پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مردم سیستان و بلوچستان در انتظار تکمیل طرح های گاز رسانی شهری به نقاط مختلف استان هستند و از کندی اجرای این طرح گلایه مند هستند.
به گزارش عصرهامون، 10اسفندماه 1395بود که با حضور رئیس جمهور، مشعل گاز در زاهدان روشن شدو عملا طرح انشعاب پذیری در این کلان شهر آغاز شد.
باید بزنید 10 اسفند ماه 95 محمد حسن طهرانی مدیرعامل شرکت گاز استان به ایرنا گفته بود که خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان به طول 262 کیلومتر با قطر 36 اینچ و با اعتبار هفت هزار و 500 میلیارد ریال از شهریور 92 آغاز شده و روند مشترک پذیری انشعابات گاز در فرآیند چهار ساله در شهرستان زاهدان انجام می شود.
براساس گفته وی  در 29بهمن 96به عصرهامون، تا کنون هفت هزار و 300 مشترک از نعمت گاز شهری در زاهدان برخوردار هستند و استقبال مردم رشد بسیار خوبی داشته است.
اما با این حال مردم همچنان در انتظار رسیدن گاز شهری به خانه ها، صنوف و واحدهای تولیدی و کارگاهی خود هستند و در تماس های مختلف از کندی روند گاز رسانی گلایه مند هستند.
یکی از علت هایی که مردم برآن تاکید دارند رهایی از خطرات سیلندرهای گاز و جابجایی آنها می باشد که برای افراد بیمار و مسن این کار بسیار سخت تر است.
در ایام مختلف به خصوص زمستانها در استان شاهد آتش سوزی، انفجار، نشت گاز و غیره از سیلندرهای گاز هستیم که با فوت، مجروج و مسمومیت افراد می باشیم که دل هر انسانی را به درد می آورد.
در آخرین مورد که شب گذشته در زاهدان رخ داد، 10مجروح براثر انفجار سیلندر گاز به ثبت رسیده است.
فریبرز راشدی مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، گفته که براثر انفجاز سیلندر گاز در زاهدان 10مجروح این حادثه توسط 4دستگاه آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) این کلان شهر منتقل شده اند و وضعیت یکی از این افراد نیز وخیم گزارش شده است.
براساس گفته وی این حادثه در خیابان آزادی زاهدان و در پاتوق معتادان به وقوع پیوسته است.
رعایت نکات ایمنی در بهره گیری از سیلندهای گاز و مطالبه به حق در خصوص گاز رسانی نیز از موضوعاتی است که مردم باید در دستور کار خود قرار دهند.
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۷۰


ارسال