پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
فاجعه در مراسم عروسی زاهدان؛
فرهنگ نادرست استفاده از اسلحه جان میهمان 5 ساله را گرفت
 
پنجشنبه گذشته در یک مراسم عروسی بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر، دختر بچه 5 ساله ای کشته شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دکتر فریبرز راشدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این باره گفت: در یک مراسم عروسی در حاشیه شهر زاهدان، عده ای اقدام به تیراندازی هوایی کردند.
وی با انتقاد شدید از انجام های رفتارهای خطرآفرین در برخی جشن ها ادامه داد: در این عروسی عده ای با استفاده از اسلحه شکاری اقدام به تیراندازی می کردند که در حین دست به دست شدن اسلحه، تیری شلیک شده و  به ناحیه سر و صورت دختر بچه ۵ ساله اصابت نموده است.
وی تصریح کرد: مصدوم در لحظه برخورد گلوله فوت کرده و در زمان انتقال به بخش اورزانس هیچگونه علایم حیاتی نداشته است.
وی ابراز امیدواری کرد: صاحبان مراسم با تدبیر و دور اندیشی شرایطی را رقم بزنند تا ضمن پایکوبی و شادی های بی خطر، از اتفاقات مصیبت بار جلوگیری شود.
دکتر راشدی با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال، از والدین خواست تا با برقراری ارتباط با جوانان و نوجوانان، آنها را از خطرات جدی که انتظارشان را می کشد مطلع نمایند.
وی افزود؛ بدون تردید همه مسببین حوادث چهارشنبه آخر سال که بخش عمده مصدومان و کشته شدگان حوادث را نیز تشکیل می دهند به مهارت خود در استفاده از مواد آتش زا و انفجاری اطمینان داشته اند ولی تجارب متعدد کارشناسان نشان می دهد که همه کسانی که از ابزارهای محترقه و انفجاری استفاه می کنند در معرض خطر مجروحیت، معلولیت و مرگ قرار دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۴۷


ارسال