سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
در سایه نظارت کمرنگ مسئولین؛
قبح شکنی به سبک آرایشگران/ انتشار تصاویر مشتریان در فضای مجازی با برچسب اجازه
 
این روز ها برخی آرایشگران در سایه نظارت کمرنگ مسئولین اقدام به انتشار تصاویر مشتریان خود به عنوان نمونه کار یا مدل در فضای مجازی می کنند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، این روز ها که در سایه شبکه های اجتماعی موج گسترده ای از بدحجابی در جامعه دیده می شود، بی توجهی مسئولان سبب شده برخی آرایشگران با قبح شکنی و زیر پا گذاشتن موازین اسلامی اقدام انتشار به تصاویر مشتریان خود به عنوان نمونه کار یا مدل در شبکه های مجازی اینستاگرام یا تلگرام می کنند.
 
علی ای حال گسترش بد حجابی در جامعه باعث تنزل بنیان خانواده و افزایش رواج طلاق و از هم گسستگی خانواده ها می شود.
 
یکی از شهروندان زاهدانی با اشاره به اینکه پس از مراجعه به یکی از آرایشگاه های زاهدان و انجام آرایش مو آرایشگر از من اجازه خواست تا عکس بنده را به عنوان نمونه برای مشتری هایش نگه دارد که این اجازه را دادم.
وی ادامه داد: اما چند روز بعد یکی از دوستانم به من زنگ زد و از انتشار عکس بنده در کانال آرایشگاه خبر داد که پس از تماس و اعتراض عکس بنده از روی کانال آرایشگاه حذف شد.
 
این شهروند افزود: با وجود اینکه به گفته آرایشگر تمام گروه مشتری های خانم هستند با این حال انتشار این تصاویر در فضای مجازی باعث قبح شکنی و برخلاف موازین اسلامی است.
 
یکی دیگر از شهروندان زاهدانی نیز در تماس با عصرهامون ضمن گلایه از آزاد شدن و افزایش قیمت در برخی آرایشگاه ها، از این پایگاه خبری خواست این موضوع را پیگیری کند.
 
جهت پیگیری این موضوع در تماسی که خبرنگار عصرهامون با محمد حسین اشرفی معاون اجرایی تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان داشت، وی درخصوص تبلیغات غیرقانونی آرایشگران زنانه در فضای مجازی گفت: در برخی موارد با رصد کانال های مجازی تعدادی از واحد های صنفی آرایشگران زنانه که اقدام به تبلیغات غیر قانونی کرده بودند شناسایی و در گشت مشترک تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی و پلیس اماکن برخورد قانونی انجام شد.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفات می توانند نسبت به اعلام موارد جهت بررسی اقدام کنند.
اشرفی در ادامه ضمن تکذیب آزاد شدن قیمت در آرایشگرهای زنانه افزود: هر چند در این خصوص باید متولیان شامل صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف اظهارنظر کنند لیکن موضوع آزاد شدن قیمت ها در هیچ صنفی وجود ندارد و صرفاً تغییر رویه در قیمت گذاری کالا در برخی صنوف و برای تعدادی از خدمات ایجاد شده است.
 
معاون اجرایی تعزیرات حکومتی  استان ادامه داد: برای مثال در صنف آرایشگران زنانه ، متصدی می بایست نسبت به ارزش گذاری خدمات با توجه به نوع و کیفیت کالا، نحوه انجام و اقدام، آن را جهت بررسی و تصویب به اتحادیه و سپس در کمیسیون نظارت استان تصمیم گیری و تأیید شده تا پس از مصوب شدن از طریق اتحادیه اعلام شود.
 
وی اضافه کرد: پس ازمصوب شدن باید در معرض دید عموم قرار گیرد که این موضوع طی یک دوره آموزشی به تمامی آرایشگران شهرستان زاهدان تشریح شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۵۰۷


ارسال