يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
عضوارشد حزب موتلفه اسلامی:
انتخاب حسینی مکارم سناریوی دروغ املاک نجومی را ثابت کرد/ تفکر حاکم بر شورای شهر یک تفکر محض سیاسی است
 
ترقی گفت: اعضای شورا چگونه می توانند فردی را به عنوان سرپرست شهرداری راهی خیابان بهشت کنند که قبلا به وی اتهام برخورداری از املاک نجومی را زده اند؟
به گزارش عصرهامون به نقل ازدکتر حمید رضا ترقی کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با اشاره به ماجرای تهمت وافترای املاک سیاسی و اشاره به نام آقای حسینی مکارم در لیست یاد شده خاطر نشان شد : متاسفانه با توجه به اینکه برخی جریان های سیاسی همچنان با روی کار آمدن ذهنیت  قبیله ای وحزبی خود را حفظ می کنند نگرشی سرشار از سوء ظن به گذشتگان از این دست طیف های سیاسی دور از انتظار نیست. این جریان نوعا در تلاش است تا تمامی کارکردهای مدیران پیش از خود را رد کرده وخط بطلانی بر آن بکشد یا به تعبیر مقام معظم رهبری چون آنها قادر به انجام پروژه های انجام شده در دوره پیش نبوده اند از مدیران پیشین بدگویی می کنند, این موضوع همان نکته ای است که رهبر معظم انقلاب در اولین سخنرانی خود در آغاز سال 97 بدان اشاره کردند.
  وی دراین باره افزود: متاسفانه در حال حاضراین نوع تفکر بر جریان های سیاسی کشور حاکم است ومنجر به عدم  پیشرفت کشوردر حوزه های مختلف شده که یکی از بارزترین مصادیق آن فعالیت در شورای شهر وشهرداری است. اگرامروز شورای شهر تهران فردی را به عنوان سرپرست شهرداری راهی این مجموعه بزرگ وحساس می کند حتما این فرد قابل اعتماد واز سوابق خوبی برخوردار است دراین صورت چگونه می توانند فردی را به عنوان سرپرست شهرداری راهی خیابان بهشت کنند که قبلا به وی اتهام برخورداری از املاک نجومی را زده اند؟  لذا اگر امروز می بینیم شورای شهر فردی را برای  سرپرستی شهرداری انتخاب کرده که  قبلا بدون مدرک وسند وی را متهم کرده دلیل روشنی است براینکه  قضاوت های اولیه دراین نوع تغییر وتحولات مدیریتی  منصفانه، درست ومنطبق بر واقعیت نبوده و دستگاه قضا ثابت کرد که ادعاهای واهی در پی سیاسی کاری در راستای افترا وتهمت بوده نه بیان یک حقیقت وواقعیت... انتخاب حسینی مکارم سناریوی دروغ املاک نجومی را ثابت کرد.
ترقی با توصیه به پرهیز از نگاه سیاسی خاطر نشان شد: بی شک پاسخ دستگاه قضا وانتخاب آقای حسینی مکارم برای سرپرستی شهرداری تهران باید درس عبرتی باشد برای آیندگانی که می خواهند در مناصب حکومتی ودولتی قرار بگیرند. مسلما ما نیازمند ترویج دیدگاه رهبر انقلاب در این موضوع هستیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند به جای اینکه با نگاه قبیله ای وحزبی عملکرد مثبت دیگران را زیر سوال ببریم باید سعی در تکرار وتداوم فعالیتهای مثبت پیشینیان داشته باشیم, از فعالیتهای مطلوب دیگران تمجید کنیم و اشتباهات را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم تا از هرگونه افترا وتهمت به دور باشیم,  به گونه ای که رفتارها وعملکرد ما به حساب رفتار جناحی وقبیله ای گذاشته نشود.
 این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه کارکرد اجرایی , عمرانی واجتماعی از اعضای شورای شهر مشاهده نشده اظهار داشت: متاسفانه سابقه حضور اصلاح طلبان در شورای شهر نشان می دهد که حضور آنها در شورای شهر با حاشیه های سیاسی شدیدی همراه بوده است، کارکرد سیاسی اولین بازخورد فعالیت آنها در حوزه شهری است در حالی که از نمایندگان شورای شهر انتظار می رود کارکرد اجتماعی وفرهنگی داشته باشند چرا که کارکرد غیر اجتماعی وفرهنگی هیچ نفعی برای جامعه ومردم ندارد بلکه منجر به افزایش زمینه اختلافات  و موجب کند شدن و کم تحرکی در دستگاه شهرداری می شود.
دکتر ترقی درپایان خاطر نشان شد: متاسفانه در ماه های اخیر بسیاری از پروژه های شهری عمرانی وفرهنگی به روی زمین مانده, به عبارتی شهر خوابیده است به این دلیل که بیش از آنکه نگاه نمایندگان شورای شهر اجرایی ،عمرانی وفرهنگی باشد یک نگاه سیاسی است. سال گذشته شهرداری وشورای شهر کم ترین تحرک را در حوزه فعالیت های فرهنگی داشتند چرا که آنها اعتقای به کار فرهنگی ندارند واگرهم فعالیت فرهنگی داشته باشند متاسفانه با دیدگاه سکولارانه دنبال واجرا می شود, این مسائل  قاعدتا نشان دهنده این است که تفکر حاکم بر شورای شهر تهران اجرایی عمرانی نیست وصرفا یک تفکر محض سیاسی است وروحیه اجتماعی فرهنگی که لازمه کار شورای شهر است دربین اعضا مشاهده نمی شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۹۵


ارسال