سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
میر سلیم در نشست خبری
ریشه مشکلات داخلی مدیریت ناکارآمد است/ برخی فکر می کنند بدون برنامه می شود کارهای کشور را به پیش برد
 
رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات کشور مربوط به مدیران ناکارآمدی است که به واسطه رفاقیت و نه شایسته سالاری بر سر کار هستند.
به گزارش عصرهامون، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر اخیر لودریان وزیر خارجه فرانسه به ایران گفت: دولت های خارجی هیچگاه به دنبال کمک به مردم ایران نبوده اند و هدفشان از این آمد و رفت ها تنها تامین منافع خودشان است.
وی ریشه مسائل و مشکلات داخلی را مسائل مدیریتی دانست و افزود: امکانات خدادادی بسیاری در کشور وجود دارد، منابع کشورمان 4 برابر متوسط دنیا می باشد اما متاسفانه به درستی از این نعمت های استفاده نمی شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در ابتدای انقلاب کارها با سعه صدر بیشتری به پیش می رفت، آن زنان مدیریت به گونه ای بود که افراد و گروه ها بیشتر یکدیگر را تحمل می کردند اما امروز تحمل یکدیگر سخت شده است.
وی کلید حل مشکلات کشور را همدلی و اتحاد عنوان کرد و بیان داشت: رویه مقام معظم رهبری متکی بر اجرای صحیح قانون اساسی است، در طول 28 سال که از رهبری ایشان می گذرد شاهد اجرایی شدن قانون هستیم.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب بی دریغ همواره از خودشان مایه گذاشته اند تا ستون های این نظام استوار بماند، باید خدا را شکر کرد که چنین انسان هوشمندی در راس جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: خوشبختانه مردم قدرشناس رهبر خود هستند و البته باید سیاسیون باید هوشمندانه محور تصمیمات و امور جاری خود را بر هدایت های مقام معظم رهبری منطق کنند.
وی با  اشاره به اینکه برخی فکر می کنند بدون برنامه می شود کارهای کشور را به پیش برد، اذعان داشت: با شقه شقه کردن مردم اموارت مملکت سر و سامان پیدا نمی کند بلکه در گرو اتحاد کشور باید مملکت داری کرد.
میرسلیم مهم ترین ارزش نظام جمهوری اسلامی بعد از انقلاب را حفظ و اجرای استقلال دانست و بیان کرد: در این سالها هرگز اجازه ندادیم دیگران برای ما تصمیم گیری کنند، تمام مسئولین باید بر این مسئله اعتقاد داشته باشند که ایران باید به دست ایرانیان مدیرت شود، البته برخی افراد تنگ نظر و کوته بین می گویند باید مدیر از خارج وارد کنیم که باید گفت این به دل دیدگاه تنگ نظرانه این افراد است.
وی گفت: رقابت سیاسی به معنای مبارزه سیاسی نیست، در کار خیر باید از یکدیگر سبقت گرفت، در هر حال نسخه شفابخش کشور در تحمل یکدیگر و امر به معروف و نهی از منکر خلاصه می شود.
وی مدیریت شایسته را ضرورت پیشبرد اهداف نظام دانست و گفت:  باید برای مدیریت صحیح اهمیت قائل شویم اما متاسفانه تاکنون شناسایی استعدادها در نظام به خوبی انجام نشده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: اگر دولتمردان و وزرا براساس شایسته سالاری انتخاب شوند و نه رفاقت، مدیران ذیل هم مسلما افراد شایسته خواهند بود، مهره ها باید درست گزینش شوند تا نتیجه مناسب برای دولت حاصل شود.
وی به انتقاد برخی چهره های اصلاح طلب از عملکرد دولت به عنوان تشنگی قدرت یاد کرد و گفت: اگر امروز از دولت انتقاد می شود و برخی چهره های شاخص اصلاح طلب منتقد آقای روحانی شده اند تنها دلیلش این است که آنها می خواهند اینگونه خود را برای قدرت نگاه دارند.
وی گفت: اصلاح طلبان می خواهند آینده را برای خودشان حفظ کنند، انتقادهای امروز آنها نگرانی برای مردم نیست بلکه نگرانی برای جایگاه خودشان است.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۱۱


ارسال