سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
مسئول کانون‌های فرهنگی مساجد سیستان و بلوچستان:
وجود بیش از 1300 کانون فرهنگی مساجد در سیستان و بلوچستان/عمران معنوی مساجد جدی گرفته شود
 
مسئول کانون‌های فرهنگی مساجد سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان و بلوچستان بیش از هزار و 310 کانون فرهنگی وجود دارد و اقدامات فرهنگی از جمله تلاوت روزانه قران کریم در این کانونها انجام می گیرد .
به گزارش عصر هامون؛ حجه الاسلام مهدی پودینه در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن گرامی داشت ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) و سالروز تولد امام  خمینی(ره) اظهار داشت: در راستای  پاسخ به تاکیدات مقام معظم رهبری در تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن و مشکلات فرهنگی کشور که بواسطه هجمه های دشمن وارد می شود شورای عالی مساجد در تاریخ 19/12/1372 و بر اساس مصوبه تعیین شده تاسیس شد و طبق آن  اجازه فعالیت این کانونها صادر شد.
وی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی را می توان در مکان مقدسی همچون مساجد به خوبی ارائه داد  افزود:  در مساجد می توان جوانان و نوجوانان مستعد و فعال را که بتوانند هجمه های دشمن را خنثی کنند  جهت همفکری شناسایی و با هدایت و نظر امامان جماعات و هیات امنای مساجد کار فرهنگی انجام داد.
وی با اشار ه به اینکه در تمامی مساجد در کنار کار عبادت اقدامات فرهنگی همچون نمایش؛ تئاتر؛  سرود و ... انجام می شود بیان داشت:  علاوه بر عمران و آبادانی ظاهری و ساختمانی مسجد؛ عمران معنوی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
حجه الاسلام پودینه تصریح کرد: باید از طریق کار فرهنگی اقدامات مقابله با جنگ نرم دشمن و فضای مجازی که جوانان را تهدید می کند استفاده کنیم و  این امر را نهادینه کنیم . دشمن درصدد است تا مساجدمان از رونق بیفتد.
وی تاکید کرد:  هر کار و برنامه ای که بتواند باعث شود یک و تنها یک نفر برای اقامه نماز به نماز جماعت در مساجد برود کار فرهنگی است و از وظایف کانون فرهنگی مساجد است بویژه اگر این افراد قشر جوان و نوجوان جامعه باشند تا از گرفتار شدن در مسیر دشمن  مصون بمانند.
وی در پایان گفت:  در استان سیستان و بلوچستان بیش از هزار و 310 کانون فرهنگی وجود دارد و اقدامات فرهنگی از جمله تلاوت روزانه قران کریم  در این کانونها انجام می گیرد همچنین کتابخانه های با  بیش از 329 هزار جلد کتاب  در این مساجد وجود دارد که  در اختیار نمازگزان قرار می گیرد.
انتهای پیام
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۱۸


ارسال