چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
نماینده مردم زاهدان در گفت وگو با عصرهامون؛
حمایت از تولید داخلی ضامن کاهش بیکاری/ فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در جامعه نهادینه شود
 
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: حمایت از تولید داخلی تضمین کننده کاهش آمار بیکاری در کشور و رونق اقتصادی خواهد بود.
حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالاهای ایرانی، گفت: با توجه به مشکل بیکاری که امروز به مشکل اصلی کشور بدل گشته است، نیاز است تا تولید داخل تقویت است و تنها راه تقویت تولید داخل حمایت مردم از این تولیدات است.
وی افزود: تولید کنندگان داخلی باید ترغیب شوند تولیداتی که به بازار عرضه می کنند علاوه بر قیمت مناسب کیفیت خوبی هم داشته باشد و قطعا اگر اینکونه باشد مردم نیز از این تولیدات استفاده خواهند و این باعث رونق و شکوفایی برای اقتصاد کشور خواهد بود.
وی با بیان اینکه باید جلوی ورود بی رویه کالای قاچاق و مشابه تولید داخلی به کشور گرفته شود گفت: تا زمانی که کالای قاچاق آزادانه وارد کشور شود حمایت از تولید ملی ممکن نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه در سال های اخیر آمار بالای قاچاق کالا به کشور  منجر به تهدید اصلی کالای ایرانی شده است، بیان داشت: برای اشتغال فرزندان ایرانی باید فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی نهادینه شود و اگر هنر ما استفاده از کالاهای خارجی باشد بیکاری و بسیاری از مشکلات دیگر در کشور رفع نمی شود.
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه دولت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا نتوانسته موفق عمل کند قطعا اگر جلوی کالای قاچاق گرفته شود مشکل کشور حل خواهد شد البته باید با فرهنگ سازی، مردم از کالاهای ایرانی استفاده کنند.

انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۷۳۶


ارسال