دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ,17 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
بانوی خاشی موفق و فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی؛
تحقق اقتصاد مقاومتی با حداقل سرمایه گذاری/ تا کنون برای 120 نفر در عرصه مشاغل خانگی اشتغالزایی داشتم
 
بانوی کارآفرین خاشی و فعال اقتصاد مقاومتی با گام برداشتن در عرصه مشاغل خانگی و با تولید و بسته بندی گیاهان دارویی به شعار اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشانده است.
به گزارش عصر هامون؛ در سال‌های اخیر به واسطه مشکلات اقتصادی در کشور، مقام معظم رهبری در پیام‌ها و شعار‌های انتخابی هوشمندانه در آغاز سال، بیش از هر چیزی از کلمه اقتصاد مقاومتی استفاده و همواره بر اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکاری برای رهایی کشور از مشکلات اقتصادی تاکید کرده اند.
مردمی کردن اقتصاد در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلاتی رو به رو است می‌تواند بهترین راه حل ممکن برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی باشد. البته این مهم، خود یکی از موارد اقتصاد مقاومتی را شامل می‌شود و مردم با ورود مناسب خود به این عرصه ثابت کرده‌اند که همیشه همچون حضور گرم در صحنه های انقلاب این بار نیز می‌توانند در تقویت اقتصاد کشور نقش آفرینی کنند.
مهری ملک خسروی، کارآفرین خاشی که با حداقل سرمایه توانسته برای خود و خانواده‌اش اشتغال ایجاد کند و با هدف اشتغال‌زایی و امرار معاش، به شعار اقتصاد مقاومتی جامه عمل پوشانده است.
 

این بانوی کارآفرین نمونه و فعال و موفق شهرستان خاش چند سالی است که در بسته بندی و فروش محصولات گیاهی، کشاورزی، صنایع دستی، خیاطی، سوزن دوزی، بته دوزی، قالی بافی، حصیر بافی، لحاف دوزی و بالشت دوزی سنتی فعالیت دارد و دوره های آموزشی را به طور کامل گذرانده است.
وی در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون افزود: مدت 18 سال است که در عرصه اقتصاد مقاومتی مشغول به فعالیت هستم و با برخی دستگاهها از جمله سپاه پاسداران همکاری دارم.

وی ادامه داد: محصولاتی که تهیه می کنم با پشتیبانی بسیج سازندگی سپاه پاسداران در شهرستان به فروش می رسانم.
وی با تاکید بر اینکه بازار فروش و عرضه محصولات در شهرستانها از استقبال خوبی برخوردار است تصریح کرد: من با هزینه ناچیزی این کار  را ایجاد کردم اما با عنایت خداوند متعال توانستم در این مشاغل به موفقیت برسم و برای 120 نفر اشتغالزایی در عرصه های مختلف داشته باشم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روی آوردن به تولیدات بومی و اهمیت دادن به مسئله اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی خانواده ها، باید زمینه آموزش هرچه بیشتر بانوان ایجاد شود تا بتوانند با استفاده از هنر دستان خوب علاوه بر ایجاد درآمد برای خانواده ها به صادرات و اقتصاد کشور نیز کمک کنند.
 

وی در خصوص مشکلات عرصه کارآفرینی گفت: از مسئولان تقاضا دارم تا با واگذاری تسهیلات بیشتر و امکانات اولیه کار مشکلات این عرصه را مرتفع کنند تا ما کار آفرینان نیز بتوانیم رونق بیشترو انگیزه بیشتری برای کارمان داشته باشیم.
وی در پایان به با اشاره به اینکه ایجاد شغل و حمایت از جوانان همواره یکی از دغدغه‌های جامعه ما بوده گفت: جوانان جویای کار تنها به دنبال مشاغل دولتی نباشند و از طریق مشاغل اقتصاد مقاومتی به کار آفرینی برای خود و چند نفر دیگر نیز بپردازند.
 
وی اضافه کرد: مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک به عنوان الگویی موفق برای اشتغال جوانان قادر است ضمن کمک به اقتصاد، ‌تأمین امنیت روانی و استحکام بنیان خانواده، زمینه بروز خلاقیت و نوآوری علاقمندان به فعالیت‌های اجتماعی را فراهم کند.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۲۰


ارسال