سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان:
زائر محوری و حمایت از مستضعفین اولویت آستان قدس رضوی/ تولیت آستان قدس رضوی نماد مدیران جهادی و انقلابی است
 
جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی نماد مدیران جهادی و انقلابی است، گفتند: خدمت به میهمانان امام رضا(ع) بزرگترین افتخار برای هر فرد است که آیت‌الله رئیسی در این مدت دو سال به بهترین شکل آن را انجام داده است.
به گزارش عصرهامون، اسفندماه سال 94 در چنین روزی بود که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی علیه‌السلام منصوب کردند.
در این باره جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حجت الاسلام رئیسی نماد مدیران جهادی و انقلابی است، گفتند: خدمت به میهمانان امام رضا(ع) بزرگترین افتخار برای هر فردی است که آیت‌الله رئیسی در این مدت دو سال به بهترین شکل آن را انجام داده است.
 
حجت الاسلام رئیسی نماد مدیران جهادی و انقلابی است
حجت الاسلام نظر بامری در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به فرارسیدن سالروز انتصاب حجت الاسلام رئیسی به تولیت آستان قدس رضوی، گفت: از زمان انتصاب وی در این سمت تغییرات بسیار اساسی رخ داده است.
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم دلگان ادامه داد: شعار و راهبرد اصلی حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در یک سال گذشته عمل به بندهای پیام رهبرمعظم انقلاب(مدظله) بوده است.
وی اضافه کرد: رسیدگی به مشکلات و معضلات زائران یکی از اموری بود که در دستور کار تولیت آستان قدس قرار گرفته است.
حجت الاسلام بامری تاکید کرد: طرح احداث 12 زائر سرا زیر نظر این آستان برای پذیرایی از زائران مستمند یکی از اقداماتی بود که حجت الاسلام رئیسی از همان ابتدا آن را آغاز کرد.
امام جمعه جلگه چاه هاشم تصریح کرد: خدمت به مجاوران حرم امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد با اولویت مستمندان و مستضعفان از دیگران اموری بود که وی به خوبی آن را انجام داده است.
وی افزود: گسترش فرهنگ رضوی درفضای عمومی کشور یکی دیگر از اقدامات حجت الاسلام رئیسی بوده است.
امام جمعه جلگه چاه هاشم خاطرنشان کرد: حجت الاسلام رئیسی نماد یک مدیر جهادی و انقلابی است.
 
آستان قدس رضوی ستونی محکم برای خانواده های محروم است
حجت الاسلام ابراهیم گزمه در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند گفت: آستان قدس رضوی یکی از مهمترین نهادها در خصوص محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور است.
وی افزود: انتخاب حجت الاسلام رئیسی در سال 94 به عنوان تولیت آستان قدس رضوی با توجه به اهمیت، وی به مردم محروم توانسته است، بار سنگینی را از دوش محرومان به خصوص استان سیستان و بلوچستان بردارد.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: در شهرستان محروم و مرزی هیرمند نیز فعالیت های آستان قدس رضوی مشهود است، اهدای سبد مواد غذایی، ترمیم و ساخت خانه های روستایی و همچنین در نظر گرفتن مبلغی به بیماران بی بضاعت از جمله فعالیت های این نهاد در این شهرستان است.
حجت الاسلام گزمه همچنین اظهار داشت: تولیت آستان قدس رضوی، موقوفات علی بن موسی الرضا (ع) را با مدیریت، صحیح در راهی به کار گرفته است که همه ی محرومان کشور از آن بهره کافی ببرند.
وی ادامه داد: انتخاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی را می توان یک برگ زرین در این نهاد دانست و با توجه به تجارب و آگاهی وی از فعالیت های این آستان ، تا سالها نگرانی خاصی در این خصوص وجود نخواهد داشت.
 
خدمت به میهمانان امام رضا(ع) بزرگترین افتخار است
امام جمعه شهرستان سرباز گفت: خدمت به میهمانان امام رضا(ع) بزرگترین افتخار برای هر فردی است که آیت‌الله رئیسی در این مدت دو سال به بهترین شکل آن را انجام داده است.
حجت الاسلام قادر بخش بامری در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به سالروز انتصاب  آیت‌الله رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی، اظهار کرد: ایشان در همان آغاز با شروعی انقلابی تاثیر بزرگی در بهبود شرایط زیارت دوستاران امام رضا(ع) داشتند که جای تقدیر دارد.
وی افزود: در این مدت دو ساله شاهد تغییرات فراوانی در آستان قدس بوده ایم که نشان دهنده توجه ویژه ایشان به امور آستان قدس و میهمانان امام رضا(ع) است.
امام جمعه شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه انتصاب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان تولیت آستان قدس رضوی توسط رهبر انقلاب به جا و حساب شده بود، بیان کرد: این انتخاب بسیار به‌جا و شایسته بوده و در طول این یک سال گذشته نیز اقدامات ایشان گواهی بر این ادعاست چرا که وی بدون تغییر در رفتار با آرامش زیاد امور مربوط به آستان قدس رضوی را مدیریت می‌کند و به دنبال بهبود شرایط زیارت است.
وی ادامه داد: افرادی که به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند، انتظار دارند که با احترام کامل، محبت و علاقه با آن ها برخورد شود و خادمان امام رضا(ع) باید به این امر اهتمام داشته باشند.
بامری در ادامه با بیان اینکه  آیت‌الله رئیسی آستان قدس را متحول کرده است، تصریح کرد: امیدواریم ایشان در ادامه روند فعالیت خود همچون همیشه موفق بوده و روز به روز شاهد اتفاقات خوب و مثبت در این مکان مقدس باشیم.

آستان قدس رضوی جایگاهی ویژه برای ترویج مکتب اهل بیت (ع)
حجت الاسلام و الملسلمین مجتبی بامری با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: آیت الله رئیسی یک شخصیت انقلابی، دارای فضل و ولایت مدار است و از زمانی که به تولیت آستان قدس ورود پیدا کرده نگاه جهادی خود را حفظ کرده است.
وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی و زیرساخت های جهادی آیت الله رئیسی در تمام زمینه های و حفظ رسالت خود در آستان قدس رضوی ستودنی است و همیشه در کار خود موفق بوده است.
امام جمعه شهرستان سراوان یادآوری کرد: عملکرد آقای رئیسی به طور کلی قابل قبول است و نگاه های جهادی او همیشه زمینه فعالیت های فرهنگی را در آستان قدس رضوی فراهم کرده است.
وی توضیح داد: با همت آیت الله رئیسی مباحث فرهنگی و زائر سراها در آستان قدس رضوی گسترش داشته و وضعیت ورود و خروج ها و مباحث دینی از رشد خوبی برخوردار است.
حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان داشت: آستان قدس رضوی به برکت حضور نورانی امام رضا (ع) جایگاه ویژه ای دارد و مردم کمک های فراوانی به محرومین و مسائل فرهنگی و زائران داشته اند و آستان ظرفیت مناسبی برای ترویج مکتب اهل بیت (ع) دارد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۱۲


ارسال