يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
بر اثر فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک؛
جریان انتقال اب چاه نیمه به زاهدان قطع شد/ سقوط ۳۰تیربرق براثر شدت سرعت باد/ مردم تا پایدار شدن شبکه توزیع اب شکیبا باشند
 
درحالی مردم کلان شهر زاهدان از شب گذشته تاکنون باقطعی آب مواجه اند که فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک باعث قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی مردم زاهدان از نیمه های شب گذشته با قطعی آب مواجه اند که این معضل تا صبح امروز ادامه داشته و باعث تعطیلی مدارس شیفت صبح که در مسیر جریان قطعی اب قرار دارند، شده است.
علت این قطعی فعالیت یک گردباد در سه راهی دشتک بوده که باعث سقوط تعدادی از تیرهای انتقال برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شده است.
در این خصوص میرادی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: براثر فعالیت یک گردباد جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره ۲ واقع در سه راهی دشتک قطع شده و فعلا هیچ آبی به زاهدان نمی رسد.
وی افزود: شدت سرعت باد موجب سقوط ۳۰ تیر برق و پاره شدن خطوط انتقال برق شده و در حال حاضر ۵ اکیپ امدادی از اتفاقات آب و برق در حال تعمیر خطوط انتقال برق هستند.
وی گفت: وارد مدار شدن خط انتقال آب احتمالا تا بعد از ظهر امروز به طول انجامد و در طول این مدت شهر زاهدان با تنش آبی مواجه خواهد بود.
مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان از مردم شهر زاهدان درخواست کرد تا با شکیبایی و صرفه جویی در مصرف آب تا پایدار شدن شرایط شبکه توزیع آب همکاری داشته باشند.
مدارس ابتدایی در مسیر قطعی آب تعطیل شد
براساس اعلام فرمانداری زاهدان،شب گذشته ستاد بحران تشکیل جلسه داد و مدارس ابتدایی در مسیر قطعی آب تعطیل اعلام شد.
مسیرهای قطع آب مناطق پرستار ـ فرهنگ ـ معلم ـ جمهوری ـ دانش ـ دانشجو ـ بزرگمهر ـ دانشگاه ـ قلنبر ـ جانبازان ـ ثارالله ـ انقلاب ـ زیباشهر ـ مهرشهر ـ فاضلی ـ کوثر ـ شهرک کارگاهی ـ مزاری ـ امیرکبیر ـ دستغیب ـ پاستور ـ پوریا ـ مطهری ـ فلسطین ـ امام خمینی ـ کریم اباد ـ جام جم- رسالت-طباطبايي-سيستان و رجايي اعلام شده است.
شایان ذکر است۸۰ درصد آب شرب زاهدان از چاه نیمه های سیستان و از طریق خط لوله اول انتقال آب زابل به زاهدان و 20 درصد باقی مانده توسط کارخانه آب شیرین کن زاهدان تأمین می شود.
اطلاع رسانی دقیق تر از آخرین وضعیت این بحران به زودی از طریق پایگاه خبری عصرهامون اطلاع رسانی خواهد شد.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۰۱۸


ارسال