پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۵
بازار گرمی مسئولین برای دلالان؛
داستان تکراری نبود کامیون در جنوب شرق/ 200 هزار تن هندوانه در معرض نابودی
 
نبود کامیون در منطقه دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان سبب شده که 200 هزار تن هندوانه در معرض نابودی قرار بگیرند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، چند سالی ست که در بحران بی آبی بسیاری از مزارع شهرستان دلگان به زیر کشت می روند و در سایه نبود کامیون هزاران هکتار از این محصول نابود و یا به دست دلالان می افتد.
 
امسال نیز همچون سال گذشته بسیاری از کشاورزان دلگانی نسبت به این موضوع ابراز نارضایتی کرده و خواستار پیگیری مسئولین شدند.
یکی از کشاورزان گفته بود که برای جابجایی و حمل به موقع محصول هندوانه خود روزانه نیاز به حداقل 600 دستگاه کامیون دارند که در صورت بر طرف نشدن این مشکل بیش از 200 هزار تن هندوانه در جلگه چاه هاشم دلگان از بین می رود.
 
به کشاورزان در خصوص بحران آب هشدار داده بودیم
هوشنگ بامری فرماندار دلگان در این خصوص به ایرنا گفت: برای کاشت این محصول با توجه به بحران کم آبی خط قرمز اعلام شده بود اما شاهد افزایش بی رویه کشت این محصول هستیم.
 
وی گفته بود: افزایش بی رویه سطح زیر کشت هندوانه نسبت به پارسال، وجود موتور پمپ های غیر مجاز، اجاره زمین های کشاورزی به کشاورزان شهرستانی و مراجعه همزمان کشاورزان به شرکت های حمل بار سبب گلایه مندی این قشر از کمبود کامیون در بخش جلگه چاه هاشم شده است.
روزانه 350 کامیون کار حل را انجام می دهند
محمد یاسین امیریان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص گفت: تمامی کشاورزان منطقه باید به نمایندگی حمل بار شهرستان دلگان و بخشداری اطلاعات مربوط به میزان حمل محصولاتشان را ارائه دهند تا از این طریق مسئولان با هماهنگی بیشتر این مشکل را برطرف کنند.
 
وی افزود: روزانه 350 دستگاه کامیون در بخش جلگه چاه هاشم کار حمل و جابجایی محصول هندوانه را انجام می دهند که با توجه به کاشت بی رویه هندوانه، نیاز به کامیون بیشتر برای حمل داریم.
 
کشت بی رویه باعث بروز این مشکل شده است
وی ادامه داد: با توجه به نیاز کشاورزان، 460 دستگاه کامیون روز گذشته هندوانه های بخش جلگه چاه هاشم را بارگیری کردند.
وی افزود: دلیلی برای حمل نکردن بار توسط کامیون داران وجود ندارد و شرکت های حمل و نقل و کشاورزان باید هماهنگی های بیشتری با هم داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: بر اساس اعلام کشاورزان جلگه چاه هاشم برای حمل هندوانه از این بخش روزانه به 600 دستگاه کامیون نیاز است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۷۴


ارسال