سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ,26 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷
در بیست و هفتمین دوره فارغ التحصیلی طلاب مکی مطرح شد؛
وحدت اقوام و مذاهب سنگ بنای امنیت/ جمهوری اسلامی ایران به اهل سنت بها داده است
 
بیست و هفتمین دوره فارغ التحصیلی طلاب دارالعلوم مکی زاهدان با حضور اقشار مختلف مردم اهل سنت و مسئولین در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، بیست و هفتمین دوره فارغ التحصیلی جمعی از طلاب حوزه علمیه اهل سنت زاهدان که از صبح امروز و با حضور علما و مسئولین شیعه و سنی در عیدگاه اهل سنت زاهدان آغاز شده بود ساعاتی پیش با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.
مولوی بدری معاون آموزش دارالعلوم مکی زاهدان پیش از آغاز این مراسم و در گفتگو با خبرنگار عصرهامون اظهار داشت:از صبح امروز پنج شنبه 23 فروردین ماه این همایش در زاهدان آغاز شده و با مراسم اختتامیه شامگاه امشب به پایان می رسد.
وی از حضور علما و مسئولین استانی و کشوری به عنوان میهمان در این مراسم خبر داد و افزود: الحمدالله همکاری مسئولین برای برگزاری این مراسم خوب بوده و همدلی کافی وجود دارد.
معاون آموزشی دارالعلوم مکی زاهدان خاطر نشان کرد: امروز سخنرانان و مسئولین شیعه نیز در کنار اهل سنت حضور دارند و این نماد وحدت است.
مولوی بدری ادامه داد: در این مراسم 186 نفر از برادران و 107 نفر از خواهران به درجه مولوی و فاضله نایل می آیند و همچنین 60 نفر قاری و حافظ قرآن مدارک خود را دریافت خواهند کرد.
حجت الاسلام جوشقانی از علمای شیعه نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: شیعه و سنی دوشادوش در همه صحنه های نبرد کنار یکدیگر مبارزه کردند و همین بزرگترین سیلی برای اسرائیل بود.
وی ایران را امن ترین کشور جهان دانست و افزود: این امنیت به برکت وحدت حاصل شده است اما امروز دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته تا در صفوف مسلمانان انشقاق ایجاد کند.
وی در پایان گفت: وحدت شیعه و سنی امروز برای دشمن مایوس کننده است و ما برای حفظ آن باید همواره تلاش کنیم.
در ادامه این مراسم محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستگی و هم بستگی اهل سنت در تمام دوران حساس مبارزه مردم ایران مشهود است، اهل سنت در این مدت برادری خود را ثابت کرده و اتفاقا نظام اسلامی هم به این برادری بهای کافی داده است.
وی با بیان اینکه کوچکترین شهید دفاع مقدس از نوجوانان اهل سنت بوده افزود: جامعه اهل سنت در دوران دفاع مقدس حضوری فعال داشته است و برای دفاع از ایران اسلامی جان های زیادی فدا شده است.
وی هم بستگی اقوام و مذاهب در ایران را مناسب عنوان کرد و گفت: برگزاری این اجتماعات نقش مهمی در ایجاد وحدت دارد، البته افرادی هم مخل وحدت هستند اما خوشبختانه تعداد آنها کم است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی نیز در بیست و هفتمین همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان افرود:متاسفانه در کشور های اسلامی منطقه به مثل افغانستان نیروهای دشمن حضور پیدا کرده اند و به مثل زالو درحال مکیدن خون جهان اسلام هستند.
وی ادامه داد: براساس آمار بیش از ۱۵۰ هزار نیرو از کشورهای مختلف در افغانستان حضور داشته و تا تو جایی که می توانند دارند کشور های اسلامی را غارت می کنند و تا انسجام مسلمانان را نشکنند دست بردار نیستند.
وی خاطرنشان کرد:مگر قدس در فلسطین پایتخت جهان اسلام نیست آیا امروز درحال رشد است یا تضعیف؟
وی با اشاره به همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان گفت شیعه و سنی در بیش از ۹۰ درصد از امورات و اعتقادات مشترک هستند و این گونه همایش ها باید عاملی بر افزایش وحدت و انسجام ما شود.
مولوی عبدالحمید امام جماعت مسجد مکی نیز در این مراسم گفت: دین اسلام دین عدالت واخلاق و رفتار حسنه است و این رمز گسترش یافتن دین اسلام در جوامع مختلف می باشد.
وی با اشاره به مشکلات موجود در کشورهای اسلامی تنها راه رهایی از مشکلات در جوامع اسلامی چنگ زدن به قرآن و احادیث و روایات پیامبر مکرم اسلام است و مردم باید با توبه کاری کنند تا خداوند درگاه رحمت خود را همچنان باز نگه داشته و به ما مسلمانان کمک و یاری رسانند.
گفتنی است بیست و هفتمین دوره فارغ التحصیلی طلاب خواهر و برادر دارالعلوم مکی زاهدان با سخنرانی مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت مسجد مکی زاهدان به کار خود پایان داد.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۸۵


ارسال