سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ,26 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
در گفت و گو با عصرهامون مطرح شد:
آتش سوزی در پارک جنگلی جزینک/ 2 هکتار از بوته های آزمایشگاهی منابع طبیعی طعمه حریق شد
 
معاون محیط زیست سیستان و بلوچستان از آتش سوزی در پارک جنگلی جزینک خبر داد و گفت: 2 هکتار از این پارک طعمه حریق شد.
وحید پورمردان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اعلام این خبر اظهار کرد: شب گذشته  حدود ساعت 21:30، پارک جنگلی جزینک دچار آتش سوزی شد که بلافاصله محیط بانان مستقر در منطقه به محل آتش سوزی اعزام و شروع به خاموش کردن آتش با امکانات در دسترس کردند.
 
وی با بیان اینکه آتش سوزی در پارک جنگلی جزینک حدود ساعت 10:30 تقریبا مهار شد، افزود: همچنان همکاران ما در حال خاموش کردن زغال های باقیمانده در منطقه بودند که وزش باد سبب شد دوباره آتش شعله ور شود.
 
معاون محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: این بار مهار آتش تا ساعت 4 صبح به طول انجامید که پس از بررسی ها نزدیک به دو هکتار از این پارک در آتش سوخت.
 
پورمردان با بیان اینکه به فضای درختکاری منطقه آسیب جدی نرسیده است، تصریح کرد: منطقه ای که دچار حریق شده در اختیار منابع طبیعی بوده و منابع طبیعی از آن قسمت به عنوان یک محیط ازمایشگاهی استفاده می کرده و برخی گونه های آرتی پلکس و بومی بهره برداری می شده است که دچار حریق شدند.
 
وی در خصوص علت آتش سوزی گفت: در حال حاضر علت آتش سوزی مشخص نیست و منابع طبیعی، نیروی انتظامی، محیط زیست و اتش نشانی در حال بررسی موضوع هستند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۵۸


ارسال