سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
استفاده زیاد کلاس اولی‌ها از تبلت و معضل مداد دست گرفتن
 
بر اساس تازه‌ترین تحقیقات، استفاده بیش از حد از گوشی‌ها و تبلت‌های لمسی موجب شده است تا عضلات انگشت کودکان به اندازه کافی رشد نکند و آنها هنگام ورود به مدرسه برای دست گرفتن مداد دچار مشکل شوند.
 
به گزارش عصر هامون به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، استفاده بیش از حد از گوشی‌ها و تبلت‌های لمسی موجب شده است تا عضلات انگشت کودکان به اندازه کافی رشد نکند و آنها هنگام ورود به مدرسه برای دست گرفتن مداد دچار مشکل شوند. 
«سالی پاین» سرپرست تیم تحقیق از بنیاد قلب انگلستان، در این باره می‌گوید: «کودکان فعلی در سن 10 سالگی دارای قدرت و مهارت مناسبی در ناحیه دست خود نیستند».
روزنامه گاردین در همین راستا نوشته است: کودکان امروز به نسبت 10 سال گذشته، با کمترین رشد و آمادگی عضلات دست رو به رو هستند. 
کارشناسان بهداشتی باور دارند، بازی بیش از حد با تبلت و گوشی باعث شده است تا آنها مهارت‌های حرکتی خوبی نداشته باشند و این درحالیست که آنها نیاز به کنترل قوی ماهیچه‌های انگشتان‌شان دارند.
سرپرست تیم تحقیق از بنیاد قلب انگلستان می‌گوید: بهترین راه حل برای جبران این معضل ترغیب دانش‌آموزان به خصوص کلاس اولی‌ها به بازی‌هایی نظیر خانه‌سازی با بلوک‌های ساختمانی، بریدن و چسباندن یا کشیدن طناب است.
«سالی پاین» در پایان گفت: با افزایش استفاده کودکان از تکنولوژی شاهد افزایش شمار دانش‌آموزانی هستیم که در دست گرفتن مداد و نوشتن با آن دچار مشکل هستند. 

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۱۴


ارسال