جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ,14 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
در ادامه بی پولی در شهرداری های جنوب شرق؛
امسال از عیدی خبری نیست!/ استخدام های مازاد عامل اصلی دیرکرد حقوق ها
 
فرماندار زابل گفت: عیدی سال 96 و حقوق معوقه کارمندان و کارگران شهرداری قبل از سال پرداخت می شود.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، نوشتن از مشکلات و بی پولی کارگران شهرداری سوژه تکراری است که هر از چندگاهی خبری از آن در رسانه ها منتشر می شود تا شاید مسئولان یادشان بیفتد که کارگرانی هستند که برای گذران زندگی نیاز به پول دارند.
 
چند سالی ست که حقوق کارگران شهرداری ، آتش نشانی و...  در برخی شهرهای سیستان و بلوچستان به تعویق می افتد و ماه ها باید در انتظار حقوق خود باشند.
 
در تماسی که در روز های اخیر برخی کارگران شهرداری و آتش نشانی زابل و میرجاوه با پایگاه خبری عصرهامون داشتند خواستار پیگیری حقوق معوقه، عیدی سال 96 و سال 97 خود شدند.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با هوشنگ ناظری فرماندار زابل داشت، وی گفت: در پیگیری های انجام شده قرار شد تا پایان سال حقوق معوقه و عیدی سال 96 کارگران شهرداری و آتش نشانی پرداخت شود.
 
وی با بیان اینکه عیدی سال 97 برای سال آینده می ماند، اظهار کرد: محل پرداخت حقوق پرسنل شهرداری از محل درآمدهای شهرداری است که با توجه به شرایط سخت، این اداره در شرایطی نیست که عیدی سال 97 را پرداخت کند.
 
ناظری با بیان اینکه اعتبارات عمرانی شهرداری زابل نیز به صورت جاری پرداخت می شود، تصریح کرد: اگر می بینیم که عملیات های عمرانی در زابل انجام نمی شود یا با کندی انجام می شود به دلیل این است که شهرداری باید ماهانه به 800 نفر حقوق پرداخت کند.
 
فرماندار زابل ادامه داد: در هر ماه شهرداری زابل یک میلیارد و 300 میلیون تومان پرداختی حقوق به کارگران و پرسنل خود دارد که سال گذشته 13 میلیارد تومان اعتبار از محل ها و ردیف های مختلف به شهرداری داده شده اما صرف پرداخت حقوق به کارکنان شده و عملیات های عمرانی انجام نشده است.
 
وی با بیان اینکه به دلیل ازدیاد نیروهای مازاد در شهرداری زابل کار شهرداری فقط پرداخت حقوق شده است، گفت: شهر نیاز به فضای سبز، آسفالت، روشنایی، دفع سگ های ولگرد و هزار برنامه دیگر که در وظایف شهرداری است دارد اما عملا در آمد ها و اعتبارات این سازمان صرف پرداخت حقوق کارکنان می شود.
 
ناظری ادامه داد: متاسفانه در سنوات گذشته هر کسی وارد سیستم شهرداری شده است یکی از اقوام  خود را درست و غیر درست وارد سیستم کرده به طوری که در حال حاضر شهرداری یک مجموعه پر حجم و غیر متحرک شده است.
 
فرماندار زابل اضافه کرد:عملا اگر بخواهیم افراد مازاد را بیکار کنیم ایراداتی ایجاد می شود و اگر بخواهیم ادامه بدهند این ها حقوق، مطالبات، عیدی، پاداش و اضافه کار می خواهند که این موضوع بار سنگین مالی را بر شهرداری تحمیل کرده است.
 
وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری در حال برنامه ریزی هستند تا افرادی که به سن بازنشستگی رسیدند بازنشست شوند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۶۷۱


ارسال