يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
صبح امروز و در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تجمع در جلوی تریبون مجلس خواستار استعفای رئیس بانک مرکزی کشور شدند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز نشست علنی مجلس شورای اسلامی با بررسی نابسامانی بازار ارز در کشور با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار شد که این جلسه با اعتراض نمایندگان روبرو شد و آنان با تجمع در جلوی تریبون خواستار استعفای رئیس بانک مرکزی کشور شدند.
همچنین امروز برخی نمایندگان در اعتراض به افزایش بی‌رویه قیمت دلار و نابسامانی بازار ارز جلوی تریبون تجمع کرده و با شعارهای "استعفا، استعفا" مانع سخنرانی رئیس بانک مرکزی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی شدند و اعتراض خود را به عملکرد او اعلام کردند، این اتفاق باعث همهمه در مجلس شد و جلسه را برای دقایقی کوتاه از دستور کار خارج کرد.
نمایندگان معترض عملکرد سیف رئیس بانک مرکزی را عامل نابسامانی در بازار ارز دانسته و اجازه سخنرانی به وی را نمی دادند که این کار با واکنش رئیس مجلس شورای اسلامی روبرو شد.
انتظار داشتیم در این شرایط بحرانی روحانی یا جهانگیری به مجلس می‌آمدند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صحن علنی و طی سخنانی خطاب به رئیس جمهور و معاون اول وی گفت: انتظار داشتیم در این شرایط بحرانی به مجلس شورای اسلامی آمده و در مورد مشکلات توضیح می‌دادید.
حبیب‌الله دهمرده در زمینه نوسانات نرخ ارز اضافه کرد: ناامیدی سم مهلکی برای جامعه می باشد،از زنده باد و مرده بادهای بی‌حاصل باید جلوگیری کرد و با وحدت کشور را بسازیم.
نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: انتظار داشتیم در این شرایط بحرانی به مجلس می آمدید و در مورد مشکلات توضیح می‌دادید؛ شما گفتید نقد منصفانه را می‌پذیرم.
وی خطاب به معاون اول رئیس جمهور افزود: چرا به مجلس نیامدید و نسبت به مشکلات به وجود آمده پاسخ ندادید، پس از چند ماه که تمامی دلالان و مافیای ارز سوء استفاده کردند این تصمیمات گرفته می‌شود، نوسانات نرخ ارز در تمام زمینه‌ها مانند اقتصاد مقاومتی، واردات و صادرات تأثیر می‌گذارد.
دهمرده خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: چرا از اصل پیشگیری استفاده نکردید تا این مشکلات به وجود نیاید، مشکلات موسسات مالی و اعتباری را نباید فراموش کرد.
وی تاکید کرد: شک نداریم که دشمنان خارجی علیه ما فعالیت می‌کنند اما عنصر اصلی مشکلات مسئولانی هستند که کارایی ندارند، انتظار داریم دولت با وحدت مشکلات به وجود آمده را حل کند.
نشست علنی مجلس همچنان درحال برگزاری می باشد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۲۷


ارسال