نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش خبری » اجتماعی

از گلایه تا واقعیت حقوق و مزایای پرستاران بیمارستان بوعلی زاهدان؛

حقوق،کارانه و عیدی به موقع پرداخت نمی شود/وزارت خانه پیگیر پرداخت معوقات باشد

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲

جمعی از پرستاران طرحی بیمارستان بوعلی زاهدان از عدم پرداخت حقوق بهمن ماه، گلایه مند بوده و خواستار پیگیری این موضوع از مراجع ذیصلاح شدند.

به گزارش عصرهامون، تعدادی از پرستاران طرحی بیمارستان بوعلی زاهدان در تماس با این پایگاه خبری از عدم پرداخت حقوق بهمن ماه، 10ماه کارانه و عیدی گلایه مند بوده و خواستار پیگیری این موضوع از مراجع و نهادهای مربوطه شدند.

یکی از این پرستاران به خبرنگار عصرهامون گفت: حدود 10ماه است که کارانه، حقوق بهمن ماه و عیدی و پاداش امسال خود را دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: این موضع باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و وزارت خانه مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد تا ما به حق و حقوقمان برسیم.عدم پرداخت به موقع سازمانهای بیمه گر عامل اصلی واریز نشدن کارانه

مدیر روابط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این زمینه گفت:سازمانهای بیمه گر حدود 14ماه است که در پرداخت حق خود به حوزه بهداشت و درمان عقب هستند و این امر باعث شده تا پرداخت کارانه به پرسنل با تاخیر صورت پذیرد.

محمد هادی عباسی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: براساس طرح تحول سلامت افراد ساکن در شهرها باید 6و روستانشینان 3هزار تومان از هر 100هزار تومان را پرداخت کنند و مابقی هزینه ها را سازمانهای بیمه گر به بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان بپردازند.

وی با بیان اینکه این موضوع کشوری بوده و مختص استان سیستان و بلوچستان نمی باشد،اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با توان مالی خود توانسته سه ماه از کارانه عقب افتاده نیروها را پرداخت کند و از بقیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور یک مقداری وضعیت پرداخت کارانه بهتری را داشته باشد.

عباسی در خصوص پرداخت حقوق کارکنان بیمارستان نیز گفت: چند نوع کارمند و نیرو در بیمارستان  ها و دانشگاه ها به فعالیت مشغول می باشند که یک گروه آنها رسمی بوده و براساس قانون و با توجه به وجود ردیف اعتباری مشخص هر ماه حقوق خود را دریافت می کنند و عیدی خود را نیز با حقوق بهمن ماه دریافت کرده اند.

وی ادامه داد:بخشی از نیروها نیز شرکتی بوده و باید حق و حقوق خود را از شرکت مطالبه کنند چرا که دانشگاه علوم پزشکی با شرکت ها قرارداد امضاء می کنند و شرکت در قبال کاری که انجام می دهد از دانشگاه پول دریافت می کند، براین اساس اگر نیروی شرکتی حق و حقوق خود را دریافت نکرده است باید به خود مسئولان شرکت مراجعه کرده و در صورت عدم تعامل و نتیجه گرفتن به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری مراجعه کند، دانشگاه علوم پزشکی تنها نظارت بر حسن انجام کار را انحام می دهد.

این مسئول در زمینه نیروهای طرحی نیز گفت: این افراد نیز به صورت ماهانه حقوق خود را دریافت می کنند و براساس آخرین اطلاعاتی که به دست بنده رسیده، حقوقشان به طور کامل پرداخت شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

پرستاران گلایه مند حساب مالی بانک خود را ندارند

رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان نیز در این زمینه با رد عقب افتادگی حقوق نیروهای حاضر این مرکز درمانی، گفت: پرستاران احتمالا آخرین وضعیت حساب مالی بانکی خود را نداشته اند، چون چند روز قبل حقوق بهمن ماه به صورت کامل پرداخت شده است.

مهدی سرحدی در زمینه عیدی نیروها نیز در گفت و گو با عصرهامون افزود: طی امروز عیدی کلیه پرسنل طرحی پرداخت خواهد شد و با پیگیری انجام شده دو ماه از کارانه عقب افتاده آنها نیز تا سه روز آینده به حسابشان واریز می شود.

وی تاکید کرد: واریز کارانه ربطی به بیمارستان بوعلی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و استان ندارد و مسئله ای کشوری است و باید سازمانهای بیمه گر پرداختی های خود را انجام دهند تا بتوانیم کارانه نیروها را پرداخت کنیم.انتهای پیام//