افرادی را در اداره کشور و مدیریت انتخاب کنند که نگاهشان به داخل و سرمایه های داخلی باشد و باور به توانمندیهای درونی داشته باشد همانند اقتصاد مقاومتی.
در کشور ما برخی مشکلات مربوط به دشمنان و برخی مربوط به سو مدیریت ها و ضعف ها و نگاه های متفاوت است که انشالله با دعای خیر شما مردم مومن و انقلابی برطرف شود.و کشوری نمونه و الگو و پیشرفت اسلامی و همراه عدالت داشته باشیم.
مردم سیستان وبلوچستان خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند/ این مردم اعتقادشان به نظام اسلامی بیش از گذشته است
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم سیستان وبلوچستان؛ مردمی بسیار خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند.
سرلشکر محمد علی جعفری با بیان اینکه همه مردم کشور ما خوب هستند، اظهار کرد: مردم سیستان وبلوچستان خوب تر هستند چرا که سختی های بیشتری را تحمل می کنند.
وی گفت: این مردم با وجود این همه سختی که در این منطقه دارند که بخشی از طبیعی و بخشی حاصل بعضی بی توجهی ها به عرصه کشاورزی واجتماعی است همه را تحمل می کنند؛ این مردم با توجه به دشمنی دشمنان و توطئه هایی که دشمنان علیه امنیت آنها روا می دارند ناامنی های مختلف را تحمل و وحدت و انسجام خود را حفظ کرده و می کنند و اعتقادشان به نظام اسلامی بیش از گذشته است.

سپاه، ستون فقرات و شاهرگ حیات نظام است/ از عوامل مهم امنیت سیستان و بلوچستان، مردم هستند
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم کنگره شهدای استان با  بیان اینکه در کشوری زندگی می کنیم که اطراف آن را بحران و نا امنی فرا گرفته اما ما در این خطه از جغرافیا در یک کمربند امنیتی و در یک جزیره امن زندگی می کنیم، اظهار کرد: این امنیت مولفه ها و عواملی دارد که بنابر اشاره قرآن قابل تقدیر است و باید شناخته و از آن حفظ و تجلیل شود.
وی در ادامه با اشاره به  امنیت قبیله قریش در زمان تولیت خانه خدا، تصریح کرد: مولفه ها و عوامل امنیت در کشور مدیریت نظام بر موازین دینی و تعامل با دوستان و دشمنان داخلی و خارجی بر مبنای دین و اصول دین ، رهنمود ها و توصیه های ارزشمند بنیانگذار انقلاب و رهنمود ها و موضع گیری های به جای رهبر معظم انقلاب در جریانات مختلف است.
وی ادامه داد: از دیگر مولفه های امنیت کشور تعامل خوب مسئولین با مردم و مردم با مسئولین ، فداکاری و جان فشانی تمام نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران و شهات شهدای گرانقدر که بزرگترین ثمره این خون ها امنیتی است که امروز بهره مند هستیم . 
مولوی سلامی با بیان اینکه  جایگاه سپاه در نظام جایگاه ستون فقرات و شاهرگ حیات نظام است،  اضافه کرد: هر چند در شکل گیری انقلاب امام و روحانیت نقش برجسته ای داشتند اما عناصر متعددی دست در دست هم دادند که طاغوت سقوط کرد .
نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی انقلاب را حفظ کردن کار سختی است که مهمترین وظیفه را در این خصوص سپاه پاسداران انجام داده است.
وی مردم منطقه را از عوامل دیگر حفط امنیت استان بر شمرد و اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره از مردم منطقه تجلیل کردند که مردم استان شیعه و سنی مردمی متعهد، پایبند و علاقمند به نظام هستند که در تمام انتخابات به تناسب جمعیت آرایی ریخته شد که یا نسبت به برخی نقاط  کشور بیشتر یا برابر بود .
مولوی سلامی اضافه کرد: کمتر می بینید که مردم استان نقاط ضعف و سستی ها را به رسانه ها منتقل کنند البته گاهی به دلیل موقعیت جغرافیایی استان که با دو کشور بی ثبات که آمریکا بر آن  مسلط است خرده شرارت هایی انجام می شود که آن را نباید به حساب مردم خوب استان آورد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۲۰


ارسال