پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
پاسخ رئیس کمیسیون امنیت ملی به آزادی سرباز وطن و ملوانان کنارکی؛
همه امکانات ارتباطی برای یافتن سر نخی از سرنوشت سرباز ربوده شده فعال است/ آزادی ملوانان و سرباز وطن پروسه طولانی می طلبد
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه امکانات ارتباطی برای یافتن سر نخی از سرنوشت سرباز ربوده شده فعال است،گفت: آزادی ملوانان و سرباز وطن پروسه طولانی می طلبد.
علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص وضعیت سعید براتی سرباز ربوده شدن از مرز میرجاوه توسط تروریست ها اظهار کرد: در پیگیری هایی که شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس  هفته گذشته در این خصوص داشتند بنده پیگیر این قضیه از وزارت خارجه بودم.
 
وی با بیان اینکه همه امکانات ارتباطی برای یافتن سر نخی از سرنوشت وی فعال است، تصریح کرد: حال باید ببینیم خدا چه مقدر کرده تا کار به نتیجه برسد.
بروجردی در ادامه در خصوص ملوانان کنارکی ادامه داد: ملوانان کنارکی و سرباز ربوده شده قضیه مشابهی دارند وهمه اقدامات لازم برای این کار در حال انجام است.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در واقع کسانی که اقدام به گروگانگیری و ربایش ملوانان و سرباز وطن کردند باندهای مافیایی هستند، خاطر نشان کرد: لذا مذاکره برای آزادی آن ها مذاکره بین دولت ها نیست لذا به نتیجه رسیدن آن پروسه طولانی می طلبد.
 
قابل ذکر است 6 اردیبهشت ۹۶، ۱۲ نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی به هنگام تعویض پست در منطقه مرزی میرجاوه سیستان و بلوچستان از داخل خاک پاکستان مورد حمله تروریست ها قرار گرفتند که در این حادثه ۹ نفر از مرزبانان شهید و دو نفر مجروح شدند و یکی از سربازان وظیفه به نام  سعید براتی ربوده شد.
 
همچنین6 فروردین ماه 94 21 ملوان کنارکی که جهت صید به دریا رفته بودند در راه بازگشت به دست دزدان دریایی سومالی که کمین کرده بودند گروگان گرفته  می شوند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۴۹۵


ارسال